کد خبر: ۱۵۶۴۷۰
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رسانه‌های سوریه سه‌شنبه شب از مقابله پدافند هوایی این کشور با اهداف متخاصم در جنوب و مرکز سوریه خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزای فارس، رسانه‌های سوریه سه‌شنبه شب از مقابله پدافند هوایی این کشور با اهداف متخاصم خبر دادند.

شبکه «الاخباریه» و خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش دادند که پدافند موشکی این کشور با اهدافی در آسمان استان «السویداء» (جنوب) و «کباجب» واقع در جنوب غربی استان دیرالزور (مرکز سوریه) درگیر شده‌اند.

این دومین حمله هوایی به سوریه طی ۲۴ ساعت گذشته است. رسانه‌های سوریه بامداد امروز سه‌شنبه از وقوع حملات هوایی ناشناس در اطراف شهر «بانیاس» واقع در استان ساحلی طرطوس خبر داده بودند.

رسانه‌های سوریه در باره عامل این حملات هوایی امشب خبری منتشر نکرده‌اند ولی با توجه به نزدیکی مناطق دیگر این حملات، به احتمال زیاد رژیم صهیونیستی عامل این حملات است.

پیشتر جنگنده‌های رژیم صهیونیستی با استفاده از حریم‌هوایی لبنان و یا اردن به اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام داده بودند که پدافند موشکی سوریه به مقابله با این حملات پرداخته بود.


مناطقی که پدافند سوریه با اهداف درگیر شده است

خبرگزاری روسی اسپوتنیک به نقل از منبع میدانی سوری مدعی شد که هدف یکی از حملات امشب، مراکز نظامی در اطراف شهر «السخنه» واقع در مرکز سوریه بوده است نه منطقه کجاجب. این منطقه در شمال شرقی السخنه واقع شده است.

منبع مذکور تأکید کرد که پدافند سوریه همه اهداف را رهگیری و منهدم کرده است.

با این حال، شبکه الاخباریه دقایقی بعد به نقل از منبعی در ارتش سوریه  به جزئیات این حمله و مقابله با آن پرداخت و گفت که موشکی‌های از سمت شرق و شمال شرق شهر تدمر ظاهر شدند که در حال حرکت به سمت کباجب و السخنه بودند. به گفته این منبع حمله در ساعت ۲۱:۱۷ به وقت دشمق رخ داده است.

منبع مذکور همچنین از حمله مشوکی همزمان به یکی از مراکز نظامی ارتش سوریه در نزدیکی شهر «صلخد» السویداء خبر داد و گفت که بر اثر این حمله، دو نظر از نظامیان شهید شده و چهار تن دیگر زخمی شدند. به گفته وی در این حملات، خسارت‌هایی به مناطق یاد شده وارد شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار