کد خبر: ۱۵۶۵۹۶
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس کارگروه ارزیابی فرصت‌های مدیریت کرونا گفت: اگر تولید واکسنی در کشور انجام شد عادلانه و برای همه اقشار و در نقاط مختلف کشور در دسترس قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، علی آقامحمدی رئیس کارگروه ارزیابی فرصت‌های مدیریت کرونا، در حاشیه نشست کارگروه ارزیابی فرصت های مدیریت کرونا که امروز در وزارت کشور برگزار شد، اظهارداشت: امروز دهمین جلسه ما برگزار و موضوعات مختلفی در دستور کار بررسی قرار گرفت. 

وی با اشاره به اهمیت ایجاد طرح پنجره واحد در اطلاع رسانی اخبار سلامت اظهار داشت: پنجره واحد به این منظور تشکیل شد تا با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه واکسن داریم؛ شرکت های ۲۴ گانه ای که در این حوزه و در ۶ استراتژی مختلف برای دسترسی، به واکسن کار می کنند، اینها به تدریج با مقررات رگولاتوری سازمان غذا و دارو آشنا شوند. 

آقامحمدی عنوان کرد: همچنین این شرکت‌ها با سرمایه گذاران آشنا شوند تا وقتی می خواهند وارد عرصه تولید شوند، با مسائل مربوط به آزمایش روی حیوانات و طی مراحل مربوط به هماهنگی با سازمان حفاظت محیط زیست و کمیته های اخلاقی ،آشنا شوند و این اتفاقات بیفتد و حامیان آنها مشخص شوند.

وی تصریح کرد: همه این اقدامات برای این است تا اگر تولید واکسنی در کشور انجام شد عادلانه و برای همه اقشار و در نقاط مختلف کشور در دسترس قرار بگیرد. البته با همه کشورهای منطقه که آسیای جنوب غربی می شود، هماهنگی کردیم و تا آنها هم مشارکت کنند و یا اگر ما توانایی انتقال تکنولوژی را داریم به آنها نیز انتقال دهیم.

رئیس کارگروه ارزیابی رسانه ای مدیریت بیماری کرونا گفت: پنجره واحد معاونت علمی ریاست جمهوری مسئولیت تشکیل پنجره واحد را بر عهده می گیرد با مشارکت سازمان غذا و دارو، وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت و درمان در بخش پیشگیری و درمان و همچنین بانک هایی که می خواهند مسئولیت اجتماعی بر عهده بگیرند، صندوق توسعه ملی در مجموع با هم همکاری خواهند کرد که بتوانیم جزو کشورهایی باشیم که در زمینه تولید واکسن سریعا به نتیجه برسیم.

آقا محمدی اظهار کرد: ارزیابی ما این است که اگر در مواردی از جهان جلوتر نباشیم در هیچ زمینه ای از جهان عقب تر نیستیم.

وی گفت: وزارت بهداشت اعلام کرده است که  فعلا در مرحله پایان موج اول هستیم و شیوع موج دوم قطعی است و استان هایی که در موج اول دیر مبتلا شدند، بیماری در آن ها را شایع شده است؛ عدم توجه جامعه – امید بی احتیاط در جامعه- از علل شیوع این ویروس است، حتما مردم ماسک را به عنوان یک واجب شرعی و انسانی تلقی کنند و به خود القا کنند که عدم استفاده از ماسک به منزله مشارکت در قتل دیگران است.

آقا محمدی ادامه داد: قبلا علائم این ویروس آشکار تربود، اما علائم اکنون مخفی است  و نمی توان با این دهنتی که فقط افراد در سنین خاصی به این بیماری مبتلا می شوند، درست نیست بلکه بیماری کرونا افراد را در همه سنین مبتلا می کند، نه فقط دستگاه تنفس، بلکه قلب و گوارش و سیستم ایمنی را نیز درگیر می کند و مهم است مه مردم حتما احتیاط کنند
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار