کد خبر: ۱۵۶۶۴۴
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مجری طرح‌های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی در استان اصفهان، در خصوص سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه به اصفهان حاشیه‌نگاری کرده و از دلایل این سفر و حواشی آن نوشت.

خبرگزاری فارس، اصفهان - محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی چند روز پیش سفری به اصفهان داشتند و در کنار افتتاح برخی از طرح‌های آماده شده، از طرح‌های در حال آماده‌سازی بازدید کردند.

اختصاص منابع به برخی پروژه‌ها، اقدام برای تکمیل پروژه‌های مهم ریلی، آغاز عملیات احداث واحدهای مسکونی برای محرومان اصفهان و طرح‌هایی برای حل مشکلات زیرساختی و تأمین اعتبار قطعه سوم آزادراه اردستان به اصفهان از جمله دستاورد‌های سفر معاون رئیس جمهور به اصفهان بود.

علی‌رضا صلواتی، مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان وزارت راه و شهرسازی در خصوص سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه حاشیه‌نگاری کرده است؛ صلواتی در این باره نوشته است: اصفهانی استانی است که اگرچه در مرکز ایران است اما نامنصفانه هم در مرکز تصمیمات نبوده و هم برخوردار، آن طور که در بوق و کرنا کرده‌اند.

مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان وزارت راه و شهرسازی در بخش دیگری از نوشته‌های آورده است: پس از استشاره، نهایتا قرعه فال به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی و طرح‌های زیربنایی استان اصفهان درآمد، چند طرح مهم و ماندگار برای استان و کشور نخستین آن «قطار سریع‌السیر اصفهان_تهران»؛ طرحی که سه رئیس‌جمهور را به خود دید، اما ایستگاه آخر را نه! طرحی که اگر اجرا شود، روند توسعه در مرکز کشور دگرگون خواهد شد و هر روزش دیرتر شود، خسارتش بیشتر!

وی در ادامه نوشته است: طرحی که با آن فاصله سفر تهران تا اصفهان به ۱۰۰ دقیقه کاهش می‌یابد، آن هم با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت و این بخشی از زنجیره‌ای است که سایر کلان شهرهای کشور از جمله مشهد، تبریز، شیراز و یزد را هم به این شبکه سریع‌السیر ریلی، متصل خواهد کرد؛ شبکه‌ای که می‌تواند ظرفیت‌های شگفت‌آوری را به منصه بروز و ظهور رساند که لزوما پایتخت‌نشین نیستند اما همه ایرانی‌اند.

صلواتی همچنین در مورد آزادراه کنارگذر شرق و غرب اصفهان این‌گونه نوشته است: این طرح هم تقریبا همسن و سال همان قطار سریع‌السیر است که در پیچ و خم‌های زیادی گرفتار شده بود و امیدوارم تا یکی دو ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به طرح راه‌آهن اصفهان - اهواز نوشته است: قطار برقی اصفهان - اهواز که مسافت بین این دو کلانشهر را با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت به کمتر از ۴ ساعت خواهد رساند و اعتباری نزدیک ۶۰ هزار میلیارد تومان که فاز طراحی آن با جدیت هرچه تمامتر در حال انجام است و امید دارم که تا پایان آخرین سال این قرن، فاز عملیاتی اش‌اجرایی شود.

وی همچنین خاطرنشان کرده است: راه‌آهن اصفهان - شهرکرد هم طرح دیگری است که مرکز استان همسایه، یعنی چهارمحال و بختیاری را هم به شبکه ریلی کشور متصل خواهد کرد؛ اگرچه کمتر از ۲۵ درصدش به انجام رسیده، اما قرارمان شده که سال آینده سوت خبرهای خوش‌اش به گوش رسد.

صلواتی در بخش دیگری از نوشته‌هایش آورده است: در پی آزادراه اصفهان - شیراز‌ هستیم که با مشارکت بخش خصوصی به سامان رسد و سفر مسافران راهی شمال و جنوب ایران زمین را تا یکی دو ساعت کوتاه‌تر کند و مولفه‌های ایمنی‌اش را بلندتر.

مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان وزارت راه و شهرسازی در ادامه نوشته است: در خود اصفهان، راه‌های متعددی میان شهرستان‌هایمان وجود دارد که بعضی از آن‌ها به عنوان‌های طرح‌های نیمه تمام مدت‌هاست خاک تاخیر خورده‌اند و عدم پیشرفت! متعهد شدیم که بخشی از آن‌ها را تا پایان سال به بهره‌برداری برسانیم و البته این ایده هم وجود دارد که شبکه ریلی داخل استانی، میان شهرستان‌ها و مرکز ایجاد شود که بخش قابل ملاحظه‌ای از سفرهای مبتنی بر خودروی شخصی را کاهش دهد که بی‌شک نتایج مثبت آن در مصرف سوخت و کاهش آلاینده‌های قابل دفاع خواهد بود.

وی در بخش دیگری نوشته است: طرح اتصال ریلی فرودگاه اصفهان، دانشگاه‌های اصفهان، مرکز همایش‌های بین‌المللی، نمایشگاه بین‌المللی و غیره همگی مواردی هستند که در شبکه ریلی استان طراحی کرده‌ایم، امید که چشم بسته نباشد؛ همه این برنامه‌ها البته در شرایطی کلنگ می‌خورد و پیش می‌رود که خصم درون و برون؛ کرونا و تحریم! شرایط کار در کشور را به شدت دشوار کرده؛ در سال پایانی دولت‌ها هم همیشه رسم بر این منوال بوده که کارهای ناتمام، تمام شوند و ما همگی تلاش می‌کنیم که این اتفاقات بیفتد و آن طرح‌هایی که در استان اصفهان نیمه کاره مانده به اتمام رسد به توفیق خداوند منان.

به گزارش فارس، پروژه تقاطع غیر‌همسطح میدان بسیج شهرضا که جهت رفع نقاط حادثه‌خیز محور اصفهان - شیراز و شهرضا - دهاقان و همچنین شهررضا - مبارکه در محور جنوبی جنوبی شهرضا احداث شده که می‌تواند نقش موثری در کاهش حوادث ترافیکی کریدور شمال به جنوب داشته باشد از جمله طرح‌هایی بود که نوبخت از آن بازدید کرد.

همچنین آزادراه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از کیلومتر ۳۰ آزادراه اصفهان - نطنز - کاشان شروع و به طول ۹۳ کیلومتر به سمت شرق ادامه می‌یابد؛ این کنارگذر جاده اصفهان اردستان را قطع و با عبور به سمت بزرگراه اصفهان - نایین در غرب و سپس منطقه باغ رضوان به سمت جنوب می‌رود، سپس با عبور از کنار شهر جدید بهارستان و گردنه لاشتر به بزرگراه (آزادراه) اصفهان - شیراز متصل می‌شود و افتتاح این طرح ۵۰ کیلومتر فاصله استان‌های جنوبی کشور به جنوب راه کوتاه می‌کند مورد بازدید قرار گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار