کد خبر: ۱۵۶۷۴۴
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
‏رئیس مجمع نمایندگان مازندران در مجلس یازدهم ضرورت اصلاح قانون وکالت را به نفع محرومان برشمرد و گفت: باید بستر را برای فعالیت یکسان همه واجدان شرایط در کشور فراهم کنیم.

علی کریمی فیروزجایی امروز درباره ضرورت رفع انحصار در مجوز وکالت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مازندران گفت: انحصار در صدور مجوز و ارائه خدمات به ایجاد رانت و ویژه‌خواری منجر می‌شود.

وی شفافیت در زمینه صدور مجوزهای قانونی را خواستار شد و افزود: هرچه بیشتر در زمینه چگونگی و صدورانواع  مجوزها در عرصه های مختلف شفاف‌سازی شود، فرآیندهای قانونی از دست‌انداز ی و چالش در امان خواهد بود.

 ‏رئیس مجمع نمایندگان مازندران در مجلس یازدهم  یکی از این زمینه‌ها را مجوز اعطای پروانه وکالت دانست و افزود: رویه فعلی صدور پروانه وکالت در کشور منجر به رانت و ایجاد انحصار شده است.

نماینده مردم بابل ضرورت اصلاح قانون وکالت را به نفع محرومان خاطر نشان کرد و افزود: باید بستر  را برای فعالیت یکسان همه واجدان  شرایط در کشور فراهم کنیم.

کریمی فیروزجایی رفع انحصار از صدور پروانه وکالت را مطالبه جدی دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته حقوق خواند و یادآورشد: با رفع تبعیض و انحصار از این عرصه  رونق و شفافیت مورد انتظار در این بازار پدید می‌آید.

وی نقش مجلس در اصلاح فرآیندهای فسادزا را مهم و محوری دانست و افزود: مجلس یازدهم به‌عنوان مجلس انقلابی به وظیفه خود در این زمینه عمل خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار