کد خبر: ۱۵۶۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
همه از ماسک استفاده کنند
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مردم کمبود امکانات و خستگی کادر درمان را در مقابله با کرونا در نظر بگیرند.

زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به گسترش و شیوع بیش از پیش کرونا در کشور و اقداماتی که باید در این زمینه صورت بگیرد، اظهار داشت: نخستین جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم برای رسیدگی به این مسئله برگزار شد چرا که نمایندگان معتقد بودند که باید این موضوع را با حضور وزیر بهداشت و معاونان ایشان بررسی شود.

وی افزود: در آن جلسه بنا شد مسائل به صورت شفاف و روشن از رسانه‌ها به ویژه صداوسیما مطرح شود چرا که اگر اطلاع مردم دقیق باشد می‌توانند بر روی مقوله پیشگیری بهتر کار کنند. همانگونه که ما تجربه آن را در 13 فروردین امسال که معمولاً هیچگاه ایرانیان در خانه نمی‌مانند، داریم.

شیخی افزود: در جلسه نخست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نظرات مختلفی مطرح شد و بحث شد ممکن است گردش پیک کرونا باشد یا موج جدید و فارغ از این، ما شاهد روند صعودی هستیم و نیاز همت همگانی از سمت مسئولان و مردم هستیم و باید کمبود امکانات و خستگی کادر درمان را مدنظر داشته باشیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بسیاری از شهرهای بزرگ ما اکنون کمبود امکانات دارند، بیمارستان‌ها، تخت‌های بیمارستانی، کادر درمانی خسته و فرسوده شده‌اند و در برخی از شهرهای ما به ویژه تهران تخت‌های بیمارستانی ما کاملاً اشغال شده ا ست.

وی گفت: ما در جلسه نخست خود مقرر کرده بودیم که تصمیمات استانی اتخاذ شود یعنی استاندار هر استان و رئیس دانشگاه پزشکی آن استان در رأس تصمیم بگیرند و نظرات‌شان را به ستاد ملی کرونا اعلام کنند. چون تصمیمات ستاد ملی کرونا به منزله قانون است و براساس آن باید تدابیری اندیشیده و به کار گرفته شود.

شیخی مبارکه گفت:‌در برخی از استان‌ها شاهد سخت‌گیری‌های سفت و سخت‌تر و در برخی استان‌ها شرایط به گونه دیگری است. بنابراین ما بر طبق شرایط موجود هر استان تصمیم‌گیری می‌کنیم و امیدواریم با آن همتی که مردم ایران دارند موفق شویم چرا که مردم می‌توانند نقش ویژه‌ای را داشته و با پیشگیری و رعایت از افزایش هرچه بیشتر آمارکرونا جلوگیری کنند و از حضور در مهمانی‌ها، تجمعات غیر ضرور و ... به طور جد اجتناب کرده و همه از ماسک استفاده کنند.