کد خبر: ۱۵۷۰۶۰
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرعامل یک شرکت تولیدکننده ونتیلاتور با بیان اینکه ما منتظر اعلام وزارت بهداشت برای تامین نیاز ونتیلاتور هستیم،گفت: اگر تکلیف روشن شود می‌توانیم برای صادرات و یا تامین نیاز کشور اقدام کنیم.

احمد بهفر مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا وزارت بهداشت قراردادی مبنی بر تولید هزار دستگاه ونتیلاتور را با شرکت ما منعقد کرد که ما کل این تعداد را تحویل دادیم.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولیدکننده ونتیلاتور بیان کرد: وزارت بهداشت قرارداد جدیدی با شرکت ما منعقد نکرده و ما هر روز برای این منظور به وزارت بهداشت مراجعه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه پیش از شیوع کرونا کشور با کمبود تخت آی سی یو و به دنبال آن دستگاه ونتیلاتور مواجه بود، بیان کرد: طبیعتاً این نیاز در کشور بیشتر دیده می‌شود که وزارت بهداشت می‌بایست در این زمینه تصمیم‌گیری کند اما اکنون در شرایط عدم تصمیم‌گیری این وزارتخانه مواجه هستیم.

بهفر مقدم با تاکید بر اینکه باید تکلیف ما برای تامین نیاز کشور یا صادرات مشخص شود، بیان کرد: اگر وزارت بهداشت اعلام کند که چه تعداد ونتیلاتور برای تامین بیمارستان‌های کشور نیاز دارد و چه تعداد را ما به عنوان تولیدکننده به آنها تحویل بدهیم و مازاد تولیداتمان را صادر کنیم بهتر می‌توانیم تصمیم‌گیری کنیم.

وی با بیان اینکه اگر ما از طرفی، مازاد تولیداتمان را صادر کنیم و از سوی دیگر نیاز کنونی برطرف نشود به مشکل بر می‌خوریم، بیان کرد: به عنوان مثال اگر در پروسه صادراتمان با کمبود ونتیلاتور در کشور مواجه شویم و وزارت بهداشت از ما درخواست تامین نیاز کند ما ضرر می‌کنیم زیرا جلوی صادرات گرفته می‌شود و باید جریمه دیرکرد تحویل به کشور مقصد را بپردازیم.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولیدکننده ونتیلاتور گفت: ما از وزارت بهداشت می‌خواهیم که نیاز به ونتیلاتور را تا آخر سال به ما اعلام کند زیرا به حوزه صادرات ورود پیدا کرده‌ایم و از کشورهای دیگر متقاضی داریم.

وی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای متقاضی این دستگاه از شرکت ما هستند، تاکید کرد: به عنوان مثال هند ۱۰۰ هزار دستگاه ونتیلاتور از شرکت ما درخواست کرده؛ در حال حاضر تکلیف خود را نمی‌دانیم که اگر لازم به تامین نیاز داخل است برای آن برنامه‌ریزی کنیم و تولیدات خود را افزایش دهیم.

بهفر مقدم با تاکید بر اینکه اکنون در حال مدیریت سفارشات خارجی هستیم، بیان کرد: پیش بینی می‌شود که در پاییز و زمستان نیاز به این دستگاه‌های ونتیلاتور بیشتر شود از این رو لازم است که وزارت بهداشت زودتر تصمیم‌گیری کند.

وی عنوان کرد: ما تکلیفمان روشن نیست که چه تعداد می‌توانیم سفارش خارجی قبول کنیم؛ توانایی تامین نیاز داخل راداریم و از سوی دیگر با صادرات نیز ارزآوری به کشور صورت می‌گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار