کد خبر: ۱۵۷۲۴۴
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
کارشناس نظامی منطقه با روایتی جدید از آنچه که روز گذشته در مرزهای سرزمین های اشغالی و جنوب لبنان رخ داد، گفت: نظامیان صهیونیست روز گذشته با خود جنگیدند و احتمالا شماری از آنها هم کشته شدند.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل - رامین حسین آبادیان: روز گذشته «مزارع شبعا» در مرزهای میان اراضی اشغالی فلسطین و جنوب لبنان شاهد یک حادثه امنیتی بود. در ابتدا رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند که شماری از اعضای حزب الله قصد انجام عملیاتی در داخل اراضی اشغالی را داشته‌اند که تلاش آنها ناکام مانده است. اما دیری نپایید که دروغ بودن این ادعای رژیم صهیونیستی آشکار شد.

در همین ارتباط، خبرنگار مهر گفتگویی را با سرتیپ بازنشسته «امین حطیط» تحلیلگر امور نظامی و کارشناس امور راهبردی انجام داده است. وی در جریان این گفتگو تأکید کرد: دشمن صهیونیستی که در بالاترین درجه آماده‌باش نظامی قرار داشت، تحت فشارهای روانی گسترده اشباحی را در مقابل خود دید و دشمنی را در خیال خود متصور شد که باید به جنگ با آن برود.

در ادامه مشروح این گفتگو را مطالعه می‌کنید:

*همانطور که می‌دانید روز گذشته «مزارع شبعا» شاهد یک حادثه امنیتی بود که صهیونیست‌ها به دروغ مدعی انجام عملیاتی توسط نیروهای مقاومت «حزب الله» شدند. روز گذشته دقیقاً چه اتفاقی در نقاط مرزی رخ داد؟

آنچه که روز گذشته در مرزهای میان اراضی اشغالی و جنوب لبنان رخ داد یک رسوایی بزرگ برای رژیم صهیونیستی بود. چنین رسوایی تاکنون سابقه نداشته است. دشمن صهیونیستی که در بالاترین درجه آماده‌باش نظامی قرار داشت، تحت فشارهای روانی گسترده اشباحی را در مقابل خود دید و دشمنی را در خیال خود متصور شد که باید به جنگ با آن برود. ظهور و بروز چنین حالتی نزد نظامیان صهیونیست در واقع نشأت گرفته از حاکم شدن ترس و وحشت فراگیر بر صفوف آنها بود.

اصلاً بعید نیست که صهیونیست‌ها در جریان جنگی که بر اساس تخیلاتشان به راه انداختند، شماری از نظامیان خود را کشته باشندماجرا از اینجا آغاز شد که نظامیان صهیونیستِ تا بن دندان مسلح و مستقر در مرزهای اراضی اشغالی و جنوب لبنان با مشاهده یک کمین نظامی و یا یک گشت امنیتی به این نتیجه رسیدند که مقاومت، عملیاتی را علیه آنها ترتیب داده است. بدین ترتیب، هیجان زده شده و بی محابا به روی اهدافی که گویی در خیالاتشان مشاهده کرده‌اند، آتش گشودند. آنها مطمئن بودند که مقاومت عملیاتی را ترتیب داده است.

تیراندازی‌های بی هدف صهیونیست‌ها در نقاط مرزی ادامه پیدا کرد و آنها پس از آن مدعی شدند که شماری از اعضای حزب الله را که قصد نفوذ داشتند، کشته‌اند. پس از آن به صورتی کاملاً مضحک مدعی شدند که اجساد کشته شدگان حزب‌الله از میدان فرار کرده‌اند! بر این اساس، اصلاً بعید نیست که صهیونیست‌ها در جنگی که بر اساس خیالاتشان علیه خود به راه انداختند، شماری از نظامیان خود را به قتل رسانده باشند. به نظر می‌رسد که آنها پس از کشتن نظامیان خود تصور کردند که اعضای حزب الله را به قتل رسانده‌اند.

روز گذشته روزی بود که صهیونیست‌ها با خود جنگیدند. در حوادث روز گذشته ضعف و فروپاشی روحی صهیونیست‌ها به دلیل ترس و نگرانی از اقدامات احتمالی حزب الله موجب شد تا آنها به یکباره و بدون هیچ دلیلی با یکدیگر بجنگند و یکدیگر را قربانی کنند.

*پس از فضاسازی رسانه‌های رژیم صهیونیستی و اعلام دروغین انجام عملیات توسط نیروهای «حزب الله» شاهد آن بودیم که این گروه مقاومتی سکوت پیشه کرد و این سکوت، موجی از ترس و وحشت را در صفوف صهیونیست‌ها حاکم ساخت. ارزیابی شما از این مسأله چیست؟

حزب الله لبنان در جریان حوادث روز گذشته دو استراتژی بسیار مهم را در دستور کار خود قرار داد. استراتژی اول «سکوت راهبردی» و استراتژی دوم «ابهام سازنده» بود. این سکوت حزب الله ازاستراتژی «سکوت راهبردی» حزب‌الله در جریان حوادث دیروز دستاورد بزرگی را برای این مقاومت رقم زد هرگونه سخنی، بیانیه‌ای و یا تهدیدی، برای صهیونیست‌ها دردناک‌تر و زجرآورتر بود. این سکوت در واقع دشمن صهیونیستی را قربانی خیالات واهی خود ساخت و موجب شد تا ترس و وحشت آن بیش از پیش افزایش یابد.

صهیونیست‌ها در جریان حوادث روز گذشته یک مانور نظامی گسترده را به نمایش گذاشتند و تمام توان خود را برای جنگ با دشمن خیالی به فرسایش کشیدند و در نهایت نیز جز با خود، با کسی نجنگیدند. در طول تمام این مدت حزب الله تنها سکوت کرد. بنابراین، حزب الله لبنان بدون شلیک حتی یک گلوله و تنها با تکیه بر استراتژی «سکوت راهبردی» و «ابهام سازنده» پیروزی بزرگی را در مزارع شبعا به دست آورد.

*پس از حوادث روز گذشته بود که بسیاری از رسانه‌ها با انتقاد از رژیم صهیونیستی و ترس و وحشت حاکم بر صفوف آن، اعلام کردند که صهیونیست‌ها با خود می‌جنگند و از سایه مقاومت نیز هراس دارند. این ارزیابی رسانه‌ای را چگونه می‌بینید؟

در تاریخ ثبت خواهد شد که احمق‌هایی وجود داشتند که در میدان خالی از دشمن به نبرد با خود رفتندکاملاً درست است؛ امروز نه تنها ترس از مقاومت حزب الله که ترس از سایه‌های مَردان حزب الله نیز در اذهان نظامیان صهیونیست نقش بسته است. همین مسأله موجب شد تا صهیونیست‌ها اشباحی را در مقابل خود ببینند که می‌بایست با آنها مبارزه کرد. در تاریخ ثبت خواهد شد احمق‌هایی وجود داشتند که از ترس وارد میادین نبردی می‌شدند که دشمنی در آن وجود نداشت. دیروز این اسرائیلی‌های احمق بودند که مرتکب چنین حماقتی شدند.

*ارزیابی شما از واکنش آتی «حزب الله» به جنایت رژیم صهیونیستی علیه یکی از اعضای این گروه مقاومتی در سوریه چیست؟ به ویژه اینکه حزب الله روز گذشته در بیانیه خود تأکید کرد که گریزی از واکنش مقاومت به جنایت مذکور نیست.

پرونده شهادت یکی از اعضای حزب الله لبنان در سوریه به دست رژیم صهیونیستی هنوز بسته نشده است. حزب الله لبنان نیز در بیانیه شب گذشته خود صراحتاً تأکید کرد که پاسخ این جنایت را خواهد داد. شما می‌دانید که حزب الله لبنان وعده‌ای نمی‌دهد که قصد اجرای آن را نداشته باشد. لذا پاسخ به جنایت اخیر صهیونیست‌ها قطعاً اتفاق خواهد افتاد و این پاسخ در چارچوب یک عملیات نظامی از سوی حزب الله در زمان و مکان مناسب خواهد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار