کد خبر: ۱۵۷۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
صدراعظم نوری؛
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت:در جماران ساخت و سازی انجام گرفته، شهرداری منطقه اعلام کرد تا متوقف شود و نهایتاً چون تمکین نشده شهرداری به ناچار ایستادگی ونسبت به رفع خلاف اقدام کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، زهرا صدر اعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران درباره اقدام شهرداری تهران در جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز نهاد ریاست جمهوری در منطقه جماران و همچنین حواشی پیش آمده از جمله دعوت نشدن شهردار تهران در جلسات هیأت دولت گفت: همه شهروندان در مقابل قانون یکسان هستند و هیچ شهروندی از دیگری برتری ندارد بنابراین اگر در سطح شهر غفلتی انجام شود باید از آن جلوگیری شود تا حقوق شهروندان رعایت شود.

او درباره تخلف انجام شده در جماران گفت: تخلفی صورت گرفت و شهرداری باید ورود و از ادامه کار جلوگیری می‌کرد که این کار انجام شد. انتظار می‌رود دستگاه‌های مختلف بویژه دولتی نیز در مقابل قانون بیشتر رعایت کنند چراکه می‌توانند برای جامعه الگو باشند و رفتارشان اثرگذار است.

نوری ادامه داد: در جماران ساخت و سازی انجام گرفته، شهرداری منطقه اعلام کرده تا متوقف شود و نهایتاً چون تمکین نشده است، شهرداری به ناچار ایستادگی و نسبت به رفع خلاف اقدام کرده است.

این عضو شورای شهر بیان کرد: حجم فعالیت و ساخت و ساز در تهران زیاد است و انتظار از شهردار به عنوان کسی که شهر تهران را اداره می‌کند این است که با تخلفات برخورد کند. اگر در مواردی چشم پوشی شود، هم شهردار زیر سوال می‌رود و هم مردم به عنوان یک رفتار نادرست آن را مطالبه می‌کنند، ضمن اینکه برخی ممکن است به سمت تخلف بروند.

نوری گفت: اقدام شهرداری تهران اقدام درستی است و انتظار می‌رود ارگان‌های دولتی و نهاد ریاست جمهوری نیز با دریافت مجوزهای رسمی ساخت و ساز از قانون تبعیت کنند.

او درباره اقدام دولت در دعوت نکردن از شهردار تهران برای حضور در جلسات هیأت دولت با بیان اینکه در این باره نمی‌تواند ورود پیدا کند گفت: البته ظاهراً دعوت انجام می‌شود و باید تلاش کرد کدورت‌های احتمالی رفع شود و تعامل میان شهردار و دولت برقرار شود چرا که حضور شهردار در جلسات دولت هم برای دولت یک فرصت است و هم برای شهرداری و شهروندان. تهران پایتخت است و مسائل زیادی دارد که می‌تواند در اداره کشور اثر گذار باشد و حضور شهردار تهران نیز لازم و اثرگذار است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار