کد خبر: ۱۵۷۳۲۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
محمدرضا تاجیک،‌کنشگر سیاسی اصلاح‌طب با اشاره به وقایع پیش از انتخابات سال 88 گفت: خاتمی همان‌طور که گفته بود آمد و پشت سر آقای میرحسین قرار گرفتند و اجازه هم دادند ایشان حرکت خود را انجام دهد. کسانی که مخالف کاندیداتوری میرحسین بودند، سر از ستادهای انتخاباتی موسوی درآوردند.

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، محمدرضا تاجیک، کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب گفتگویی با اعتماد آنلاین انجام داده است که مهمترین بخش‌های آن در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

- میر حسین موسوی با طیف رادیکال اصلاح‌طلبی موضع داشت... موضع داشت و ایشان اصلاح‌طلبان متعدد را پذیرا بود. زاویه نداشت و نمی‌خواست که حتی آنها در فضایش قرار بگیرند. بسیاری از جریان اصلاح‌طلب هم نسبت به ایشان زاویه داشتند و انتخاب اول‌شان طبیعتا ایشان نیست.

- {پیش از انتخاب میرحسین به عنوان کاندیدای اصلاح‌طلبان} آقای خاتمی جلسه گذاشت.  30، 40 نفری بودند. شاید هم همان 30 نفر بودند - من اسم نمی‌آورم- آنها جمع شده بودند. آقای خاتمی گفت: آقای میرحسین اعلام کرده من هم به مردم گفتم که باید یا من باشم یا میرحسین. مردم هم می‌خواهند بدانند صداقت ما چطور است. تقریبا می‌توانم بگویم تمام کسانی که بلند شدند و صحبت کردند، در نفی میرحسین و اینکه دیگر ایشان نباید بیاید و شما باید بیایید [صحبت کردند].

- بالاخره آقای خاتمی از این اخلاق و از این درایت و هوشیاری برخوردار بود که گفت: به‌رغم اینکه تمام کسانی را که صدا کرده بود که یک جور مشورت بگیرد، ولی آنها در تایید ایشان و رد آقای میرحسین صحبت کرده بودند، ایشان تصمیم گرفت کنار بکشد و اعلام کند و روی مسائل اخلاقی پابرجا بماند.

- کسانی که مخالف کاندیداتوری میرحسین موسوی بودند، سر از ستادهای انتخاباتی مهندس موسوی درآوردند.

- کسی مثل آقای خاتمی و امثال ایشان که در جریان اصلاحات و با استقبالی که از ایشان شده بود می‌توانستند به قدرت برسند، اخلاق را در پای قدرت ذبح نکردند و نهایتا خودشان کنار کشیدند و بعد هم همان‌طور که گفته بودند آمدند و  پشت سر آقای میرحسین قرار گرفتند و اجازه هم دادند ایشان حرکت خود را انجام دهد. ولی برخی دیگر این شیفت را کردند به طرف اینکه حالا دیگر به‌طور حتم آقای میرحسین رای می‌آورد، ما باید در فضای ایشان جایی تعریف شویم، برای اینکه فردا در قدرت در جایی تعریف شویم. اینها همیشه بودند.

- الان هم در فضای جریان اصلاح‌طلبی همین‌ها دارند جریان اصلاح‌طلبی را بی‌حیثیت و بی‌شخصیت می‌کنند. کسانی که فقط همان‌طور که گفتم از جریان اصطلاح‌طلبی یک برج بابلی ساختند برای رسیدن به قدرت‌شان و برای رسیدن به آن قدرت، هر لحظه به رنگ بت عیار درمی‌آیند.

- من در شرایط کنونی خیلی کنشگری سیاسی به معنای مرسوم در قدرت را بر خودم نمی‌پسندم. خیلی صریح بگویم، هیچ تصوری ندارم و هیچ آرزویی ندارم.

- هیچ‌وقت در بحث‌هایم مشخص نیست و صریحا نگفتم که ما باید کاملا به فضای قدرت پشت کنیم. من گفتم شأن و حوزه‌اش را باید حفظ کنیم. همه تخم‌مرغ‌های‌مان را نباید در یک سبد بگذاریم.

- من گفتم نعش این شهید عزیز {اصلاح‌طلبی} روی دستان ماست. در یکی از مصاحبه‌هایم گفتم ترسم از این است که نعش این شهید عزیز زیر پاهای ما قرار بگیرد. هنوز هم که هنوز است عده‌ای هستند که از تاریخ درس نگرفتند، از شرایط درس نگرفتند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار