کد خبر: ۱۵۷۳۵۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
جانز هاپکینز:
طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالا ت متحده آمریکا در 24 ساعت گذشته به چهار میلیون و 620 هزار و 239 نفر افزایش یافت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به چهار میلیون و ۶۲۰ هزار و ۲۳۹ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می دهد که در ۲۴ ساعت گذشته شمار قربانیان ویروس «کووید-۱۹» در ایالات متحده آمریکا از ۱۵۴ هزار و ۳۶۰ نفر عبور کرد.


 

با اینحال پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلدومیترز»، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را چهارمیلیون و ۷۶۴ هزار و ۳۱۸ نفر و مجموع قربانیان آن را در این کشور ۱۵۷ هزار و ۸۹۸ نفر گزارش کرده است.

طبق گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم ۱۷ میلیون و ۷۹۳ هزار و ۵۳۲ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا‌ آلوده شده‌اند که از آن میان ۶۸۴ هزار و ۷۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۰ میلیون و ۵۰۲ هزار و ۱۲۷ نفر بهبودی پیدا کرده‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین آمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در جهان را دارد و پس از آن برزیل با دو میلیون و ۷۰۷ هزار و ۸۷۷ مورد ابتلا و ۹۳ هزار و ۵۶۳ مورد فوتی و هند با یک میلیون و ۶۹۵ هزار و ۹۸۸ مورد ابتلا و ۳۶ هزار و ۵۱۱ مورد فوتی در رده دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به این ویروس ناشناخته قرار گرفته‌اند.


روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» در خصوص شیوع کرونا گزارش کرد که روز شنبه به وقت محلی، آمار روزانه مرگ و میر مرتبط با ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا برای ششمین روز متوالی از یکهزار مورد فراتر رفت و این مسئله نشانگر این مطلب است که این کشور به زودی از این بیماری همه‌گیر رهایی نخواهد یافت.

این روزنامه گزارش کرد که ثبت یکهزار و ۱۹۸ مورد فوتی در روز شنبه، بالاترین آمار فوتی‌های مرتبط با کرونا در آمریکا از ۹ می (۲۰ اردیبهشت ماه) محسوب می‌شود.

طبق این گزارش، تعداد مبتلایان به کرونا در ماه جولای (تیرماه و اوایل مردادماه) در آمریکا دو برابر تعداد مبتلایان به این ویروس ناشناخته در مقایسه با یک ماه قبل از آن (ژوئن) بوده است و حدود 42 درصد از مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده در این ماه (جولای) به ثبت رسیده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار