کد خبر: ۱۵۷۳۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شیوع کرونا فقط موج نگرانی و بیماری را به همراه نداشت، بلکه بسیاری از مشاغل را کم رونق کرد. اما افراد با مشاغل مختلف، برای چرخاندن چرخ‌های زندگی و اقتصاد جامعه، در این روزهای گرم تابستان مشغول کار و تلاش هستند. گرمای هوا و کار روزانه به خودی خود نفس آدم‌ها را می گیرد، اما برای برخی از این افراد بهانه ای برای نپوشیدن ماسک نبوده و نیست، کسانی که به احترام همنوعان خود یک روز هم بدون ماسک سر کار حاضر نمی‌شوند.
جلال باغيشانی، ٣٦ساله و اهل مشهد. او كارگر تراشكاری است و درآمد مناسبی دارد اما ميگويد كارش حساس و خطر ناك است. جلال ميگويد: ٦ماه است به خاطر كرونا صورت دخترم را نبوسيده ام، او از مردم خواهش كرد كه از ماسك استفاده كنند.
عماد فتحی، ١٦ساله و شاگرد صافكار. او میگوید: با وجود اتفاقاتی كه برای مردم افتاد تصمیم گرفتم رعایت كنم و از مردم هم میخواهم كه رعایت كنند و از ماسك استفاده كنند.
وحيد نوري،٢٧ساله،مغازه دار كه در بازار امام رضا مشهد كار چند ماهي است كه بازار خلوت شده از مردم خواهش ميكنم حتما ماسك بزنند و رعايت كنند تا بازار هم به حالت عادي برگردد.
امیررضا چاه جویی،٢٣ساله وكارگرساختمان. امیر رضا به خاطر همسرو خانواده اش بدون ماسك به سر كار نمیرود. او معتقد است تا همه با هم اصول بهداشتی را رعایت نكنیم كرونا از بین نمیرود.
سعید رضا زاده،٢٨ساله و رفتگر. او میگوید: من در معرض این بیماری قرار دارم از مردم میخواهم دستكش، ماسك و دستمال‌های یک بار مصرف خود را بر روی زمین نیندازند و در این ایام بیشتر رعایت كنند.
بهزاد عبيدي،٢٩ساله،خياط است در ايام كرونا مدتي مغازه ام را تعطيل كردم اما بعد از مدتي كه امدم از ماسك استفاده ميكنم و مغازه را ضد عفوني ميكنم تا سلامت من و مشتري ها به خطر نيوفتند.
مرتضی كشاورز، ٢٨ساله و نجار. او در این چند ماه كه از ماسك استفاده میكند چون دوست ندارد  به این ویروس مبتلا شود و كارش را از دست بدهد.
مسعود رحيمی،٣٥ساله و ابزار فروش. مسعود در محل كارش چون افراد زيادی به او مراجعه ميكنند از ماسك و دستكش استفاده ميكند و میگوید که از اين ويروس ميترسد.
داوود حسنی، ٣٩ساله و فلز كار. در محل كار و در مكان هاي عمومی از ماسك استفاده ميكند و سعی میکند با ماسك زدن سلامت همكاران و مخصوصا خانواده را حفظ كند.
علي محمد زاده،٣٥ساله و جوشكار. او اين روزها علاوه بر پارچه ای كه براي محافظت از سوختگی صورت و گرما هميشه استفاده ميكند، ماسك هم میزند و براي حفظ سلامتی سختی آن را تحمل ميكند تا دوباره همه چيز به شرایط عادی برگردد.
علي كريمي،٥٧ساله،فروش دوربين، از زماني كه ويروس كرونا امده است هر روز مغازه ام را ضد عفوني ميكنم و اصول بهداشتي را رعايت ميكنم.
ابوالفضل قربانی، ٣٥ساله و جوشكار فلزات. از زمان شیوع ویروس کرونا او برای تامین خرج زندگی به مشكل برخورده است و چون محل كارش در مركز شهر است حتما از ماسك استفاده ميكند.
احمد اكبري،٢٠ساله و كارگر روز مزد. احمد به تازگی ازدواج كرده است و مدتی است كه به سر كار ميرود. او ميگويد: در گرما كار بسیار سخت است و با اين شغل درآمد زيادی ندارم، اما خدا را شاكرم. همچنین همسرم تاكيد دارد حتما با ماسك به محل كار بروم.
احمد احدي، ٦٠ساله و قصاب. او از زمان شیوع ویروس کرونا نسبت به اصول بهداشتی حساس تر شده است و بيشتر از قبل رعايت ميكند و اصلا بدون ماسك و دستكش كار نميكند. او هر شب بعد از اتمام كار روپوش هايش را ميشويد و مجددا صبح از آن استفاده ميكند.
علي جهاني، ٥٥،ساله و آرايشگر. آقای جهانی در ايام كرونا مغازه را مدام ضد عفونی ميكند و از مشتری ها ميخواهد وسايل شخصی خود را به همراه خودشان بياورند.
محمد موسوی، 45 ساله و رنگ آميزی اتوبوس. آقای موسویي از سال ٧٢ مشغول به كار است و از زمان كرونا از ماسك استفاده ميكند تا به اين ويروس مبتلا نشود.
حسين محمدی، ٥٤ساله و سنگ بر و در كارگاه سنگ بری مشغول به كار است.  آقای محمدی هميشه، حتی قبل از ويروس كرونا هم از ماسك استفاده ميكرده است و بعد شيوع كرونا بيشتر رعايت ميكند.
محمد سلطانی،٤٨ساله و برق كار سيار. كار او در سطح شهر است و حتما از ماسك استفاده ميكند و دوست ندارد با بی توجهی به اصول بهداشتی سلامت خود و بقيه را به خطر بيندازد.
امير حسين خوش عاقبت،٢٧ساله. امير حسين هميشه بهداشت را رعايت كرده است اما در اين ايام بيشتر به نكات بهداشتی اهميت ميدهد و رعايت ميكند.
علي اكبر سجادی،٨٨ساله و تعمير كار كفش. او میگوید: ما مردم فهميده و عاقلی داريم، با كمك هم ميتوانيم اين ويروس سخت را شكست دهيم و از مردم عزيزم ميخواهم ماسك بزنند و رعايت كنند.
سيد احمد قمری، مغازه دار. بيشترين درآمد را از خريد زائران و مسافرانی كه به مشهد می‌آيند دارد. با شیوع ويروس كرونا مشتری‌هایش بسيار كم شده است و باعث نگران‌اش شده. او اميد وار است با رعايت كردن مردم همه چيز به زودی عادی شود.
محمد باقری،٣٢ساله و صاحب مغازه اسباب بازی فروشی . از زمانی كه كرونا شیوع پیدا کرده است مشتری‌هایش بسيار كمتر شده و يك روز درميان كار ميكند.  با اين حال او هميشه مغازه را تميز و ضد عفونی ميكنمد و ماسك ميزند.
برچسب ها: حدیث فقیری
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار