کد خبر: ۱۵۷۵۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
جانز هاپکینز:
طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز،در 24 ساعت گذشته با مرگ دستکم 517 نفر، مجموع قربانیان کروناویروس در آمریکا به مرز 163 هزار نفر رسید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بنا بر اعلام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته، با مرگ ۵۱۷ نفر جدید بر اثر ابتلا به کرونا، مجموع قربانیان این ویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۶۲ هزار و ۹۳۸ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در شبانه روز گذشته، دستکم ۴۷ هزار و ۱۸ نفر جدید به ویروس «کووید-۱۹» مبتلا شدند و آمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به پنج میلیون و ۴۴ هزار و ۷۶۹ نفر افزایش یافت.


 

با اینحال، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلدومیترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا را پنج میلیون و ۱۹۹ هزار و ۴۴۴ نفر و مجموع قربانیان این ویروس را در این کشور، ۱۶۵ هزار و ۶۱۷ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» نیز در تحلیل روند شیوع کروناویروس در ایالات متحده آمریکا بر طبق آمار و ارقام روزانه و هفتگی مبتلایان به ویروس کرونا و قربانیان این ویروس پیش‌بینی کرده است که ظرف یک ماه آینده، مجموع مبتلایان به ویروس «کووید-۱۹» در آمریکا به ۶ میلیون و ۲۰۶ هزار و ۲۳۰ نفر و مجموع قربانیان این ویروس در این کشور به ۲۰۶ هزار و ۴۴۹ نفر افزایش یابد.

طبق تحلیل‌های این پایگاه اطلاع‌رسانی، ایالت کالیفرنیا با مجموع ۵۵۹ هزار و ۷۴۶ مورد ابتلا و ۱۰ هزار و ۳۷۷ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کروناویروس در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود و ۱.۹ درصد از مجموع مرگ و میر مرتبط با کروناویروس در آمریکا مربوط به این ایالت است.

ایالت فلوریدا با ۵۳۲ هزار و ۸۰۶ مورد ابتلا و هشت هزار و ۱۸۶ مورد فوتی و تگزاس با ۵۰۳ هزار و ۳۲۸ مورد ابتلا و ۹ هزار و ۱۵۷ مورد ابتلا در رده‌های بعدی ایالات آمریکا با بیشترین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

ایالت نیویورک با ۴۲۰ هزار و ۸۶۰ مورد ابتلا و ۳۲ هزار و ۷۷۴ مورد فوتی در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد. نیویورک همچنان در مقایسه با دیگر ایالات آمریکا بیشترین مرگ و میر مرتبط با کروناویروس در آمریکا را به خود اختصاص داده است و ۷.۸ درصد از مجموع مرگ و میر مرتبط با این ویروس ناشناخته به این ایالت متعلق است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۱۹ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۶۱۲ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که از آن میان ۷۲۹ هزار و ۷۶۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۱۲ میلیون و ۴۴ هزار و ۶۵۴ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین آمار و ارقام مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و بعد از آن برزیل با سه میلیون و ۳۵ هزار و ۴۲۲ مورد ابتلا و ۱۰۱ هزار و ۴۹ مورد فوتی و هند با دو میلیون و ۱۵۳ هزار و ۱۰ مورد ابتلا و ۴۳ هزار و ۳۷۹ مورد فوتی، در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار