کد خبر: ۱۵۸۴۴۴
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با موافقت رئیس کل بانک مرکزی مقرر شد مجوزهای لازم از مراجع قانونی و ذیربط درباره تمدید اجرای طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران به شبکه بانکی گرفته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پورابراهیمی پس از جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس با رئیس کل بانک مرکزی، گفت: آخرین وضعیت اجرای طرح تسهیل تسویه بدهی شبکه بانکی بررسی شد.

وی یادآور شد: این طرح سال گذشته تصویب شده بود اما به دلیل اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصحلت نظام ارجاع شده بود و در نهایت مجمع تشخیص مصحلت نظام هم نظر مجلس شورای اسلامی را پذیرفت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گزارشات میدانی ما حاکی از آن است که به دلایل مختلف این قانون به صورت کامل اجرایی نشده است.

پورابراهیمی ادامه داد: با توجه به شرایط کشور و محدودیت‌های خدمات بانکی به دلیل شیوع کرونا، در چند ماهه ابتدایی سال جاری امکان استفاده همه افرادی که مشمول این قانون بودند، وجود نداشت و آنها نتوانستند از این ظرفیت استفاده کنند.

وی اظهار داشت: با موافقت رئیس کل بانک مرکزی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس مقرر شد یک کار مشترک انجام شود و مجوزهای لازم از مراجع قانونی و ذیربط درباره تمدید اجرای طرح تسهیل تسویه بدهی شبکه بانکی گرفته شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تمدید اجرای طرح تسهیل تسویه بدهی شبکه بانکی به حل مشکلات تولیدکنندگان کمک می‌کند و باعث می‌شود که دغدغه‌های فعالان اقتصادی کمتر شود که امیدواریم خروجی این کار منجر به گره‌گشایی از نظام اقتصادی کشور شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار