کد خبر: ۱۵۸۵۶۰
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ساکنان غزه در اعتراض به سازش بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی، تصاویر حکام این دو کشور عربی را به آتش کشیدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه اعتراض فلسطینی‌ها به توافق بحرین برای سازش و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، ساکنان غزه شامگاه شنبه راهپیمایی و تظاهرات برگزار کردند.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، ساکنان غزه در این تجمع تصاویر «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین را آتش زده و خواستار مقابله همگان با «ویروس عادی‌سازی» روابط با اسرائیل جهت جلوگیری از شیوع آن به دیگر کشورهای عربی شدند.

فلسطینی‌ها با حضور در مرکز شهر «دیر البلح» توافق سازش بحرین با رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و آن را خنجری از پشت به آرمان فلسطین دانستند.

بر این اساس، تظاهرات‌کنندگان همچنین تصاویر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، «محمد بن زائد» ولی‌عهد ابوظبی و «محمد بن راشد آل مکتوم» نایب رئیس و نخست‌وزیر امارات عربی متحده را به آتش کشیده و زیر پا لگدمال کردند.

روز جمعه بود که رئیس‌جمهور آمریکا، توافق بحرین و رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط بین خود را اعلام کرد و در این رابطه بیانیه مشترک سه‌جانبه‌ای منتشر شد.

اعلام این توافق کمتر از یک ماه از اعلام توافق مشابه بین امارات و رژیم اشغالگر قدس صورت گرفت. ناظران و تحلیلگران منطقه معتقدند که محال است این توافق بدون چراغ سبز عربستان سعودی و رضایت این کشور حاصل شود.

به رغم استقبال از این توافق در سطح مقامات عربی منطقه، مردم بحرین، گروه‌های فلسطینی از مقاومت گرفته تا تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست محمود عباس و نهادهای مستقل در کشورهای عربی، دولت نجات ملی و دولت مستعفی یمن این توافق را محکوم کرده‌اند.

شامگاه شنبه نیز سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در بحرین در اعتراض به توافق سازش میان این کشور و رژیم اشغالگر قدس، منامه را ترک کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار