کد خبر: ۱۵۸۵۹۰
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رییس کمیسیون شوراها:
اروپا تا الان چندین طرح را برای تراکنش های مالی ما طراحی و پیشنهاد داده است که هیچ کدام اجرایی نشده است.

محمد صالح جوکار نماینده مجلس در موردانتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا گفت: از دیدگاه ما تفاوتی بین اینکه چه کسی رئیس جمهور آمریکا شود وجود ندارد چراکه چه دموکرات ها و چه جمهوری خواهان شاید در روش شان تفاوت‌های وجود دارد ولی اصل راهبردهای که در آمریکا تدوین می شود تغییر ناپذیر است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: استراتژی آمریکا مبتنی بر این است که دنیا،دنیای هرمی باشد و جایگاه کشورها در این هرم مشخص شود و خودشان برتر از دیگران در این سازمان و ساختار سیاسی هرمی  جهانی می بینند و سایر کشورها را به حساب نمی آورند.گستاخی ها و رفتارهای احمقانه ای که روسای جمهور آمریکا از گذشته تا الان داشته اند نشاندهنده همین مطلب است.

نماینده یزد در مجلس تاکید کرد:  اینکه در انتخابات آینده آمریکا ترامپ موفق می شود یا دموکرات ها پیروز می شوند آیا در روند مناقشاتی که وجود دارد تغییری حاصل می شود یا خیر ؟ باید بگویم شاید در روش ها متفاوت باشند ولی ما نباید وقت مان را بروی این تلف کنیم و منتظر باشیم که چه کسی رئیس جمهور آمریکا خواهد شد. فرصت ها را با این روش از دست می دهیم. ما الان فرصت های زیادی را به دلیل برجام از دست داده ایم که آمریکا بماند یا برود، ترک مذاکرات و خروج این کشور از برجام تکلیف ما را روشن کرد اما باز اروپایی ها مقداری ما را سرگرم کردند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: کارگزارن ما  بعد از خروج آمریکا از برجام راهکارهای که بتوان با آنها تحریم ها را دور زد و توافقنامه های منطقه ای با کشورهای دیگر منعقد کنند را تدوین نکردند و این فرصت ها از دست رفت.

وی ادامه داد: ما باید اقدامات مان را مبتنی بر منافع ملی جلو ببریم و براساس راهبردها کار را پیش ببریم، اینکه دوباره به مردم بگویم قرار است دموکرات ها سرکار بیایند و فلان اتفاق می افتد درست نیست.  اینکه ما مردم را شرطی کنیم اشتباه بزرگی است. ما باید راهبردهایمان را مبتنی بر شرایطی که الان در آن قرار داریم طراحی کنیم و کار را جلو ببریم و کاری به کار دیگران هم نداشته باشیم .

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: چیزی از برجام باقی نمانده است که باز عده ای بخواهند  این جسد متلاشی شده را احیا کنند. نه اروپایی ها پای کار هستند و آمریکا هم که از برجام خارج شده است و چیزی از برجام باقی نمانده است که ما خودمان را به آن دلخوش کنیم.

جوکار خاطر نشان کرد: اروپا تا الان چندین طرح را برای تراکنش های مالی ما طراحی و پیشنهاد داده است که هیچ کدام اجرایی نشده است و در حد گفتمان و شعار باقی مانده است و نباید به آنها اعتماد داشت و از آن طرف منتظر انتخابات آمریکا ماندن نیز اشتباه محض است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار