کد خبر: ۱۵۹۴۵۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم با اشاره به ورود فعالانه بخش خصوصی برای ایجاد پارک‌های علم و فناوری گفت: ۳ وزارتخانه در صدد راه اندازی پارک تخصصی علم و فناوری است.

مهدی کشمیری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به رغبت بخش خصوصی برای ایجاد پارک فناوری، گفت: هرچند هنوز اتفاق ویژه ای رقم نخورده است، با این وجود اما چند تقاضای خیلی خوب برای ایجاد پارک فناوری از شهرهای تبریز، اصفهان و تهران داریم.

وی با اشاره به فعالیت ۴۳ پارک دارای مجوز، افزود: از این بین بجز یک پارک خصوصی که آن هم مجوزش به ۴ سال قبل باز می گردد، تاکنون ۴۲ پارک دیگر، عموماً توسط دستگاه های اجرایی دولتی تاسیس شده اند و اینکه اکنون بخش خصوصی با اشتیاق، در حال وارد شدن به این فضا بوده و مصمم است تا با سرمایه های خود، پارک علمی فناوری ایجاد کند، یک اقدام و حرکت خوب و قابل تامل در این حوزه محسوب می شود.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم ادامه داد: این مایه خوشحالی و امیدواری است که بخش خصوصی برای ورود به این حوزه، به این جمع بندی رسیده است. چرا که پارک های علمی فناوری از جمله زیر ساخت هایی است که ایجاد آن، همواره متاثر از اعتبارات عمومی و بخش های دولتی بوده و ورود بنگاه های خصوصی به این عرصه، بسیار ارزشمند است.

وی در ادامه ضمن اشاره به حضور گسترده بخش دولتی در پارک های فناوری، گفت: اکنون وزارت نفت مجوز تاسیس پارک علم و فناوری خود را دریافت کرده است؛ این وزاتخانه در صدد است یک پارک را در حوزه تخصصی خود و در فضای مجموعه پژوهشگاهی قبلی اش در جنوب شهر تهران، ایجاد کند که این اقدام بی تردید فرصت خوبی برای شرکتهایی فعال در این زمینه خواهد بود.

قائم مقام معاون پژوهش و فناوری مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم افزود: پیش بینی ما این است که این پارک متشکل از ۲۴۰ تا ۲۵۰ شرکت باشد و حدوداً موجب اشتغال ۳ تا ۴ هزارنفر شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مقدمات ایجاد این پارک تا حد زیادی فراهم شده و مراحل پایانی کار را طی می کند، به نظر می رسد با توجه به اخذ مجوز، فعالیتش رسماً آغاز شود.

کشمیری ادامه داد: علاوه بر وزارتخانه نفت، وزارت خانه های نیرو و جهاد سازندگی نیز به صورت جدی پیگیر راه اندازی پارک های علم و فناوری در حوزه های تخصصی خود هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار