کد خبر: ۱۵۹۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دکتر شهرام محمدنژاد

ابر قدرت صهیونیست زاده پوشالی آمریکا همانند یک کشتی در هم شکسته در حال غرق شدن است.  تفاوت اصلی غرق شدن آمریکا با یک کشتی تمثیلی آن است که نا خدای با شرافت هر کشتی در حال غرق شدن  ابتدا مسافران را نجات می دهد و سپس به فکر نجات جان خود می افتد، اما ناخدایان راهبری کشتی آمریکا همیشه به فکر نجات خود از شرایط نابسامان هستند و نجات مردم جایگاهی در اذهان بیمارگونه آنها ندارد. این کشور با بالاترین تولید ناخالص ملی در جهان (که البته به زودی چین از آنها پیشی خواهد گرفت) قادر نیست با یک پاندامی کرونا مقابله کند. تا کنون بیش از 210 هزار نفر در آن کشورجان خود را از دست داده اند و بیشترین آمار مبتلایان را در دنیا دارد. آمار بیکاران نیز در این کشور به یکی از بدترین شرایط تاریخی رسیده و این کشور با حدود 27 تریلیون دلار بدهی بالاترین رقم بدهی در جهان را دارد. این رقم بدهی 137% از تولید ناخالص داخلی آن بالاتر بوده و تا انتهای سال 2021 این مبلغ از کل اقتصاد آمریکا نیز فراتر خواهد رفت. 
همانطوری که در اخبار بین المللی نیز هویداست، در اغلب شهرهای این کشور علیه نژاد پرستی های پلیس  و رفتار وحشیانه آنها با رنگین پوستان آشوب و هرج و مرج کم سابقه برپا است و بسیاری از شهر ها وضعیت  امنیتی نامطلوبی دارند. طبق آمار موثق بین المللی حداقل 40 میلیون آمریکایی در فقر مطلق زندگی می کنند و تعداد بی خانمان ها روز به روز در حال افزایش است. نگرانی های اخیر آمریکایی ها از ایجاد جنگ داخلی در صورت نپذیرفتن سرنوشت انتخابات توسط دونالد ترامپ به صورت روز افزون در حال افزایش است. 
این امپراتور پوشالی جنایت پیشه که این همه دم از آزادی و دموکراسی می زند با داشتن 3/2 میلیون زندانی بالاترین میزان زندانی را در جهان دارد و همانطوری که برای جهانیان آشکار شده، سیستم بهداشت و درمان آن پاسخگوی نیازهای اولیه برای رفع نیازهای درمانی مردم خود نیست. این کشوری که غرق در انواع سلاح کشتار جمعی است، در صورت بروز جنگ داخلی عواقب بسیار وحشتناکی را در پی خواهد داشت. 
متولیانی که در حال حاضر بر آمریکا حکومت می کنند، وارثان همان کسانی هستند که بومیان آمریکا را قتل عام و  سیستم برده داری را چندین قرن ادامه داده اند. سیستم نسل کشی آمریکایی ها و به راه انداختن جنگ های متوالی در اقصی نقاط جهان حاصل سیاست های خصمانه ایالات متحده آمریکا است که آحاد بشر از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون از این جنایت پیشه گی او رنج برده اند. صدها میلیون نفر از مردم بی گناه جهان تا کنون مستقیم و غیر مستقیم توسط جنایات پیشه گان آمریکا جان باخته اند و میلیونها نفر نیزدچار آسیب های جسمی و روانی شده اند. آیا این آمار فاجعه بار نیست؟ آیا غیر از این است که آمریکا برآمده از یک تمدن وحشیانه و به انحطاط کشیده شده  است که تنها با جنایت و قتل عام توانسته به حیات خود ادامه دهد. بدیهی است که امثال دونالد ترامپ  به تنهایی عامل این ناکامی آمریکایی ها نیست، بلکه او یک نمونه از افراد خودشیفته، نژادپرست و فریبکار آمریکایی است که از بدو تاسیس آمریکا تا کنون زمام امور را به دست داشته اند. 
بخشی از صحبت های اخیر ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل،  افتخاراو به اینکه در سال اخیر 5/2 تریلیون دلار برای ارتش ایالات متحده هزینه کرده است. این درحالی است که این هزینه ها برای راه اندازی جنگ های متعدد در دنیا هزینه شده است که به نوبه خود مایع شرمساری است. این هزینه ها به اذعان خود مقامات آمریکا در کشورهایی نظیر افغانستان، ایران، سوریه، عراق، لبنان، یمن، کوبا، ونزوئلا و غیره هزینه شده و خواهد شد. بدیهی است که هژمونی آمریکایی نمی پذیرد کشوری بخواهد مستقلا و بر خلاف منافع آمریکا در سطح دنیا قدم بردارد. ایران و افغانستان دو نمونه بارز از این کشورهایی هستند که ایالات متحده سالیان سال است چشم به نفوذ گسترده و از بین بردن منابع و حکومت مستقر در آنها را داشته است. از سال 1979 تا کنون دشمنی های بی امان آمریکایی ها برای تضعیف جمهوری اسلامی علنا به کارگرفته شده است و نه تنها نتوانسته اند به اهداف غایی خود که براندازی حکومت ایران اسلامی است دست پیدا کنند، بلکه برخلاف خواسته آنان قدرت و نفوذ و گستره عملکرد ایران در منطقه و جهان افزایش داشته است. جالب است بدانید که ایالات متحده پس از 19 سال جنگ و جنایت در افغانستان با گروه طالبان، ناچار به خروج از این کشور شده است!  ایالات متحده که فکر میکرد می تواند بر افغانستان مسلط شود سرانجام دست از پا دراز تر ناچار به خروج از این کشور شده است. بازداشت خفت بار تفنگداران آمریکایی که به حریم آبهای ایران تجاوز کرده بودند، سرنگونی پهباد بسیار پیشرفته آن کشور، حمله موشکی به پایگاه عین الاسد در عراق، بیرون راندن نظامیانش از منطقه و محدود کردن شدید تحرکات مختلف آن کشور در منطقه و آبهای بین المللی توسط ایران نمونه های کوچکی از زوال و سقوط روز افزون آن امپراتور پوشالی است. از سوی دیگر زوال اخلاقی و فرهنگی و سیاسی آن کشور را میتوان به سادگی در رقابت های انتخاباتیش مشاهده کرد. 
بسیاری از متفکران آمریکایی در کتب و مقالات خود بارها  نابودی ایالات متحده آمریکا را پیش بینی کرده اند. هیچ امپراتوری ظالمانه ایی در طول تاریخ روند صعودی و ثبات برای خود متصور نبوده ولی آمریکا روند نزولی خود را با شدت سریع تر از آنچه که تصور میشد رقم زده است. قاطبه متفکران و اندیشمندان جهان  منتظر فروپاشی این نظام سرمایه داری ظالمانه هستند و مطمئنا جهان بعد از فروپاشی آن ثبات  بهتری را پیش روی خود خواهد داشت. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار