کد خبر: ۱۵۹۹۵۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تقویم زمانی و نحوه ثبت نام و همچنین زمان آغاز کلاس‌های پذیرفته شدگان دکتری ۹۹ در دانشگاه‌های مختلف اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۹ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور اولین آزمون کشوری بود که ۹ مرداد ماه و در ایام کرونا برگزار شد. نتایج این آزمون نیز اول آبان ماه در سایت سازمان سنجش اعلام شد و دانشگاه‌ها نحوه ثبت نام، زمان ثبت نام، مدارک مورد نیاز و همچنین زمان آغاز کلاس‌های دانشجویان دکتری را اعلام کردند که به شرح زیر است؛

دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اعلام کرده است؛ کارنامه تمامی داوطلبانی که در مصاحبه مجازی این دوره در دانشگاه آزاد شرکت کرده‌اند متعاقباً از طریق سامانه اعلام نتایج مرکز سنجش و پذیرش به نشانی www.azmoon.org منتشر خواهد شد.

بر اساس اعلام دانشگاه پذیرفته شدگان از امروز ۷ آبان ماه با مراجعه به سامانه آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir و مطابق جدول زمانی اعلام شده می‌توانند نسبت به ثبت نام خود به صورت مجازی اقدام کنند. شرایط و ضوابط ثبت نام نیز در سامانه این مرکز به آدرس sanjesh.iau.ir قرار گرفته است.

ثبت نام الکترونیکی (غیرحضوری) پذیرفته شدگان دکتری از ۶ آبان ماه آغاز شد و تا امروز ۷ آبان ماه ادامه دارد. پذیرفته شدگان برای اطلاع از چگونگی تحویل مدارک به صورت فیزیکی به آدرس سایت واحد دانشگاهی محل پذیرش مراجعه کنند.

دانشگاه تهران

مهلت ثبت‌نام غیرحضوری پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری مقطع دکتری تخصصی (Ph.D) از پنجم آبان ماه ۹۹ آغاز شده است و تا روز جمعه ۹ آبان ماه ۹۹ ادامه دارد.

پذیرفته‌شدگان باید با مراجعه به سامانه reg.ut.ac.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

دانشگاه صنعتی شریف

پذیرفته‌شدگان در دانشگاه صنعتی شریف باید از طریق سامانه https://edu.sharif.edu به صورت غیر حضوری ثبت نام کنند که زمان دسترسی به سامانه آموزش از سه شنبه ۶ آبان ماه تا روز شنبه ۱۰ آبان ماه خواهد بود.

پذیرفته شدگانی که دانشجوی سال آخر بوده و قادر به ارائه مدرک ارشد نیستند و تاریخ فراغت از تحصیل آنها بعد از تاریخ ۳۱ شهریور است، لازم است گواهی تأیید شده توسط دانشگاه کارشناسی ارشد خود که در آن تاریخ احتمالی فراغت از تحصیل مشخص شده و فرم مخصوص معدل تعداد واحد گذرانده تا تاریخ ۳۰ دی ماه ۹۸ را ارائه کنند.

تمامی مدارک توسط کارشناسان آموزشی بررسی خواهد شد و در صورت صحت مطالب و تأیید مدارک ارائه شده در سامانه آموزش برای انتخاب واحد کجا خواهید شد هرگونه اشکال در مدارک و مطالب ارائه شده داوطلب اعلام می‌شود و تا رفع اشکال ثبت نام قطعی نیست و در سامانه آموزش غیر مجاز خواهد بود و امکان انتخاب واحد برای داوطلب فراهم نیست.

با توجه به تاخیر در اعلام نتایج نهایی آزمون‌های سراسری سال ۱۳۹۹ و مدت زمان پیش‌بینی‌شده برای انجام فرآیند ثبت‌نام و انتخاب واحد درسی دانش‌جویان نوورود، کلاس‌های مربوط به این دسته از دانشجویان از روز شنبه ۱۷ آبان آغاز خواهد شد.

دانشگاه الزهرا

دانشگاه الزهرا اعلام کرد ثبت نام الکترونیکی (غیرحضوری) پذیرفته شدگان دکتری از امروز ۶ آبان ماه آغاز می‌شود و تا ۷ آبان ماه ادامه دارد. انجام مراحل ثبت نام الکترونیکی از طریق سامانه جامع آموزشی گلستان به آدرس https://edu۱.alzahra.ac.ir انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش تمامی کلاس‌ها به صورت غیر حضوری و با استفاده از سامانه رسمی مدیریت آموزش الکترونیکی دانشگاه ( LMS و Adobe Connect) برگزار می‌شود و استفاده از سایر سامانه‌ها رسمیت ندارد و غیبت به حساب می‌آید.

تاریخ شروع کلاس‌ها برای تمامی ورودی‌های نیم سال اول ۱۱ آبان ماه است؛ همچنین زمان ثبت نام الکترونیکی پذیرفته شدگان نیم سال دوم نیز مطابق ورودی‌های نیم سال اول است. ولی انتخاب واحد و شروع کلاس‌های ایشان مطابق تقویم آموزشی در نیم سال دوم دانشگاه خواهد بود.

دانشگاه شهید بهشتی

ثبت نام در دانشگاه شهید بهشتی از ۵ آبان ماه تا ۶ آبان ماه در دو مرحله به ترتیب؛ پذیرش غیر حضوری (به صورت مشروط) و پذیرش حضوری (نهایی و قطعی) انجام شد. بر اساس تاکید دانشگاه در صورت عدم ثبت نام غیر حضوری عدم دریافت گواهی پذیرش ثبت نام حضوری و قطعی امکان پذیر نخواهد بود.

در زمان ثبت نام حضوری نیز اصل مدارک مورد نیاز باید با مدارک بارگذاری شده در سیستم جامع آموزشی گلستان دانشگاه مطابقت داشته باشد؛ با توجه به شرایط حاکم بر کشور تاریخ ثبت نام حضوری و قطعی اثر سایت دانشگاه اعلام می‌شود و تا تاریخ مذکور و تکمیل مراحل ثبت نام حضوری، ثبت نام دانشجو به صورت مشروط خواهد بود

دانشگاه تربیت مدرس

ثبت نام دانشجویان دکتری در دانشگاه تربیت مدرس به‏ صورت غیرحضوری در بازۀ زمانی ۵ تا ۷ آبان انجام می شود و زمان آغاز کلاس‌های دکتری ۱۰ آبان خواهد بود.

دانشگاه علم و صنعت

ثبت‌نام ورودی‌های دکتری از روز یکشنبه ۴ آبان تا ۶ آبان ماه به صورت غیر حضوری از طریق سیستم گلستان انجام شد. بر اساس اعلام این دانشگاه زمان و نحوه ارسال اصل مدرک کارشناسی ارشد پذیرفته شدگان دوره روزانه به تحصیلات تکمیلی دانشگاه متعاقباً اعلام خواهد شد.

پذیرفته شدگان نوبت دوم (شبانه) وجه شهریه ثابت خود را در پذیرش غیر حضوری در سامانه گلستان پرداخت کنند؛ در غیر این صورت ثبت‌نام آنان انجام نخواهد گرفت. شهریه ثابت کلیه رشته‌ها ۸۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال (هشتاد میلیون ریال) است.

انتخاب واحد درسی پذیرفته‌شدگان پس از مشورت و تائید استاد راهنما (از طریق ایمیل) از ۶ آبان تا ۷ آبان ماه از طریق سامانه گلستان http://golestan.iust.ac.ir انجام می‌شود.

شروع کلاس‌های دانشجویان دکتری در نیمسال اول ۱۴۰۰-۹۹ از روز شنبه ۱۰ آبان ماه اعلام شده است.

دانشگاه اصفهان

بر اساس اعلام اداره کل امور آموزشی دانشگاه اصفهان، ثبت نام پذیرفته شدگان ورودی جدید مقطع دکتری به صورت غیرحضوری و در تاریخ‌های ۶ آبان تا ۷ آبان ماه انجام خواهد شد.

با برنامه‌ریزی صورت گرفته کلیه کلاس‌ها از روز شنبه ۱۰ آبان ماه در سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه به آدرس http://lms.ui.ac.ir برگزار خواهد شد.

دانشگاه صنعتی اصفهان

مراحل پذیرش پذیرفته شدگان دکتری در دانشگاه صنعتی اصفهان در دو مرحله غیرحضوری و تحویل اصل مدارک صورت می‌گیرد.

ثبت نام اولیه از ۶ آبان ماه آغاز شده و تا پایان امروز ۷ آبان ماه ادامه دارد؛ ثبت نام و اخذ واحدهای درسی نیز از ۱۲ آبان آغاز می‌شود و تا ۱۴ آبان ادامه دارد. زمان شروع کلاس‌ها نیز ۱۷ آبان اعلام شده است.

دانشگاه فردوسی مشهد

ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری در این دانشگاه در دو مرحله الکترونیکی و حضوری انجام می‌شود. ثبت نام الکترونیکی در روزهای دوشنبه ۵ آبان ماه تا پنج شنبه ۸ آبان ماه صورت می‌گیرد.

نحوه و زمان ثبت نام حضوری بعداً اعلام خواهد شد و دانشجویان لازم است در زمان اعلامی مراجعه و اصل مدارک اسکن شده را تحویل دهند.

شروع کلاس‌های درسی از روز شنبه ۱۰ آبان ماه خواهد بود و انتخاب واحد صرفاً در نیمسال اول دانشجویان به صورت گروهی و توسط اداره آموزش دانشکده و بدون نیاز به حضور دانشجو انجام خواهد شد.

دانشگاه شیراز

فرایند ثبت نام در دانشگاه شیراز به دو صورت اینترنتی و ارسال مدارک از طریق پست توسط دانشجو و انجام می‌شود و نیازی به حضور دانشجو در دانشگاه نیست.

ثبت نام اینترنتی پذیرفته شدگان دکتری در دانشگاه شیراز از ۱۰ آبان تا ۱۳ آبان ماه انجام می‌شود و شروع کلاس‌ها از ۱۷ آبان ماه خواهد بود.

دانشگاه کردستان

پذیرفته شدگان دکتری باید از ۶ آبان لغایت ۱۲ آبان با ورود به سایت دانشگاه کردستان به آدرس http://golestan.uok.ac.ir نسبت به ثبت نام اولیه و درج اطلاعات و اسکن مدارک مورد نیاز اقدام کنند.

آغاز سال تحصیلی و شروع کلاس‌ها در دانشگاه کردستان برای ورودی‌های جدید روز شنبه ۱۷ آبان ماه اعلام شده است. همچنین این دانشگاه تاکید کرده هیچ تعهدی در قبال تامین خوابگاه دانشجویان متاهل ندارد.

پذیرفته شدگان بورسیه وزارتخانه‌ها و یا سازمان‌ها لازم است بر اساس ضوابط نسبت به انعقاد قرارداد با وزارت یا سازمان ذی‌ربط اقدام کنند.

دانشگاه مازندران

ثبت نام و انتخاب واحد پذیرفته شدگان نهایی دوره‌ی دکتری تخصصی بر اساس حروف الفبا، در دو مرحله ثبت نام آنلاین و ارسال مدارک از طریق پست از ۱۰ تا ۱۲ آبان ماه انجام می‌شود. انتخاب واحد نیز در روزهای ۱۴ و ۱۵ آبان ماه صورت خواهد گرفت.

ثبت نام مرحله اول الزامی بوده و در صورت عدم ثبت نام آنلاین، مدارک فیزیکی ارسالی بررسی نمی‌شود؛ همچنین ثبت نام مرحله اول به منزله تائید نهایی نیست و پذیرش متقاضیان در دانشگاه مازندران به صورت مشروط بوده و تائید نهایی ثبت نام منوط به دریافت کلیه مدارک درخواستی به صورت پستی (ثبت نام مرحله دوم) و بررسی آن توسط کارشناسان آموزش دانشگاه است.

دانشگاه همچنین تاکید کرده، معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرفته شده باید با معدلی که قبلاً در زمان ثبت‌نام برای شرکت در آزمون به سازمان اعلام شده، یکسان باشد، چرا که در غیر این صورت از ثبت‌نام آن دسته از داوطلبانی که دارای مغایرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرک آنان کمتر از معدل اعلام شده به سازمان باشد) خودداری می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار