کد خبر: ۱۶۰۸۲۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عراق:
فرماندهی عملیات مشترک عراق علت نفوذ تروریست‌ها به داخل خاک عراق را نبود نظارت رسمی بر مرزهای سوریه در مناطق تحت اشغال نیروهای متحد آمریکا دانست.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، فرماندهی عملیات مشترک عراق گفت که شبه نظامیان کرد سوری مورد حمایت آمریکا مانع از نفوذ تروریست‌ها از سوریه به عراق نمی‌شوند.

«تحسین الخفاجی»، سخنگوی این عملیات پنجشنبه گفت که نیروهای دمواتیک سوریه (قسد) نیروهای رسمی بوده و بر مرز عراق با سوریه سیطره دارند و تعامل با این نیروها سخت است.

او گفت که در برخی مواقع تروریست‌ها برای نفوذ به عراق از آن‌ها سوء استفاده کرده و در برخی موارد نیز این نیروها در این مسئله سهل انگاری کرده یا دچار ضعف در سیطره بر مرز شده و همین مسئله باعث می‌شود که تروریست‌ها به عراق نفوذ کنند.

به گزارش فرات نیوز، خفاجی همچنین از نصب دوربین‌های کنترل مرز در طول ۲۴ ساعت و برج‌های مراقبت و کنترل مرز در مکان‌هایی خبر داد که احتمال نفوذ تروریست‌ها در این مناطق وجود دارد و به زودی همه این مناطق بسته خواهد شد.

او همچنین از پیشرفت در پرونده برچیده شدن اردوگاه الهول آوارگان در منطقه مرزی با سوریه خبر داد و گفت که در این ارتباط با نیروهای دموکراتیک سوریه هماهنگی‌هایی صورت گرفته است.

نیروهای دموکراتیک سوریه طی سال‌های اخیر با حمایت آمریکا بخش‌های وسیعی از شمال شرق سوریه را به اشغال خود درآورده و به دنبال خودمختاری در این منطقه هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار