کد خبر: ۱۶۰۸۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با اشاه به طرح شفافیت آرا گفت: شفافیت آرا و رفتار نمایندگان مجلس منجر به مطالبه‌گری با صدای بلندتر از مسئولان خواهد شد که باید به همه قوا تسری پیدا کند.

علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی فارس، درباره طرح شفافیت آرا نمایندگان اظهار داشت: ‌زمانی نماینده مجلس می‌تواند در مطالبه‌گری از مسؤولان موفق باشد که شفافیت را در عرصه‌های مختلف بپذیرد که می‌‌توانم به شفافیت در اموال اشاره کنیم که اثربخشی خاصی در مطالبه‌گری نماینده داشته و دارد لذا شفافیت آرا در مرحله اول به شخص نماینده کمک می‌کند.

وی تصریح کرد: شفاف بودن اقدامات نماینده مجلس باعث می شود مطالبه‌گری نماینده با صدای بلندتر و رساتر از مسؤولان دنبال شود و وقتی مردم بدانند که رأی و رفتار نماینده شفاف است مطمئن خواهند شد که پشت پرده‌ای در مجلس وجود ندارد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس افزود:‌ عدم شفافیت نماینده جلوگیری‌کننده از معاملات پشت پرده است که می‌تواند در آرا نماینده اثرگذار باشد.

حدادی خاطرنشان کرد:‌ شفافیت آراء در مجلس می‌تواند به روشن شدن امور در سطح جامعه کمک کند و اثرات خوبی دارد ضمن اینکه مردم وقتی رأی و رفتار نماینده را در اتاق شیشه‌ای ببینند اعتماد به مجلس افزایش پیدا می‌کند.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: شفافیت نماینده و مجلس و عملیاتی شدن آن در گام اول منجر به تسری این موضوع به سایر قوا خواهد شد و قطعا موجب مطالبه‌گری در جامعه می‌شود.

حدادی خاطرنشان کرد: وقتی اعتماد مردم به مجلس و قوا با شفافیت حداکثری بازگردد منجر به بهبود سرمایه اجتماعی کشور شده و ابهامات از بین می‌رود. ضمن اینکه باید بدانیم که اعتماد مردم به مسؤولین با اقدام و عمل باز می‌گردد نه با شعار و حرف.

وی در پایان گفت: ‌یکی از مؤلفه‌های عمل و اقدام حرکت مجلس در مسیر شفافیت آراء‌ است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار