کد خبر: ۱۶۱۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: 4 هزار شرکت صوری در کشور شناسایی شده که با گرفتن وام های میلیاردی به اقتصاد کشور آسیب زده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، محمد مسیحی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی و دارندگان کارت های پیله وری در بازارچه های مرزی که در محل فرمانداری ماکو و با حضور مدیران دستگاه های اجرایی وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، اظهار داشت: 4 هزار شرکت صوری در کشور شناسایی شده است که این شرکتها با گرفتن وام های میلیاردی ریشه اقتصاد کشور را پایمال می کنند.

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امورمالیاتی کشور با بیان اینکه نظام مالیاتی کشور به وظایف قانونی خود عمل می کند، افزود: حذف مالیات کارت‌های بازرگانی و پیله‌وری، غیرقانونی است.

مسیحی با اشاره به این که در 5 سال گذشته رشد درآمدهای مالیاتی به بیش از 20 درصد رسیده بود، ادامه داد: در ایام کرونایی درآمدهای مالیاتی کشور 50 درصد کاهش یافته است.

وی از پیله وران و فعالان اقتصادی شهرستان خواست برای ادامه فعالیت اقتصادی خود حتما اقدام به تشکیل تعاونی کرده و درقالب تعاونی پیله‌وری فعالیت کنند.

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی ادامه داد: آماده هستیم مالیات های معوق پیله‌وران و فعالان اقتصادی را به صورت اقساط و پلکانی دریافت کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار