کد خبر: ۱۶۲۳۱۲
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سوت‌زنی|
پس از انتشار مطلبی در سامانه سوت زنی فارس مبنی بر آنکه مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز به واسطه ادامه تحصیل همزمان با فعالیت در جایگاه شغلی خود دچار تخلف شده که رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور گفت: هیچ تخلفی در این حوزه توسط مدیر روابط عمومی صورت نگرفته است.
به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، بستری با عنوان گزارش فساد در سامانه سوت زنی خبرگزاری فارس راه‌اندازی شده که مردم می‌توانند در مواردی که فساد یا تخلفی را مشاهده می‌کنند گزارش آن را در این سامانه ثبت کنند.

انتصاب غیرقانونی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز یکی از موارد ثبت‌شده در این سامانه است که مورد پیگیری خبرنگار فارس قرار گرفت.

براساس گزارش واصله و به گفته برخی، مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز درحالی‌که در این جایگاه مشغول به فعالیت است هم‌زمان درحال تحصیل در مقطع تخصصی رشته داروسازی نیز هست به گفته این کاربران اقدام روابط‌عمومی مغایر با نص صریح قانون است چرا که مطابق قانون ممنوعیت ادامه تحصیل کارگزاران کشور مصوب مجلس شورای اسلامی هرگونه اشتغال و ادامه به تحصیل کارگزاران شاغل در جمهوری اسلامی ایران اعم از قوه مجریه، قوه مقننه و قوه قضایی و نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت‌های تابعه دولت و کلیه مؤسساتی که به نحوی از بودجه عمومی کشور استفاده می نمایند در ساعات اداری روزهای کاری هفته و در داخل و خارج کشور ممنوع است.

تخلفی صورت نگرفته است

فرهاد ابول نژادیان در رابطه با این مسئله طی یک گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: مدیر روابط‌عمومی این دانشگاه درحال حاضر فقط در رشته دانشگاهی قبول شده و حتی هنوز نسبت به ثبت‌نام خود در دانشگاه اقدام نکرده است.

وی افزود: در مقطع دکترا کلاس‌ها و واحدهای دانشگاهی به گونه‌ای هستند که فرد دانشجو در یک روز هفته به صورت پاره‌وقت مشغول به فرآیند تحصیل خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: براساس پیگیری از مدیرکل نیروی انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایشان می‌توانند به صورت ماموریت آموزشی یا مرخصی بدون حقوق به تحصیل خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: به گفته وزارت بهداشت درصورتی که ساعت برگزاری کلاس‌ها خارج از زمان اداری باشد مانعی برای شرکت در آن وجود ندارد و اگر هم ساعت حضور مدیر روابط‌عمومی دانشگاه در کلاس‌ها با ساعت حضور وی در محل شغلی نیز تداخل داشته باشد به این دلیل که کلاس‌های آموزشی یک روز در هفته هستند می‌تواند آن روز را بصورت قانونی مرخصی بگیرد.

فرهاد ابول نژادیان تصریح کرد: به‌طور کلی هیچ اقدام غیرقانونی صورت نگرفته و شخصاً پیگیر این موضوع بوده‌ام تا اقدامی خلاف قانون صورت نگیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار