کد خبر: ۱۶۲۷۰۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس کمیسیون انرژی مجلس ضمن تکذیب شایعات منتشر شده در فضای مجازی تاکید کرد: ادعای بازداشت من در فرودگاه مسکو کذب محض است و فقط برای تخریب سفر هیئت پارلمانی مجلس به مسکو، صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، فریدون عباسی گفت: به جهت اینکه نام من سال‌ها قبل در میان دانشمندان هسته‌ای ایران از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی به سازمان ملل ارسال شده بود، تنها برای دقایقی روند چک و تأیید گذرنامه با تأخیر همراه شد.

وی افزود: وقتی این مسئله ایجاد شد، آقای قالیباف کل هئیت پارلمانی را متوقف کرد تا این مسئله حل شود و این موضوع نیز در فرصت کوتاهی حل شد.

عباسی تاکید کرد: نام من در گذشته در فهرست تحریم‌ها قرارداشت و همین مسئله باعث بروز آن مسئله شد که رئیس کمیسیون سیاست خارجی دومای روسیه وقتی به استقبال ما آمد از همین مشکل کوچک و تأخیر ایجاد شده عذرخواهی کرد.

وی با اشاره به مذاکرات خود با طرف‌های روس در حوزه‌های مربوط به انرژی گفت: باتوجه به مدیریت خوب این سفر، نشست‌های خوبی انجام شد و بخشی از مشکلات و مسائل که مانع ارتقای روابط به خصوص روابط اقتصادی است شناسایی شد و امیدوارم بتوانیم در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، صنعتی و کشاورزی شاهد ارتقای روابط باشیم.

عباسی با تاکید بر اینکه این قبیل شایعات نمی‌تواند از توسعه روابط راهبردی ایران و روسیه بکاهد، از همه خواست در مسائل ملی بدلیل مسائل جناحی، نباید با دروغ و خبرسازی به منافع ملی ضربه زد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار