کد خبر: ۱۶۲۷۱۸
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
منابع خبری گزارش داده‌اند در حالی که سرمای مفرط بخش‌های زیادی از ایالت تگزاس را در بر گرفته بیش از ۲.۷ میلیون نفر در این ایالت برق ندارند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری گزارش داده‌اند در بحبوحه سرمای مفرط در بخش‌های اعظم ایالت تگزاس بیش از ۲.۷ میلیون نفر در بخش‌های مختلف این ایالت برق ندارند.

پایگاه poweroutage.us که به طور تخصصی آمار مربوط به قطعی برق در نقاط مختلف آمریکا را گزارش می‌دهد رقم افرادی در سراسر این ایالت را که برق ندارند ۲۷۹۸۸۰۶ نفر گزارش کرده است. 

این آمار در شرایطی گزارش شده که سازمان هواشناسی آمریکا درباره احتمال بروز طوفان در تگزاس هشدار داده است. کارشناسان گفته‌اند سرمای هوا در تگزاس در چند دهه گذشته بی‌سابقه بوده است. 

پایگاه آکسیوش گزارش داده مسئولان در ایالت تگزاس اعلام کرده‌اند قصد دارند برای خاموش کردن ژنراتورها برق مناطق را به صورت چرخشی قطع خواهد کرد. 

«گرگ آبوت»، فرماندار ایالت تگزاس سه روز پیش از این (جمعه) اعلام وضعیت فاجعه کرد و گفت ادامه‌دار شدن یخبندان و بارش سنگین برق ممکن است به کشته شدن و جراحت افراد و وارد شدن خسارت به اموال آنها منجر شود.

 روزنامه نیویورک‌تایمز شنبه گزارش داده بود سرمای شدید سرمای زمستانی بخش‌های زیادی از ایالات متحده را در نوردیده و بارش برف سنگین و یخبندان موجب قطع برق در نقاط مختلف این کشور شده است. 

سازمان هواشناسی آمریکا در این روز، دمای بی‌سابقه منفی ۵۰ درجه فارنهایت را برای مینه‌سوتا ثبت کرده بود که در تاریخ این ایالت بی‌سابقه بوده است. رکورد قبلی سرمای این ایالت ۴۶ درجه زیر صفر بود که در سال ۱۹۱۶ ثبت شده بود. 

در بخش‌های جنوبی ایالت واشنگتن، مسئولان روز یکشنبه وضعیت اضطراری اعلام کرده و هشدار دادند که جاده‌ها قابل عبور نیستند. ۶ دستگاه ماشین برف‌روب به دلیل بارش برف و یخبندان، علی‌رغم داشتن زنجیرچرخ در برف گیر کردند. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار