کد خبر: ۱۶۲۷۷۸
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق گفت که این حزب هیچ طرفی را درخصوص حمله راکتی دوشنبه شب به نزدیک فرودگاه اربیل متهم نکرده است و منتظر اعلام نتایج تحقیقات است.

به گزارش ایرنا، «غیاث السورجی» عضو اتحادیه مهینی کردستان عراق امروز در گفت وگو با خبرگزاری «العهد نیوز» عراق گفت: هدف قرار دادن اربیل و فرودگاه آن محکوم است و نقض حاکمیت به شمار می رود.

وی افزود: همه احزاب کرد و سازمان های بین المللی و محلی و کردها تا زمان تکمیل تحقیقات (تیم) متشکل از کارشناسان نبایستی هیچ طرفی را متهم کنند.

السورجی خاطرنشان کرد: موضع رسمی اتحادیه میهنی کردستان، محکوم کردن این اقدام تروریستی است و ما هیچ طرفی را در این زمینه متهم نکرده ایم بلکه منتظر نتایج تحقیقات هستیم.

به نوشته العهد نیوز، السورجی سپس این پرسش را مطرح کرد که چرا برخی طرف های داخلی متهم می شوند؟ درحالی که ترکیه و داعش به این موضوع متهم نشده اند، با توجه به اینکه پایگاههای ترکیه در منطقه بعشیقه در نزدیک اربیل قرار دارند و همچنین کوه «قره جوغ» مقر سازمان های تروریستی و به اربیل نزدیکتر است.

به نظر می رسد که این موضعگیری حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق رد ضمنی اتهام زنی بدون سند و مدرک یک سخنگوی حزب دموکرات کردستان عراق به سازمان الحشد الشعبی این کشور درخصوص حمله راکتی دوشنبه شب به نزدیک فرودگاه اربیل باشد.

سازمان الحشد الشعبی عراق به نوبه خود اتهامات حزب دموکرات کردستان این کشور علیه خود را رد و آن را بی پایه و اساس دانسته است.

«علی الحسینی» سخنگوی محور شمال در سازمان الحشد الشعبی عراق امروز در گفت وگو با پایگاه العهد نیوز به اتهامات حزب دموکرات کردستان درخصوص حمله راکتی دوشنبه شب به نزدیکی فرودگاه اربیل پاسخ داد.

وی گفت: اتهامات حزب دموکرات کردستان علیه الحشد الشعبی باطل است و از قبل آماده بود؛ خصوصا که همگان از کینه بارزانی و حزب او نسبت به الحشد الشعبی آگاهند. همگان می دانند که الحشد الشعبی نقشه های بارزانی برای تقسیم عراق را خنثی کرد.

الحسینی گفت: موشک هایی که فرودگاه بین المللی اربیل را هدف قرار داد، از مناطق تحت کنترل و نفوذ نیروهای پیشمرگه شلیک شد و الحشد الشعبی یا هرگونه نیروی رسمی دیگری هیچ حضوری در این مناطق ندارد لذا اتهام های حزب بارزانی باطل و تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی امنیتی در سامانه امنیتی خودشان است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار