کد خبر: ۱۶۲۷۸۷
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
درخواست «فرگزیت» (جدایی فرانسه از اتحادیه اروپا) با کاهش محبوبیت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، رو به افزایش است.

به گزارش ایرنا ، جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا باعث شده فعالان برخی دیگر کشورهای اروپایی فشار بر بروکسل را تشدید کنند.

در حال حاضر، فشارها بر مکرون رو به افزایش است و فعالان فرانسوی می خواهند فرانسه در مورد عضویت در اتحادیه اروپا همه پرسی برگزار کند.

به گزارش ایرنا، در انتخابات ریاست جمهوری سال 2017 فرانسه، مردم این کشور با انتخاب بین مکرون و لوپن در حقیقت بین ماندن دراتحادیه یا رفتن از آن ، دست به انتخاب زدند و ماندن را برگزیدند. تصور مردم فرانسه این بود که با آمدن مکرون، اوضاع فرانسه و جایگاهش در اتحادیه اروپا تقویت خواهد شد.

به گزارش نشریه انگلیسی اکسپرس، نتایج یک نظرسنجی که از سوی موسسه ادوکسا انجام شد، نشان داد که ۸۱ درصد از فرانسوی ها معتقدند دولت راست میانه مکرون در مورد برنامه ریزی برای مقابله با کووید – ۱۹ نمی داند به کجا می رود.«شارل هنری گالوا» رئیس گروه مبارزه سیاسی موسوم به «نسل فرگزیت» ضمن انتقاد از اتحادیه اروپا، سیاست های این نهاد را فاجعه ای برای فرانسه دانست و از پاریس خواست کنترل حق حاکمیت خود را بازپس گیرد.

وی گفت: بحران کووید – ۱۹ واقعا نشان داد که ما نیاز داریم حاکمیت مان را بازگردانیم. سیاست های اتحادیه اروپا برای فرانسه فاجعه است.

این فعال سیای افزود: کمیسیون اروپا همواره سیستم سلامت ما را به منظور کاهش هزینه تحت فشار قرار داده است و ما بهای زیادی برای این سیاست ها پرداخت کرده ایم.

وی تصریح کرد: ما توان تولید ماسک یا دارو را نداشتیم و از تخت های بیمارستانی کافی برای مواجه با این بحران برخوردار نبوده ایم.

این شهروند فرانسوی، مکرون را به باد انتقاد گرفت و وی را به تحمیل اصلاحات بروکسل که فرانسوی ها خواستار آن نیستند، متهم کرد.

این فعال سیاسی افزود: مکرون به کار کثیف اتحادیه اروپا مشغول است و هیچ شور و اشتیاقی برای او وجود نداشته است.

رئیس نسل فرگزیت گفت: فکر نمی کنم که وی استعفا دهد و در واقع یک سال قبل از انتخابات ریاست جمهوری، این اقدام منطقی نیست، اما اگر او دموکرات بود، اصلاحات درخواست شده اتحادیه اروپا را ادامه نمی داد.

وی معتقد است که فرانسه و ایتالیا پیشگام ترک اتحادیه اروپا هستند، اما به دلیل اختلافات سیاسی در رم، پاریس بر همسایه اروپایی اش با این اقدام تاریخی غلبه می کند.

وی ابراز اطمینان کرد که فرگزیت تا سال آینده اتفاق می افتد، اگر مکرون در انتخابات ریاست جمهوری شکست خورد و یک فرد دموکرات که متقاعد به برگزاری همه پرسی درمورد عضویت فرانسه در اتحادیه اروپا شود، منصب وی را برعهده گیرد.

حرفهای «فرگزیتی» مکرون پیش از انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه

امانوئل مکرون در اوایل سال 2017 زمانی که نامزد پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری فرانسه بود و زمانی که حتی هنوز موضوع برگزیت(خروج انگلیسی از اتحادیه اروپا چندان جدی نشده بود)، به بی بی سی گفته بود که اتحادیه اروپا یا باید اصلاحاتی را پذیرا باشد یا درغیر این صورت با احتمال "فرگزیت" (خروج فرانسه از اتحادیه اروپا) روبرو شود. 

مکرون گفته بود که "من طرفدار (اتحادیه) اروپا هستم. در طول مبارزات و تبلیغات انتخاباتی بر ارزش‌ها و سیاست‌های اروپایی تاکید کردم چرا که عقیده دارم این نکات برای مردم فرانسه و موقعیت کشور در دنیا اهمیت دارد."

"اما در عین حال، باید وضعیت را ببینیم، به مردم گوش دهیم. به این نکته توجه کنیم که آنها بسیار خشمگین هستند؛ چرا که ناکارآمدی اتحادیه اروپا دیگر قابل ادامه نیست."

او وعده داده بود: "تعهد من، پس از انتخاب شدنم (به عنوان رئیس جمهور فرانسه) این خواهد بود که همزمان اصلاح عمیق اتحادیه اروپا و پروژه‌های اروپایی را به پیش ببرم."
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار