کد خبر: ۱۶۲۸۴۲
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
جهاد اسلامی:
جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که آنچه در نامه تشکیلات خودگردان به دولت آمریکا درباره تعهد همه گروه‌های فلسطینی به تشکیل کشور فلسطین در مرزهای 1967 به پایتختی قدس شرقی آمده است، محکوم و تاکید می‌کند که جهاد اسلامی از ذره‌ای از خاک فلسطین انصراف نمی‌دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، جنبش جهاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای خبری، به نامه‌ای که تشکیلات خودگردان فلسطین به دولت آمریکا درباره انتخابات پیش روی فلسطین  و تعهدات گروه‌های فلسطینی در این خصوص فرستاد، واکنش نشان داد.

 تشکیلات خودگردان از طریق «حسین الشیخ» مسئول پرونده مذاکرات نخستین نامه خود را به «هادی عمرو» مسئول پرونده فلسطین و اسرائیل درباره انتخابات فلسطین فرستاد.

در این نامه بر تعهدات سازمان آزادی بخش فلسطین و دیگر گروه‌های فلسطینی در نشست‌های قاهره  تاکید شده و از جمله این تعهدات را تشکیل کشور فلسطینی در مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی خوانده است.

اما در بیانیه جهاداسلامی آمده است: «جهاد اسلامی در فلسطین ارسال نامه تشکیلات خودگردان فلسطین به دولت آمریکا را تقبیح و محکوم می‌کند، زیرا حق فلسطینی‌ها در سرزمین‌های اشغالی سال 1967 را پایمال می‌کند».

در این بیانیه جنبش جهاد اسلامی  با تاکید بر اینکه محتوای نامه محمود عباس اصلا به این جنبش مربوط نمی‌شود، گفت: «این جنبش به کسی اجازه نداده که از ذره‌ای از خاک تاریخی فلسطین  صرف نظر کند».

جهاد اسلامی در پایان این بیانیه بر پایبندی این جنبش به همه حقوق ثابت فلسطین بر همه خاک فلسطین تاکید کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار