کد خبر: ۱۶۲۹۰۶
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
بر اثر کرونا
بررسی‌های آماری از آمریکا نشان می‌دهد که ویروس کرونا طی یک روز گذشته حدود ۷۷ هزار آمریکایی را مبتلا کرده و جان ۲۴۰۰ نفر از آنها را نیز گرفت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شمار کل مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در ایالات متحده، علی‌رغم واکسیناسیون گسترده و طرح‌های دولت جدید این کشور برای مهار این همه‌گیری، همچنان در حال افزایش است.

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۷۷,۳۷۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز  ۲,۴۱۴ آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید۱۹ در آمریکا به ۲۹,۰۵۲,۲۶۲ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۵۲۰,۷۸۵ تن افزایش یافت.

بیماران آمریکایی، ۲۵.۶ درصد آمار کل مبتلایان جهانی به این ویروس را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر ۱۵,۸۷۱ بیمار در آمریکا در وضعیت وخیم به سر می‌برند.

این در حالی است که طبق گزارش شبکه «سی‌اِن‌اِن»، تعداد فوتی‌های سالانه آمریکا بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) از رقم دویست‌وپنجاه هزار نفر کمتر است.

روزنامه واشنگتن‌پست نیز با اشاره به اسناد دولتی و اظهارنظرهای مقام‌های آمریکایی خبر داد، دیپلمات‌های واشنگتن برای دریافت واکسن کرونا از روسیه و برخی دیگر از کشورها کمک خواسته‌اند.

«آنتونی فائوچی» مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا مجادلات و شکاف‌های سیاسی طی یک سال گذشته در این کشور را یکی از دلایل تلفات ۵۰۰ هزار نفری همه‌گیری کرونا در آمریکا دانست. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار