کد خبر: ۱۶۲۹۲۴
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مقام اماراتی:
مشاور رئیس امارات پس از شکست استراتژی «فشار حداکثری» واشنگتن علیه ایران، در سخنانی اذعان کرد که باتوجه به شرایط موجود عملا گزینه ای غیر از «دیپلماسی» در برابر تهران وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «انور قرقاش» مشاور دیپلماتیک رئیس امارات با اشاره به استراتژی دولت جدید آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران، گفت: عملاً گزینه‌ای غیر از دیپلماسی در برابر ایران وجود ندارد، بنابراین بایدن حق دارد که دیپلماسی را در اولویت قرار دهد.

بر اساس این گزارش، وی افزود: ما خود نیز گزینه دیگری را غیر از دیپلماسی در برابر ایران، نمی‌بینیم. کشورهای منطقه نیز همین دیدگاه و نگرش را دارند و معتقدند که مسائل مختلف باید از طریق مذاکره و گفتگو حل و فصل شود.

این مقام اماراتی همچنین بدون اشاره به همراهی‌های گسترده کشورش با دولت ایالات متحده آمریکا در زمینه اعمال سیاست «فشار حداکثری» علیه جمهوری اسلامی ایران، ادعا کرد: حتی در زمان پیاده سازی استراتژی فشار حداکثری ما پیام‌هایی را به ایران در خصوص لزوم برقراری دیپلماسی و کاهش تنش‌ها مخابره کردیم.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران، گزینه تهدید نظامی را «خطرناک» توصیف کرد و گفت: ما اعتقاد داریم که تمامی مسائل باید از طریق سازوکارهای دیپلماتیک حل و فصل شوند.

گفتنی است، اظهارات مشاور دیپلماتیک رئیس امارات در خصوص اولویت دادن به دیپلماسی در برابر ایران در حالی است که ابوظبی طی سالهای گذشته بیشترین همکاری را با آمریکایی‌ها در زمینه اعمال استراتژی فشار حداکثری تهران، داشت. بنابراین، به نظر می‌رسد که مواضع جدید امارات نشأت گرفته از شکست استراتژی مذکور باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار