کد خبر: ۱۶۳۰۴۴
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ایرانگردی مرکبات شمال/
ساری- مرکبات مازندران در ادامه سیر جهانگردی و صادرات، به مناطق مختلف کشور می‌رود تا کام ایرانیان را در شب عید و نوروز شیرین کند.

ارسال میوه‌های مرکبات مازندران به مناطق مختلف کشور از چند روز قبل شروع شد و بیش از ۶۰۰ هزار تن مرکبات دیگر استان در انبارها باقی است تا در بازارهای شب عید به فروش برسد.

حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صمت مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه آمادگی ارسال مرکبات و میوه شب عید برای مناطق مختلف کشور را داریم، گفت: مازندران قادر به تأمین میوه شب عید کشور تا دو ماه بعد از عید است.

وی با بیان اینکه برای شب عید استان نیز ۲۰۰ تن برای تنظیم بازار در نظر گرفته شده است، یکی از نیازها برای خرید میوه شب عید را تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش اعلام کرد و گفت: بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان نقدینگی برای خرید مرکبات شب عید نیاز داریم و با تأمین این منابع مالی با باغدار می‌توان تسویه کرد.

وی در پایان اظهار داشت: وضعیت ذخیره سازی پرتقال در انبارهای استان بسیار خوب بوده و ما آمادگی تحویل هر میزان پرتقال به استان‌های متقاضی را داریم.

از مجموع پرتقال‌های تولیدی در مازندران بیش از ۲۳۰ هزار تن تاکنون به بازارهای خارجی راه یافت و بخش قابل توجهی نیز در قالب تازه خوری در بازار استان و پایتخت عرضه شد. با رسیدن بهار و نوروز همه تلاش باغداران بر این است تا میوه‌های ذخیره شده در انبارها را به فروش برساند و برای هفت سین عید سفره آرایی کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار