کد خبر: ۱۶۳۰۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سردار فدوی:
جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به میزان تأثیر طرح شهید سلیمانی در کاهش مبتلایان و فوتی‌های کرونا گفت: طی دو ماه اخیر میزان فوتی‌ها در کشورمان دو رقمی شده است و از حدود ۵۰۰ فوتی در روز به عدد دو رقمی رسید و تا حدود ۵۰ فوتی نیز کاهش داشتیم.

سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: طرح شهید سلیمانی که به کمک سازمان بسیج و وزارت بهداشت برای کنترل ویروس کرونا در سراسر کشور انجام می‌شود، در مهار این بیماری غوغا کرده است.

وی گفت: کشورهایی که در مورد سلامت، بهداشت و تجهیزات پزشکی ادعاهای زیادی داشتند، با تمام امکانات خود این بیماری را نتوانستند مهار کنند و به خاک سیاه نشسته‌اند. 

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه آمریکا هر روز چند هزار کشته دارد، افزود: جمعیت آمریکا بیش از ۴.۲ برابر جمعیت ایران ولی مبتلایان و فوتی‌های کرونا در آمریکا چندین برابر کشور ما بوده و در انگلیس و سایر کشورهای اروپایی نیز شرایط همین‌طور است. 

سردار فدوی با اشاره به میزان تأثیر طرح شهید سلیمانی در کاهش مبتلایان تصریح کرد: طی دو ماه اخیر میزان فوتی‌ها در کشورمان دو رقمی شده است و از حدود ۵۰۰ فوتی در روز به عدد دو رقمی رسید و تا حدود ۵۰ فوتی نیز کاهش داشتیم. 

وی با تاکید بر اینکه این طرح همچنان با شدت توسط سازمان بسیج و وزارت بهداشت در حال انجام است، بیان کرد: مردم باید با جدیت دستورالعمل‌ها را رعایت کنند زیرا وقتی شرایط عادی شود، ویروس کرونا که اکنون نیز با اسم خبیث انگلیسی جهش یافته است، گسترش پیدا می‌کند. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار