کد خبر: ۱۶۳۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تعیین مشوقی برای پرداخت بدهی‌های بانکی در سال 1400 موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مردم در خانه ملت در نشست علنی نوبت سوم (امشب) و در جریان بررسی تبصره های هزینه ای لایحه بودجه 1400 کل کشور، با پیشنهاد اختصاص مشوق برای پرداخت اصل و سود تسهیلات بانکی در سال آینده موافقت کردند.

این پیشنهاد که توسط سید شمس‌الدین حسینی نماینده تنکابن و رامسر و بر اساس بند (و) تبصره 16 قانون بودجه سال 1398 مطرح شده، در سال 1400 تنفیذ می شود و وجوه حاصل از آن به منابع این جزء اضافه می شود.

در این بند آمده است: «حسب تهاتر و تسویه بخشی از بدهی اشخاص حقیقی و حقوقی به تضمین دولت به بانکهای صادرات ایران، تجارت و ملت از محل واگذاری دارایی‌های غیرنقدی دولت که قبلاً تسویه شده است، بانکهای فوق‌الذکر موظفند در صورتی که اصل و سود تا سررسید قرارداد تسهیلات اولیه توسط گیرنده تسهیلات به صورت یک‌باره (دفعتاً واحده) تسویه شود، نسبت به فک رهن، آزادسازی وثایق، خروج از فهرست مشتریان بدحساب و اقدام برای رفع ممنوع‌الخروجی ذی‌نفعان هر یک از طرف های درگیر در استفاده از تسهیلات مزبور اقدام کنند».

منابع حاصل‌شده از اجرای این بند در ردیف درآمدی شماره ۳۱۰۶۰۲ با عنوان «منابع حاصل از برگشتی از محل تسهیلات اعطایی (وجوه اداره‌ شده)» واریز می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار