کد خبر: ۱۶۳۱۲۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در طرح نذر هوشمند
رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی از توزیع بیش از 60 هزار تبلت و تلفن همراه بین دانش‌آموزان در طرح نذر هوشمند خبر داد.

به گزارش خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، کرونا موجب شد که آموزش دانش‌آموزان از کلاس درس و مدرسه به فضای مجازی و منزل منتقل شود؛ تا قبل از کرونا، اینکه دانش‌آموزان تلفن همراه داشته باشند، اتفاق خوبی نبود و نگرانی‌ها از اینکه بچه‌ها وقت خود را در فضای مجازی بگذرانند، وجود داشت.

در آن دوره، هیچکس به دنبال اینکه برای دانش‌آموزان تبلت و موبایل تهیه کند، نبود و اصلا چنین چیزی در فکر هم نمی‌گنجید که روزی همه دست به هم دهند تا به دانش‌آموزانی که تلفن و تبلت ندارند، کمک کنند اما کرونا، زیست بوم جدیدی ایجاد کرد که تبلت به مدرسه تبدیل شد و ابزار درس خواندن بچه مدرسه‌ای‌ها شد.

 همین موضوع باعث شد که نهادها و گروه‌های مختلف دست به دست دهم دهند تا هیچ دانش‌آموزی از تحصیل عقب نماند؛ بسیج دانش‌آموزی هم طرح نذر هوشمند را راه‌اندازی کرد.

مجتبی باستان رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی در گفت‌وگو با خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس درباره نذر هوشمند، اظهار کرد: تاکنون بیش از 60 هزار تبلت و تلفن همراه در این طرح توزیع شده است. 

وی ادامه داد: طرح نذر هوشمند از هفته بسیج دانش‌آموزی آغاز شد و همچنان تا زمانی که دانش‌آموزان نیاز داشته باشند، ادامه دارد.

باستان اضافه کرد: در این طرح توانسته‌ایم تاکنون 7 هزار تلفن همراه و 53 هزار تبلت برای دانش‌آموزانی که دسترسی به ابزار هوشمند را ندارند با همراهی خیرین، تهیه کرده و توزیع کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار