کد خبر: ۱۶۹۱۳۴
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
باید پاسخگو باشند
نماینده ساری در مجلس گفت: مردم باید بدانند یک میلیارد دلاری که مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی برای مقابله با بیماری کرونا و دفاع از سلامت مردم اختصاص دادند، در کجا هزینه شده است.
علی بابایی کارنامی نماینده ساری در مجلس  در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 4 خرداد) قوه مقننه و  در تذکر شفاهی، گفت: تحقیق و تفحص یکی از ابزارهای مترقی آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در جهت صیانت از حقوق ملت ایران است، یک میلیارد دلاری که مقام معظم رهبری در شرایط بسیار حساس برای مدیریت و مقابله با بیماری کرونا و دفاع از سلامت مردم اختصاص دادند، متاسفانه در استان ها گزارشاتی دریافت کردیم که حق بسیاری از افراد از جمله کادر درمان تضییع شده است و بسیاری از مردم ایران در این رابطه شکایت دارند و دولت و وزیر سابق بهداشت و درمان و سازمان برنامه و بودجه در این زمینه خوب عمل نکرده است، لذا از رئیس مجلس درخواست دارم با توجه به اینکه تحقیق و تفحص در این رابطه را ترک کردیم، این موضوع را پس از آغاز به کار اجلاسیه سوم مجدد در اولویت بررسی قرار دهد.

وی ادامه داد: مردم باید بدانند که یک میلیارد دلاری که از صندوق توسعه ملی برای مقابله با بیماری کرونا با اذن رهبری اختصاص یافت در کجا هزینه شده است و افرادی که واردات واکسن را مشروط به برجام و توافقات می کردند، باید هم اکنون پاسخگو باشند. نکاتی که در گزارش امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات آمده بدون اغراق است. ما نمایندگان باید پاسخگوی مردم باشیم و شأن مجلس نیز بسیار مهم است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس یازدهم تاکید کرد: معلمان در حوزه انتخابیه درخصوص اجرای طرح رتبه بندی از ما سوال می کنند، این موضوع مصوبه قانونی بوده، اما اظهارنظرهای متفاوتی از اجرای آن شنیده می شود، لذا رئیس جمهور دولت سیزدهم یک بار برای همیشه این موضوع را تعیین تکلیف کرده و شما نیز به عنوان رئیس دستگاه قانونگذاری این موضوع را پیگیری کنید تا این اقدام مجلس یازدهم در جهت احقاق حقوق معلمان که برای اولین بار بعد از انقلاب در حال انجام است، محقق شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار