کد خبر: ۷۱۰۸۵
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
با ما همراه باشید با بررسی صفحات اول روزنامه های امروز
شما می توانید صفحه اول روزنامه های فرهنگی و سیاسی و ورزشی صبح کشور را در به همراه خلاصه عناوین و اخبار روزنامه های منتخب را تا قبل از ساعت 13 در این صفحه مشاهده کنید.


عناوین روزنامه های امروز 94/10/07

روایت آرمان از درگیری در مجلس بر سر ماسک
تهران-ایرنا- روزنامه آرمان در شماره دوشنبه هفتم دی در تشریح تیتر یک نوشت: رسایی صبح دیروز در جلسه علنی یکشنبه ششم دی ماه، در اعتراض به آلودگی هوای تهران و در رفتاری عجیب اقدام به توزیع ماسک در میان نمایندگان کرد. اما این اقدام او با واکنش سرد و بی اعتنایی نمایندگان مجلس روبه رو شد.
این روزنامه با اشاره به عنوان دل برخی ها هنوز با احمدی نژاد است، از قول آیت الله هاشمی رفسنجانی آورد: بعضی از انسان ها هر کاری که می کنند، زود بر نمی گردند و اشتباهات را تکرار می کنند. مگر آن جریان که بر سر کار آمده بودند، خودشان چنین موقعیتی در جامعه داشتند؟ کسانی که به خاطر بغض، حبّ آن جریان را به دل گرفته بودند هنوز هم دل از آنها نکنده اند.
سوء پیشینه اقتصادی برخی نمایندگان، از دیگر عنوان های روزنامه آرمان است، در تشریح این خبر از قول حجت الاسلام والمسلمین اشرفی اصفهانی، رئیس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری در نهاد ریاست جمهوری می خوانیم: یکی از نمایندگان مجلس به پنج سال و دیگری به 10سال محرومیت از پست های دولتی محکوم شده اند، ما هم به مراجع قضائی این احکام را اعلام کردیم، اگر به این نتیجه برسند که رای ما درست است، نمی توانند پستی بگیرند. البته رای ما با تمام جوانب امر بررسی شده است. 
این روزنامه عنوان احراز صلاحیت با نظارت استصوابی را پوشش داده که نحوه ی بازتاب این خبر به این شرح است: نجات الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان، نظارت قانونی شورای نگهبان را برای احراز صلاحیت مبتنی بر نظارت استصوابی دانست و گفت: شورا بر همین اساس ارزیابی می کند که روند بررسی صلاحیت ها مطابق قوانین صورت گرفته است یا نه و پس از آن اظهارنظر می کند. سخنگوی شورای نگهبان همچنین در پاسخ به پرسشی درباره علت اعلام نشدن علل رد صلاحیت نشدن داوطلبان و ملاحظات قانونی شورا در این باره تاکید کرد: اعلام عمومی رد صلاحیت به علت محدودیت قانونی و شرعی ممکن نیست و نمی توانیم علل آن را به صورت عمومی اطلاع رسانی کنیم.
روزنامه آرمان با درج عنوان بانک ها گلدکوئیستی عمل می کنند، از قول محمد حسین ادیب، اقتصاددان می نویسد: افزایش نرخ ارز درست مثل این است که 50 درصد بدهی بانکی بخشیده شود و در بٌعد سپرده گذاری، درست مثل این است که همه سپرده گذاران 50 درصد سپرده خود را به بانک می بخشند، سودی که بانک ها به سپرده گذار می دهند باید از محل بازده تسهیلات باشد، اما اکنون سود سپرده گذار، از محل زیان وام گیرنده پرداخت می شود، بانک ها حالت گلد کوئیستی پیدا کرده اند. در اقتصاد گلد کوئیستی سود یک نفر با زیان فرد دیگر پرداخت می شود.
این روزنامه همچنین در صفحه نخست به بررسی عنوان های «فیاض زاهد: شکست هم اصلاح طلبان را پیروز نگاه می دارد»، «عبدالله نوری: انتخاب کننده واقعی مردمند»، «رئیس جمهوری در کنفرانس وحدت اسلامی: هلال شیعی و سنی نداریم» و «غلامعلی رجایی: نقدهای اصلاح طلبان به احمدی نژاد درست از آب درآمد» پرداخت.
روزنامه آرمان در ستون یادداشت های اختصاصی عنوان «ماسک نمایشی رسایی» به قلم کمال الدین پیرموذن را منتشر کرد و در ستون سرمقاله عنوان «بن بست ریاض و درهای باز ایران» به قلم سید جلال سادتیان را به چاپ رساندعناوین روزنامه های امروز 94/10/07
کیهان/دیپلماسی انفعال خیال غرب را راحت کرد، نفت زیر 30 دلار
تهران-ایرنا- روزنامه کیهان روزدوشنبه تیتر نخست خود را به عنوان « گزارش خبری تحلیلی کیهان/ دیپلماسی انفعال خیال غرب را راحت کرد، نفت زیر 30 دلار!» اختصاص داد.
به گزارش ایرنا، کیهان دربخشی ازاین خبر آورده است: روزگذشته در خبر ها آمده بود قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران، به کمتر از 30 دلار سقوط کرد ونفت سبک نیز بشکه ای حدودا 35 دلار معامله شد! روابط عمومی وزارت نفت اعلام کرد قیمت نفت خام سنگین ایران درهفته منتهی به جمعه ٢٧ آذرماه با سه دلار و٦٦ سنت کاهش به ٢٩ دلار و ٤ سنت برای هر بشکه رسید. 
همچنین قیمت نفت خام سبک ایران نیز سه دلار و ٤٥ سنت برای هر بشکه کاهش یافت و به ٣٥ دلار و ١٩ سنت رسید. میانگین قیمت نفت سبک ایران، از ابتدای امسال تاکنون ٥٠ دلار و ٦٩ سنت و میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران ٤٨ دلار و ٦٤ سنت بوده است.
کیهان عکس نخست خود را به موضوع عید میلاد پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع) اختصاص داده و این روز سعید را تبریک گفته است.
یادداشت روز کیهان به قلم سعدالله زارعی باموضوع «جلوت و خلوت امنیتی اردوغان» اوضاع امنیتی ترکیه را مورد بررسی قرار می دهد.
در بخشی از این یادداشت می خوانیم : شرایط در ترکیه به گونه ای است که وقوع بحران امنیتی، سیاسی و اجتماعی در آن حتمی به نظر می رسد.
ترکیه پس ازانتخابات آبان ماه گذشته باید به سمت آرامش حرکت می کرد چرا که نتیجه انتخابات مشکلات تشکیل دولت راحل کرد وبه حزب حاکم امکان داد تا بدون نیاز به حمایت احزاب دیگر، دولت را تشکیل دهد کما اینکه احمد داوود اوغلو که پیش از این نیز نخست وزیر بود، مامور شد تا چنین کابینه ای را شکل دهد.
اما درعین حال ترکیه دچار تنش سیاسی- امنیتی گردید واین نشان می دهد که راه برای اعمال حاکمیت توسط حزب حاکم (عدالت و توسعه) آنچنان که تصور می شد، هموار نیست. 
« فصل جدید فعالیت حزبی با رقص و پایکوبی مختلط!، توافق هسته ای موجب سقوط قیمت نفت و افزایش نفوذ غرب در منطقه شد، تکرار رویکرد تحقیر آمیز مدعیان اصلاح طلبی به عنوان اعتدال، از آزادپزی بی کیفیت نان تا آزادی چندباره قیمت بنزین!، ژست مستقلان زیر بلیت دولت و اصلاح طلبان!، تک رقمی شدن نرخ تورم حاصل تشدید بیکاری در دو سال گذشته » از اخبار ویژه این روزنامه است.

عناوین روزنامه های امروز 94/10/07

ایران : واقعیت پنهان زیرغبار آلودگی هوا
تهران - ایرنا - روزنامه ایران روز دوشنبه تیتر نخست خود را به خبری با عنوان «واقعیت پنهان زیر غبار آلودگی هوا » اختصاص داد.

به گزارش ایرنا، ایران دربخشی ازاین خبر آورده است : کارشناسان درگفت وگو با «ایران»، ادعای مخالفان دولت درباره کیفیت بنزین را نقد کردند. رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست تهران به عنوان دو مرجع کنترل کیفیت بنزین ادعای مخالفان مبنی بر این که کیفیت بنزین عامل آلودگی هوای کلانشهرها است را بی پایه و غیر علمی خواندند.
کاتوزیان، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت : آلایندگی درفصل زمستان یک پدیده طبیعی موسوم به وارونگی هواست.

محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست : منبع اصلی آلودگی هوا، خودروهای فرسوده است نه بنزین.
ایران عکس نخست خود را به تصویری از رئیس جمهوری درکنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که در حاشیه آن آمده است راه ریشه کنی تروریسم، درمان تحجر است، اختصاص داد.
یادداشت اول روزنامه ایران به قلم سیدرضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با موضوع « ضرورت امیدو نشاط ملی» انتخابات را مورد بررسی قرار می دهد.

در بخشی از این یادداشت می خوانیم : سرمایه های بی بدیلی که در37 سال بعد ازانقلاب شکوهمند اسلامی موجب تقویت ومصونیت جمهوری اسلامی ازگزند مخاطرات وتهدیدهای درونی و بیرونی شده است، بی تردید برگزاری انتخابات گوناگون ومشارکت مردم در تعیین سرنوشت خویش وانتخاب نمایندگانی شایسته در تراز ملت بزرگ ایران است.
درشرایط امروز منطقه پرالتهابی مثل خاورمیانه، که اصلی ترین دغدغه ودل نگرانی اغلب کشورها رهایی ازسایه ناامنی وتهدید شوم تروریسم ورادیکالیسم است، برگزاری مستمر وبی وقفه انتخابات درهمه دوره ها وبدترین شرایط حتی درزمان جنگ تحمیلی وزیر بمباران رژیم صدام، موجب پدید آمدن امنیتی پایدار شده که هیچ اسلحه وجنگ افزاری قادر به تأمین آن نبوده و نیست.
بنابراین انتخابات وصندوق رأی ورقابت سالم سیاسی سرمایه بزرگی است که در آغاز فصل جدید انتخابات پیش و بیش از هر موضوع دیگری در این عرصه باید به آن توجه کرد.

یادداشت دوم روزنامه ایران به قلم محمدصادق جنان صفت روزنامه نگار با موضوع « ناترازی بزرگ و ضرورت سازگاری ملی » موضوع انتخابات را مورد بررسی قرار می دهد.
در بخشی از این یادداشت می خوانیم: ناترازی های زندگی ایرانیان در برش تاریخی که در آن به سر می بریم درحوزه های فرهنگ، سیاست، اقتصاد و درامور اجتماعی را می توان با کمی جدیت و کالبدشکافی دید و نشان داد.
یکی از ناترازی هایی که این روزها شاهد آن بودیم و درمیدان سیاست داخلی رخ داد، ثبت نام 12 هزار نفری برای دستیابی به 300 صندلی مجلس است. سرچشمه این ناترازی در فقدان توازن ساخت احزاب سیاسی درایران است که درآن صدها طیف وگروه و جمعیت وجود دارند اما هیچ حزبی به نام خود در انتخابات شرکت نمی کند وبا عناوین جبهه، ائتلاف، مجمع و... در انتخابات حاضر شده اند.
یادداشت سوم روزنامه ایران به قلم حسین قریبی کارشناس مسایل حقوقی بین الملل با موضوع « کالبدشکافی سه گام منفی امریکا» را مورد بررسی قرار می دهد.
در بخشی از این یادداشت می خوانیم: در روزهای اخیر عناصر و ابعاد مختلف سه موضوع متفاوت درروابط ایران وامریکا با هم همراه شده وهم رسانه های خارجی و هم داخلی را دچار برداشت های بعضاً نادرست کرده است. دراین یادداشت قصد بررسی ارتباط بینابین سه موضوع بدون ورود به ماهیت و جزئیات آنها را دارم.
« دیدار صمیمانه رهبر معظم انقلاب با خانواده مسیحی درآستانه سال نو میلادی ، 30 تیر تهران نمونه ای از مدارای دینی، مولا وردی وابتکار علیه هتاکان شکایت می کنند وافزایش نقش زنان در انتخابات مدافعان و منتقدان » از اخبار مهم این روزنامه است .


از تجارت پر سود قاچاق خاک ایران تا هشدار به دولت رکود!

رسالت/ باهنر: اصولگرایان برنده این دوره از انتخابات هستند
تهران - ایرنا - روزنامه رسالت روز دوشنبه عناوین نخست خود را به دو خبر با عنوان « محمدرضا باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین/ اصولگرایان برنده این دوره از انتخابات هستند » و« رئیس جمهوری در کنفرانس وحدت اسلامی/اشغالگر اصلی رژیم صهیونیستی فراموش شده است » اختصاص داد.

رسالت دربخشی ازخبراول خود آورده است:دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت که اصولگرایان پیروز این دوره از انتخابات هستند. 
محمدرضا باهنر در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به دلیل عدم ثبت نام در انتخابات مجلس دهم اظهارکرد: من ازسه تا چهار ماه گذشته یک جمع بندی داشتم که دراین دوره از انتخابات شرکت نکنم.
وی افزود: برای اینکه به نتیجه برسم حسابی محرمانه عمل کردم و برخی گلایه می کردند که چرا مشورت نکردید ومن شوخی کردم وبه آنها گفتم که اگر آدم می خواهد بگوید بله، باید اجازه بزرگترها را بگیرد ولی زمانی که می خواهد بگوید نه دیگر لازم نیست مشورت بکند. 
رسالت عکس نخست خود را به دیدار رهبر انقلاب با یک خانواده مسیحی که در حاشیه آن آمده است: مقام معظم رهبری / مسیحیان از انقلاب و جنگ سربلند بیرون آمدند، اختصاص داد.

رسالت در بخشی از خبر دوم خود « رئیس جمهوری در کنفرانس وحدت اسلامی/ اشغالگر اصلی رژیم صهیونیستی فراموش شده است» آمده است: رئیس جمهوری کشورمان گفت که هیچ وقت فکر نمی کردیم در دنیای اسلام اشغالگر اصلی یعنی رژیم صهیونیستی فراموش و حتی از صحنه اخبار کشورهای اسلامی هم محو شود.
حجت الاسلام حسن روحانی در افتتاحیه بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام(ص) و فرزند برومندش امام صادق(ع) افزود : امیدوارم این جمع و مباحثی که در آن مطرح می شود به نزدیکی و تقرب بیشتر بین افکار مسلمانان و ملت های اسلامی منجر شود.

وی گفت: در شرایطی میلاد پیامبر را جشن می گیریم که بیشتر از هر زمان دیگر به راه، سیره و اخلاق ایشان برای زندگی، تمدن، وحدت، قدرت و توسعه و پیشرفت خود نیازمندیم.
روحانی گفت: در شرایطی میلاد پیامبر را گرامی می داریم که از هر زمان دیگر چهره پیامبر اسلام در میان افکار جهانی مظلوم تر است.
« هنیه /حمله اسراییل را محکم تر از گذشته پاسخ می دهیم ،داعش خط قرمز اردوغان » ازاخبار مهم این روزنامه است .

عناوین روزنامه های امروز 94/10/07

وحدت؛ گمشده جهان اسلام، تیتر یک جام جم
تهران- ایرنا- روزنامه جام جم در شماره دوشنبه هفتم دی در توضیح تیتر یک، نوشت: حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم گشایش بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفت: سالیان طولانی از وحدت سخن گفته شده است، اما وحدت دنیای اسلام بدون پیوند فرهنگ و اقتصاد کشورهای اسلامی ایجاد نمی شود.

این روزنامه با انتخاب عنوان تبلیغات سازمان یافته نامزدها در فضای مجازی ممنوع است، آورد: وزیر کشور با بیان این که تبلیغات سازمان یافته داوطلبان در فضای مجازی ممنوع است، گفت: از رئیس دستگاه قضایی درخواست کردم شعب خاصی در همه حوزه های اصلی تشکیل شود تا کار رسیدگی به شکایات و تخلفات انتخاباتی به سرعت پیش برود. به گزارش فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری با بیان این که هیأت های اجرایی 10 روز فرصت دارند تا نتایج بررسی ها را اعلام کنند افزود: باید در مقابل همه نامزدها در صورتی که احراز شرایط نشدند، پاسخگو باشیم.

روزنامه جام جم با انتشار عنوان روایتی متفاوت از دیدار رهبر معظم انقلاب با خانواده شهید آشوری «روبرت لازار»، نوشت: در آستانه آغاز سال نوی میلادی، پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، روایتی از دیدار رهبر انقلاب اسلامی با خانواده شهید آشوری «روبرت لازار» منتشر کرد. رهبر انقلاب در این دیدار خاطرنشان کرد: «اقلیت مسیحی، هم ارامنه و هم آشوری، سربلند بیرون آمد در انقلاب و جنگ. به عنوان یک ایرانی وفادار عاقل بصیر شجاع.»

افزایش ضریب نفوذ رسانه ملی، عنوان دیگر این روزنامه است، در این مطلب می خوانیم: صبح امروز، در آستانه ولادت پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع) خبرگزاری صداوسیما به شکل رسمی افتتاح می شود. این خبرگزاری که شعار «صحت، دقت، صداقت» را سرلوحه کار و فعالیت رسانه ای و خبررسانی خود قرار داده است، با حضور جمعی از مدیران رسانه ملی از جمله پیمان جبلی، معاون خبر صداوسیما آغاز به کار خواهد کرد. خبرگزاری صداوسیما وابسته به صداوسیمای جمهوری اسلامی است که تامین بخش های خبری تمام شبکه های رادیویی و تلویزیونی استانی، سراسری و برون مرزی در زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی به جز شبکه العالم، شبکه الکوثر، شبکه سحر و پرس تی وی را به عهده دارد.

روزنامه جام جم با درج عنوان ردپای بنزین وارداتی در آلودگی هوا، آورد: در حالی که هوای تهران در آلودگی غرق است و هیچ خبری از اقدامات دستگاه ها برای رفع این مشکل نیست، رد پای بنزین وارداتی با کیفیت پایین را شاهد هستیم. با توجه به افزایش آلودگی هوای تهران و تعطیل شدن پایتخت، در هفته گذشته؛ بسیاری از کارشناسان بر این باورند که ممکن است دوباره ردپای بنزین بی کیفیت را در افزایش آلودگی هوای پایتخت بتوان دید. این درحالی است که با شروع به کار دولت یازدهم براساس دستورالعملی استفاده از بنزین تولید شده پتروشیمی ها به بهانه آلایندگی بالای آنها ممنوع اعلام شد و پس از آن برای افزایش کیفیت بنزین عرضه شده در داخل، دولت خود را ملزم به واردات بنزین یورو4 کرد. با این حال، تشدید آلودگی هوا این سوال را مطرح کرده که آیا واقعا بنزین یورو 4 در داخل کشور عرضه شده است؟
این روزنامه یادداشت های «پیامبر مهر کتاب محبت» و «مثلث آلودگی هوا بنزین یورو 2 و دلال ها» را به ترتیب به قلم محمود حکیمی نویسنده و پژوهشگر و جلیل سالاری مدیر سابق شرکت پخش فرآورده های نفتی منتشر کرد.
روزنامه جام جم در ضمیمه چاردیواری عنوان «زنان خانه دار آرامش بیشتری دارند» را برجسته کرد.
«ملاقات با بانوی 7000 ساله تهرانی»، «205 نماینده مجلس در نامه ای به رئیس جمهور: مشکل رکود بی سابقه کشور را حل کنید»، «دستبرد هکر 17 ساله به حساب های بانکی» و «چکناواریان: من محمد(ص) را دوست دارم» دیگر عنوان های صفحه نخست این روزنامه است.

عناوین روزنامه های امروز 94/10/07

روایت دنیای اقتصاد از سپر ضد سفته بازی وام مسکن

تهران- ایرنا- روزنامه دنیای اقتصاد در شماره دوشنبه هفتم دی در تشریح تیتر یک، نوشت: تسلط کامل مصرف کننده ها بر اوراق مسکن، ناشی از حفاظ ضد سفته بازی تعریف شده برای اوراق وام 70 میلیونی است که طبق آن، فروش اوراق تا 4 ماه پس از خرید، ممنوع است.

این روزنامه با انتشار عنوان روش صحیح حذف تروریسم، می نویسد: بیست ونهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی «با موضوع بحران های کنونی جهان اسلام» روز گذشته با حضور رئیس جمهوری در محل اجلاس سران برگزار شد. رئیس جمهوری در این کنفرانس گفت: در شرایط کنونی جهان راهی وجود ندارد جز آنکه همه مسلمانان دست به دست هم داده و متحد شوند و از همه کشورهای اسلامی منطقه و خارج از منطقه و حتی آنهایی که تا امروز بر سر همسایگان خود بمب و موشک ریخته اند دعوت می کنم که راه صحیح و درست را برگزینند. روحانی خطاب به کشورهایی که بمب و موشک بر سر همسایگان خود می ریزند، اظهار کرد: شما در یک سال گذشته اگر هزینه خرید بمب و موشک ها از آمریکا را به گرسنگان می دادید، امروز جهان اسلام این گونه گرفتار فقر نبود. رئیس جمهوری تاکید کرد: اگر گروهک هایی همچون داعش می توانند سربازگیری کنند عامل اصلی آن فقر مادی و فرهنگی است بنابراین بیایید دست به دست هم داده و این نوع فقر را از بین ببریم.

روزنامه دنیای اقتصاد با درج عنوان حبس نیمی از منابع بانکی، نوشت: رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته دو دلیل عمده بالا ماندن نرخ سود بانکی را برشمرد. ولی الله سیف انجماد نیمی از منابع بانک ها و همچنین روش توزیع سودهای علی الحساب را از موانع کاهش نرخ سود در نظام بانکی کشور دانست. وی با اشاره به اینکه نرخ سود در حال حاضر به دلیل تنگنای منابع به صورت افراطی مثبت است، گفت: باید برای کاهش نرخ سود به تمامی جوانب توجه شود. رئیس کل بانک مرکزی با رد کاهش دستوری نرخ سود گفت: در شرایط کنونی تعیین نرخ دستوری سود بانکی توجه به معلول است و می تواند تبعات منفی در سایر بانک ها ایجاد کند.

این روزنامه با انتخاب عنوان زمان بندی جدید برای الحاق ایران، آورد: انتخاب سوئیس به عنوان رئیس کارگروه ایران در الحاق به سازمان تجارت جهانی موجب شد تا برخی از کارشناسان پیش بینی کنند با توجه به بی طرفی سیاسی این کشور و مراودات اقتصادی و تجاری خوب با ایران، این انتخاب بتواند روند پیوستن ایران به WTO را تسریع بخشد. به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، ایران از سال 1995 درخواست عضویت به WTO را به این سازمان ارائه کرده بود و درسال 2005 به عنوان عضو ناظر پذیرفته شد؛ اما عضویت دائمی ایران هنوز محقق نشده است و فعالان اقتصادی امیدوارند تا دو سال آینده این امر محقق شود.

روزنامه دنیای اقتصاد با تحلیل عنوان 5 عنصر ضد رقابت در اقتصاد ایران، نوشت: فعالان اقتصادی معتقدند جوانب ضدرقابتی ارکان حکومت برای اقتصاد ایران در سه وجه «قانونی»، «ساختاری» و «رفتاری» گنجانده می شود که برای تحقق محیط رقابتی باید شرایط برای بهبود این عوامل فراهم شود. وجود پنج عامل مزاحم «قوانین غیر منصفانه، بی ثباتی قوانین و بی اعتمادی به متولیان»، «حرکت کند آزادسازی های اقتصادی و گستردگی مالکیت های دولتی و شبه دولتی» در محیط رقابتی کشور موجب شد تا در این شرایط نه تنها انگیزه تولید و سرمایه گذاری وجود نداشته باشد، بلکه خروج تدریجی سرمایه ها و فعالان اقتصادی بالفعل و بالقوه از بازارهای داخلی را به همراه داشته است. با توجه به موارد مطرح شده به نظر می رسد به عنوان اولین قدم باید دولت ضدرقابت به دولت دوستدار رقابت تغییر رویه دهد تا بتواند الزامات ساز و کار بازار را فراهم آورد و از منافع جامعه بهره مند شود.
این روزنامه در ستون سرمقاله عنوان «زیر پوست بازار کار» را به قلم مهران بهنیا و آرش علویان منتشر کرد.

عناوین روزنامه های امروز 94/10/07

شرق به نقل از سخنگوی شورای نگهبان: لزوم مرزبندی نامزدها با مسائل ٨٨

تهران-ایرنا- روزنامه شرق در شماره دوشنبه هفتم دی در تشریح تیتر یک از قول نجات الله ابراهیمیان نوشت: باید پرونده داوطلبان را بررسی کنیم و ببینیم چه گفته اند و چه کارهایی انجام داده اند، به طور کلی باید کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی مرزبندی روشن و مشخصی با فتنه سال ٨٨ و تبعات بعدی آن برای کشور، نظام و مردم داشته باشند.

این روزنامه با اشاره به عنوان مسیحیان ایران از انقلاب و جنگ سربلند بیرون آمدند، در روایت دیدار مقام معظم رهبری با خانواده شهیدِ آشوری «روبرت لازار» به نقل از آیت الله خامنه ای آورد: اقلیت مسیحی، هم ارامنه و هم آشوری، سربلند بیرون آمد در انقلاب و جنگ. به عنوان یک ایرانی وفادار، عاقل، بصیر و شجاع».

قرائت برخی مدارس دینی خشونت بار است، از دیگر عنوان های روزنامه شرق است، در تشریح این خبر به نقل از حسن روحانی ریاست جمهوری می خوانیم: برخی مدارسی که به نام دینی برپا شده اند، قرائت آنها از اسلام، متن قرآن و سیره پیامبر(ص)، قرائت خشونت بار است. رئیس جمهوری با طرح این پرسش که امروز ما را چه شده است که در برابر هشدار سکوت می کنیم و به عاملان اصلی خون ریزی کمک می کنیم، اضافه کرد: آیا این برای دنیای اسلام شرم نیست که مسلمان ها و بچه های کوچک از میان آب سرد، رودخانه، دریاچه و دریا به پناه یک کشور غیر اسلامی بروند و آن کشور غیر اسلامی هم آنها را پشت دروازه نگاه دارد؟ و آیا اگر پیامبر (ص) امروز در میان ما حضور داشتند این فاجعه بزرگ را تحمل می کردند؟

این روزنامه عنوان اقبال مردم در نام نویسی انتخابات قابل تقدیر است، پوشش داده و نحوه ی بازتاب این خبر به نقل از علی لاریجانی، رئیس مجلس به این شرح است: اقبالی که مردم در نام نویسی برای انتخابات این مجالس نشان دادند، بیانگر این است که نشاط و انگیزه لازم را دارند و نسبت به یکدیگر احساس هم سرنوشتی می کنند که از این جهت حضور چشمگیر مردم قابل تقدیر است و ما امیدواریم مسیر برای برگزاری یک انتخابات پرشور هموار شود.

روزنامه شرق با درج عنوان اصلاح طلبان در انتخابات به دستاورد مناسبی خواهند رسید، به نقل از عبدالله نوری، وزیر کشور دولت اصلاحات می نویسد: تأیید و رد صلاحیت افراد نباید به گونه ای باشد که موجب خدشه دارشدن انتخاب مردم شود. با وجود این اصلاح طلبان هم باید بدانند و به خوبی می دانند که چنانچه در محدوده اقتضائات کشور هم مجال حضور یابند، به فضل الهی به دستاورد مناسبی خواهند رسید.
این روزنامه همچنین در صفحه نخست به بررسی عنوان های «حسینیه ای در پاریس»، «جایزه تهران دوباره زنده شد»، «علی صوفی رئیس ستاد انتخابات تهران اصلاح طلبان شد»، «عسگراولادی: دیوارکشی روس ها برای ایران»، «همزاد کُنار» و «آزیتا حاجیان: احساس گناه نمی کنم» پرداخت و در ستون سرمقاله عنوان « والا پیام دار محمد(ص)... » به قلم احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران را به چاپ رساند.
از تجارت پر سود قاچاق خاک ایران تا هشدار به دولت رکود!

ابتکار گزارش می دهد: اصلاح طلبان در شور

تهران- ایرنا- روزنامه ابتکار در شماره دوشنبه هفتم دی در تشریح تیتر یک، می نویسد: پیروزی در انتخابات و کسب حداکثری کرسی های مجلس شورای اسلامی برای اصلاح طلبان بسیار ارزشمند و مهم تلقی می شود، اما برای موفقیت در انتخابات علاوه بر اجرای منظم سیاست ها، اصلاح طلبان باید به نوع لیست بندی و ورود افراد در آن ها توجه جدی نشان دهند.

این روزنامه با انتخاب عنوان مسیحیان ایران از انقلاب و جنگ سربلند بیرون آمدند، به نقل از مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهید آشوری «روبرت لازار» نوشت: اقلیت مسیحی، هم ارامنه و هم آشوری، سربلند بیرون آمد در انقلاب و جنگ. به عنوان یک ایرانی وفادار عاقل بصیر شجاع.
در سایه برجام، از دیگر عنوان های روزنامه ابتکار است، در این مطلب می خوانیم: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یکی از فعال ترین کمیسیون ها در نهمین دوره از مجلس شورای اسلامی بود به ویژه در یک سال گذشته در زمینه سیاست خارجی فعالیت گسترده ای داشت کمااینکه در مورد تصویب قانون حفظ دستاوردها و حقوق هسته ای ملت ایران راه های دشمن را برای هر گونه سوءاستفاده مسدود کرده و در مسیر مذاکرات هسته ای به بهترین شکل از دولت حمایت کرد.

این روزنامه با بررسی عنوان با شورای نگهبان تعامل سازنده داریم، به نقل از عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور آورد: از فروردین ماه امسال کارشناسان وزارت کشور و خود من بارها با شورای نگهبان جلسه داشته ایم و توانسته ایم در مورد بسیاری از مسائل از جمله شکل گیری هرچه سریع تر هیات های اجرایی که در دوره های گذشته بعضا به کندی انجام می شد به توافق و تعامل با شورای نگهبان برسیم و همچنین در مورد احراز صلاحیت ها نیز هم شورای نگهبان و هم وزارت کشور قبول کردند که حول اختیارات و ضوابط قانونی خود عمل کنند و استعلامات محلی نیز حتما با ارائه اسناد و مدارک معتبر همراه باشد.

روزنامه ابتکار با درج عنوان در مقام داروی بی طرفانه رفتار می کنیم، به نقل از نجات الله ابراهیمیان، سخنگوی شورای نگهبان می نویسد: این حق شورای نگهبان است که هر ناظری را انتخاب کند و وزارت کشور و دولت نیز این حق را دارند که هر استانداری را تعدیل کنند اما استفاده از این حقوق هم هنر می خواهد چرا که ما باید به گونه ای رفتارهای اجرایی و نظارتی را تنظیم کنیم که در مردم این اطمینان القا شود که در مقام داوری، بی طرفانه رفتار می کنیم.

این روزنامه سرمقاله را به عنوان «اگر آموخته باشیم» به قلم مهدی نیاکی اختصاص داد و یادداشت های امروز را با عنوان های «این اشک دیده من و خون دل شماست...»، «عاشقانه های من» و «به بهانه خجسته میلاد محمدمصطفی(ص) » به ترتیب با قلم «اسماعیل حسین پور روزنامه نگار»، «مهتاب مجابی نویسنده» و «سعید نیاکوثری روزنامه نگار» منتشر کرد.
«رئیس جمهوری در افتتاحیه بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی: تکفیر از خشونت فکری، تحجر و عدم اعتدال نشات می گیرد » از دیگر عنوان های این روزنامه است.


عناوین روزنامه های امروز 94/10/07

اعتماد به نقل از مشاور فرهنگی رییس جمهوری: نخبگان ائتلاف کنند
تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در شماره دوشنبه هفتم دی در تشریح تیتر یک به نقل از حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی رییس جمهوری، نوشت: اندیشه راهبردی ائتلاف اجتماعی است. ائتلاف اجتماعی برای آن لازم است که جامعه هزینه های لازم برای اصلاحات پایدار را بشناسد، بر سر میزان هزینه هایی که باید پرداخته شود، اجماع کند و بداند که هیچ اصلاحی بدون هزینه امکان پذیر نیست.

این روزنامه با درج عنوان باید در کنار هم متحد باشیم، به نقل از حسن روحانی می نویسد: این هفته ایامی است که می تواند همه فرق و مذاهب را تحت نام پیامبر گرامی اسلام به هم نزدیک کند و مقام معظم رهبری نیز بر وحدت و نزدیکی دنیای اسلام تاکید بسیاری دارند. اساسا ما نباید تنها این هفته را هفته وحدت بدانیم بلکه همه روزها و ماه های ما باید اختصاص به وحدت داشته باشند چرا که با وحدت ما است که دشمنان اسلام از دستیابی به اهداف شان بازمی مانند و با وحدت است که ما می توانیم امت واحده اسلامی بسازیم.

روزنامه اعتماد با انتخاب عنوان شورای نگهبان: 88 ملاک صلاحیت است، آورد: هر گونه اظهار نظر یا عملی درباره 88ملاک عمل شورای نگهبان است و کاندیداها باید مرزبندی روشن و مشخصی با «فتنه» داشته باشند. سخنگوی شورای نگهبان با تاکید بر اجرای قانون در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات تاکید کرد: ما بدون هیچ مسامحه ای قانون را اجرا خواهیم کرد و اگر احراز کنیم که شرایط وجود ندارد قطعا هیچ مصلحتی سبب نمی شود اجازه دهیم افرادی که حایز شرایط نیستند، وارد عرصه رقابت انتخاباتی شوند. ابراهیمیان، نظارت قانونی شورای نگهبان را برای احراز صلاحیت مبتنی بر نظارت استصوابی دانست و گفت: شورا بر همین اساس ارزیابی می کند که روند بررسی صلاحیت ها مطابق قوانین صورت گرفته است یا نه و پس از آن اظهارنظر می کند.

این روزنامه با انتشار عنوان روحانی فراتر از حد انتظار ظاهر شده است، به نقل از عبدالله نوری نوشت: عملکرد آقای روحانی فراتر از چیزی است که من قبل از ریاست جمهوری از ایشان انتظار داشتم و در عمل هم کسانی که درگیر کار اجرایی بوده اند مشکلات او را بهتر درک می کنند.
روزنامه اعتماد با بازتاب عنوان صوفی، رییس ستاد ائتلاف انتخاباتی اصلاح طلبان تهران شد، می نویسد: در جلسه شب گذشته شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان علی صوفی به عنوان رییس ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان در استان تهران انتخاب شد. پیش از انتخاب علی صوفی مسوولان ستاد های انتخاباتی استانی اصلاح طلبان مشخص شده بودند. صوفی که وزارت تعاون در دولت اصلاحات را در کارنامه سیاسی خود دارد هم اکنون عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران است.
«دبیر جبهه متحد مستقلین در گفت وگو با «اعتماد»: جریان سوم انتخاباتیم »، «رییس کل بانک مرکزی: نرخ سود علی الحساب بانکی کنترل می شود»، «لس انجلس تایمز: گردشگران امریکایی به ایران سفر کنند» و «مدارس تعطیل نشد هوای تهران همچنان آلوده است» از دیگر عنوان های صفحه نخست این روزنامه است.
از تجارت پر سود قاچاق خاک ایران تا هشدار به دولت رکود!

اطلاعات به نقل از سید حسن نصرالله: نابودی اسرائیل اساس نبرد ماست

تهران-ایرنا- روزنامه اطلاعات در شماره دوشنبه هفتم دی نوشت: دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت هفتمین روز شهادت سمیر قنطار سردار اسرا که هفته گذشته در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به دمشق به شهادت رسید، گفت: از ویژگی هایی که می توان برای سمیر قنطار نام برد، امید به آزادی فلسطین و ایمان به زوال و نابودی اسرائیل است، این اساس نبرد ما است.‎

این روزنامه با اشاره به عنوان باید جلو خشونت فکری و گفتمانی را بگیریم، در تیتر یک آورد: رئیس جمهوری با تأکید بر این که برای مبارزه با تروریسم باید جلو خشونت فکری و گفتمانی آن را گرفت ، اظهار داشت: امروز باید تصویر منفی اسلام را در فضای مجازی تصحیح کرد، امروز ظلم بزرگ بر مسلمانان فقط بر مردم کشورهایی مانند سوریه، عراق، یمن و لیبی نیست بلکه بزرگترین ظلم بر چهره اسلام رحمانی است.
برگزیدگان اولین جایزه ادبی، هنری مهدی آذر یزدی معرفی شدند، از دیگر عنوان های روزنامه اطلاعات است، در تشریح این خبر می خوانیم: مراسم اهدای جوایز نخستین دوره جایزه ادبی، هنری مهدی آذر یزدی دیروز در هتل البرز تهران برگزار شد. در این مراسم که به کوشش شورای کتاب کودک و بنیاد فرهنگی پژوهش ریحانه الرسول برگزار شد، میرزا محمد کاظمینی مدیر این بنیاد از دکتر نوش آفرین انصاری برای برگزاری این مراسم تشکر کرد و گفت: در زمینه کتابخانه تخصصی تاریخ فعالیت کردیم و این بنیاد مفتخر است که همیشه میزبان مرحوم آذر یزدی بود. او خانه ای را که برایش تدارک دیده بودیم، به هنرمندی از اهالی یزد اهدا کرد و نسخه خطی آشپزی داشت که غذاهای محلی یزدی را در آن معرفی کرده بود که این موارد زوایای لطیف روحی او را نشان می دهد.

این روزنامه عنوان حجم نقدینگی به 907 هزار میلیارد تومان رسید، پوشش داده و نحوه ی بازتاب این خبر به این شرح است: حجم نقدینگی در پایان آبان امسال 907 هزار میلیارد تومان شد، در حالی که این رقم در پایان سال 1392 حدود 580 هزار میلیارد تومان بود که نشانه رشد 56 درصدی است؛ البته بخشی از این افزایش به دلیل ساماندهی شش بانک و چهار موسسه اعتباری بوده است.
روزنامه اطلاعات با درج عنوان هلاکت دومین سرکرده تروریست های سوریه طی 48 ساعت، می نویسد: نیروهای ارتش سوریه موفق شدند در عملیاتی دقیق و حساب شده «رضا محمد المسالمه» سرکرده گروهک تروریستی «جبهة ثوار» را به هلاکت برسانند.ارتش سوریه، المسالمه ملقب به أبو أسامة الجولانی را در درعا از پای در آورد.
این روزنامه همچنین در صفحه نخست به بررسی عنوان « روایت دیدار صمیمانه و عاطفی رهبر معظم انقلاب با خانواده شهید روبرت لازار» پرداخت و ویژه نامه ای با عنوان «طلوع مهر» را به چاپ رساند.از تجارت پر سود قاچاق خاک ایران تا هشدار به دولت رکود!

جوان مطرح کرد: رهبر انقلاب در منزل شهید مسیحی

تهران- ایرنا- روزنامه جوان در شماره دوشنبه هفتم دی، گزارش دیدار مقام معظم رهبری با خانواده شهید روبرت لازار را انتشار داد.

این روزنامه تیتر نخست را به سخنان حسن روحانی رئیس جمهوری در مراسم گشایش بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی مبنی بر اینکه با پول مسلمانان بمب آمریکایی بر سر یمن می ریزند، اختصاص داد و آورد: اگر روزی دغدغه ما این بود که قدرت های خارجی به کشتار و غارت مسلمانان و اشغال سرزمین های آنها می پرداختند، امروز در وضعیتی هستیم که در جمع کشورهای اسلامی، کشوری با پرچم اسلام بر سر مسلمانان بیگناه بمب و موشک می ریزد و یا گروه هایی به نام دین، اسلام و جهاد، تیغ بر چهره اسلام و مسلمانان می کشند. 

روزنامه جوان با انتخاب عنوان آقای هاشمی! توبه کنید و به قطار انقلاب بازگردید، نوشت: حسین فدایی دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با انتشار رنجنامه ای تفصیلی خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی از وی خواست توبه کند و به قطار انقلاب برگردد. فدایی در این رنجنامه خطاب به هاشمی رفسنجانی تصریح کرده است: آتش فتنه ای که می افروزید، اول دامان شما را می گیرد. چه شده که چنین شتابان مسیر افول را انتخاب کرده اید؟! ما را کاملاً از خود مأیوس کرده اید. حزب الله نهایت حسن نیت خود را نسبت به شما نشان داد ولی شما حاضر نشدید کمی توجه و تأمل کنید. کینه حزب الله به دل گرفتید و همه را با احمدی نژاد یکی فرض کردید که حتماً اشتباه کردید! 

سفره مردم کوچک تر شد، عنوان دیگر این روزنامه است، در این مطلب می خوانیم: به رغم اعلام تک رقمی شدن نرخ تورم نقطه به نقطه در آذر ماه از سوی مرکز آمار ایران، ولی مستندات این مرکز از گرانی های 30 تا 55 درصدی کالاها و خدمات مصرفی حساس و استراتژیک در دو سال اخیر خبر می دهد. دولت تدبیر و امید در دو سال فعالیت خود بارها اعلام کرده که کاهش نرخ تورم از دستاوردهای مهم اقتصادی آنها بود ه و توانسته اند در این مدت نرخ تورم را از 40 درصد به حدود 13 درصد کاهش دهند، اما با وجود چنین دستاوردی، کاهش نرخ تورم در زندگی روزمره مردم قابل لمس نیست، به طوری که فعالان بازار همواره از کاهش قدرت خرید مردم و نبود تقاضا سخن می گویند. 

روزنامه جوان با انتشار عنوان صید بزرگ دیگر در تله تروریست کشی سوریه، می نویسد: نیروهای ارتش سوریه، پس از کشتن زهران علوش فرمانده گروه سلفی جیش الاسلام، یکی دیگر از فرماندهان گروه های تروریستی را در این کشور از پای درآوردند و در همین حال روسیه در ادامه تلاش های خود برای جلوگیری از قاچاق نفت سوریه، هزار تانکر داعش را در مرز ترکیه منهدم کرد. «علی مهیوب» سخنگوی ارتش سوریه اعلام کرد که «رضا محمد المسالمه» سرکرده گروه تروریستی موسوم به «جبهه ثوار سوریه» کشته شده است. 
این روزنامه همچنین در صفحه نخست به بررسی عنوان های ««من و تو» بهائی با تلویزیون اسرائیل دست همکاری داد» پرداخت و در ستون یادداشت عنوان «9 دی و مسئولیت امروز ما» به قلم عباس حاجی نجاری را منتشر و در ضمیمه امروز عنوان «واقعه نهم» را برجسته کرد. 

عناوین روزنامه های امروز 94/10/07


از تجارت پر سود قاچاق خاک ایران تا هشدار به دولت رکود!

عناوین روزنامه های امروز 94/10/07


عناوین روزنامه های امروز 94/10/07


عناوین روزنامه های امروز 94/10/07

عناوین روزنامه های امروز 94/10/07

عناوین روزنامه های امروز 94/10/07

از تجارت پر سود قاچاق خاک ایران تا هشدار به دولت رکود!

از تجارت پر سود قاچاق خاک ایران تا هشدار به دولت رکود!


عناوین روزنامه های امروز 94/10/07
از تجارت پر سود قاچاق خاک ایران تا هشدار به دولت رکود!از تجارت پر سود قاچاق خاک ایران تا هشدار به دولت رکود!

از تجارت پر سود قاچاق خاک ایران تا هشدار به دولت رکود!


از تجارت پر سود قاچاق خاک ایران تا هشدار به دولت رکود!

از تجارت پر سود قاچاق خاک ایران تا هشدار به دولت رکود!

از تجارت پر سود قاچاق خاک ایران تا هشدار به دولت رکود!//////////

//////////

//////////

//////////

//////////

//////////

//////////

//////////

//////////

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار