کد خبر: ۷۵۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
صفحات اول روزنامه های امروز
شما می توانید صفحه اول روزنامه های فرهنگی و سیاسی و ورزشی صبح کشور را در به همراه خلاصه عناوین و اخبار روزنامه های منتخب را تا قبل از ساعت 13 در این صفحه مشاهده کنید.


آرمان: صادرات ايران به آمريكا 6 برابر شد

تهران- ايرنا- روزنامه آرمان در شماره پنجشنبه 19 فروردين نوشت: صادرات ايران به آمريكا در 11 ماهه نخست سال 94 نسبت به كل سال 93 شش برابر شده است. به رغم اين آمار، موضوع روابط اقتصادي با آمريكا در ماه هاي اخير به حربه اي براي انتقاد از دولت تبديل شده است.

روزنامه آرمان امروز از رشد 6 برابري صادرات به آمريكا خبر داد. با اين حال، امروز بيشتر تمركز اين روزنامه بر مسايل سياسي بود.
اين روزنامه تيتر نخست را «دعوت هاشمي از عقلاي قوم» قرار داد و نوشت: همدلي رمز پيروزي ملت است. اين مولفه را بزرگان در تمامي اعصار به ملت گوشزد مي كنند و مي خواهند شرايطي پايدار نشود كه برخي اختلافات در جامعه سبب نارضايتي و كدورت شود كه در اين صورت ضرر آن متوجه تمام ابعاد جامعه است. البته آيت الله هاشمي رفسنجاني رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در كنار هر توصيه پيشنهادي هم براي تحقق آن دارد مانند امروز كه همنشيني عقلاي قوم را توصيه كرد. 

روزنامه آرمان زير عنوان «دوربرگردان اصولگرايان به سمت احمدي نژاد!» آورد: صادق زيباكلام استاد علوم سياسي گفته است: نبايد فراموش كنيم كه اصولگرايان و به ويژه جريان وابسته به احمدي نژاد تلاش خواهند كرد از عدم پيشرفت اقتصادي حداكثر بهره برداري را بكنند و ترديد را در دل راي دهندگان بالقوه به روحاني به وجود آورند. قدرت براي اصولگرايان مانند عسل، شيرين است و بين شيريني قدرت و عدم انتخاب احمدي نژاد، آنها شيريني قدرت را انتخاب مي كنند و غرور خود را زيرپا خواهند گذاشت و سراغ وي خواهند رفت؛ چون با انتخابات هفتم اسفند موتجه شده اند كه نمي توانند در انتخابات 96 پيروز شوند. 

«شرايط سياسي احمدي نژاد را به قدرت بازمي گرداند!» عنوان ديگر اين روزنامه است، در اين مطلب مي خوانيم: عبدالرضا داوري از نزديكان محمود احمدي نژاد گفت: رئيس جمهور سابق ايران از نظر شخصي تمايلي به حضور در انتخابات ندارد. زيرا اين حضور براي وي مزيتي ندارد. براساس رايزني هاي خصوصي كه بنده با ايشان داشته ام اطمينان دارم شخصا علاقه اي به حضور در انتخابات ندارند. ايشان در دوره دوم رئيس جمهور بودند و مديريت اجرايي را در دست داشتند و با بالاترين حدنصاب راي رئيس جمهور شدند، اما مكانيزم قدرت در ايران باعث خواهد شد كه به عقيده من آقاي احمدي نژاد به قدرت بازگردند. البته اين مكانيزم قدرت براساس شرايط شكل مي گيرد نه در ذهن آقاي احمدي نژاد و به عبارت بهتر بازگشت احمدي نژاد در صحنه واقعي جامعه در حال شكل گيري است.

روزنامه آرمان همچنين در صفحه نخست عنوان هاي «روستاخواري حلقه جديد زمين خواري»، «ليست اميد براي ايران»، «سكوت مينو خالقي!»، «مقام معظم رهبري: از هر اقدامي براي حل مشكلات مردم جدا حمايت خواهم كرد»، «تناقض شناختي حسينيان از لاريجاني: حزب كارگزاران تا رياست مجلس» و «شكايت 11 عضو شوراي شهر از هيات رئيسه» را منتشر كرد و در ستون يادداشت هاي اختصاصي عنوان هاي «داستان يارانه 250 هزار توماني!» به قلم احمد شيرزاد و «سردرگمي صنعت توريسم در نظام برنامه ريزي» نوشته احمد حكيمي پور را برجسته كرد.


خطر نزديك ‌بيني در بازار پول؛ تيتر نخست دنياي اقتصاد

تهران- ايرنا- روزنامه دنياي اقتصاد در شماره پنجشنبه 19 فروردين زير عنوان «خطر نزديك ‌بيني در بازار پول» آورد: به اعتقاد كارشناسان، سياست كاهش نرخ سود بانكي كنوني، با نگاه كوتاه‌مدت و بر اساس مقتضيات روز شكل گرفته است و با نزديك‌بيني موجود، نمي‌توان بر چالش‌هاي ساختاري بانك ‌ها غلبه كرد.

اين روزنامه با اشاره به عنوان حمايت از هر اقدام مفيد و لازم در جهت گشايش امور، به نقل از مقام معظم رهبري آورد: من از هر اقدامي كه در دولت، مجلس و قوه قضاييه، در جهت منافع مردم و گشايش امور و حل مشكلات مردم باشد، جدا حمايت خواهم كرد، اما مهم اين است كه احساس شود كاري كه انجام مي‌گيرد، براي منافع ملي مفيد و لازم است.

«تكرار تاريخ براي هيلاري»، از ديگر عنوان هاي روزنامه دنياي اقتصاد است، در تشريح اين خبر مي خوانيم: برني سندرز در انتخابات مقدماتي در ايالت ويسكانسين به يك پيروزي بزرگ رسيد و فاصله خود را در تعداد هيات‌هاي نمايندگي با هيلاري كلينتون كاهش داد. با اين پيروزي سندرز با 1025 هيات نمايندگي در مقابل 1247 هيات نمايندگي هيلاري شانس خود را براي انتخاب نامزد نهايي اردوگاه دموكرات‌ها به‌شدت افزايش داده است. با اين حال، همه چشم‌انتظار برگزاري انتخابات در ايالت نيويورك در هفته آينده هستند. اگر سندرز در اين ايالت بزرگ آمريكا نيز پيروزي‌هاي خود را ادامه بدهد، آن وقت كابوس انتخابات سال 2008 براي هيلاري تكرار خواهد شد.

اين روزنامه با انتخاب عنوان «سند گارانتي براي نوسازها»، مي نويسد: وزارت راه و شهرسازي فرمول «گارانتي ساختمان‌هاي مسكوني نوساز» را طراحي و براي تصويب نهايي به هيات دولت ارائه كرد. بر اين اساس، مالك و سازنده پروژه ساختماني مكلف مي‌شوند قبل از شروع به ساخت، «بيمه‌نامه مسووليت» دريافت و پيش از اقدام به فروش آپارتمان‌ها، يك فقره «ضمانت‌نامه 10 ساله» به ازاي هر واحد مسكوني تهيه كنند. سازنده‌ها با استناد به «سند فني»، كاركرد درست ساختمان‌ها را براي بهره ‌برداران تضمين و هر نوع خسارت ناشي از نقص در ساخت را براي خريدار بيمه خواهند كرد.

روزنامه دنياي اقتصاد همچنين در ستون سرمقاله عنوان «پيامدهاي نسل چهارم فناوري» به قلم محمود سريع القلم استاد دانشكده علوم سياسي و اقتصاد شهيد بهشتي و در ستون يادداشت عنوان «مثلث فشار بر رشد بورس» را منتشر كرد.
اين روزنامه در ستون انقلاب صنعتي چهارم در باشگاه اقتصاددانان عنوان هاي «روباتيك كردن با تعالي بشريت»، «ارتقاي درآمد و كيفيت زندگي» و «10 نشانه ظهور انقلاب جديد صنعتي» را به چاپ رساند.
روزنامه دنياي اقتصاد در ضميمه آخر هفته به بررسي عنوان «خيز ناگهاني چپ آمريكايي» پرداخت. اعتماد و آمارهاي اشتغال

تهران- ايرنا- روزنامه اعتماد در شماره پنجشنبه 19 فروردين در زمينه آمار اشتغال نوشت: در سال ٩٤ تعداد شاغلان ٦٦٧ هزار و ٣٨٤ نفر افزايش يافت و در مقابل، ٢١٤ هزار و ٩٢٦ هزار نفر بر جمعيت بيكار كشور اضافه شد.

اعتماد زير عنوان «به دنبال بالا بردن انتظارات از دولت نيستيم» مي نويسد: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، ظهر چهارشنبه در ديدار عيدانه جمعي از اعضاي هيات دولت، هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي، مسوولان عالي دستگاه قضايي و مسوولان برخي نهادها خاطرنشان كردند: ما به دنبال بالا بردن انتظارات و توقعات از دولت نيستيم و در جريان مشكلات و كمبود اعتبارات و منابع نيز هستيم اما بايد با صرفه‌جويي در برخي بخش‌ها، خلأها و كمبودها در بخش‌هاي ديگر جبران شود.

روزنامه اعتماد با درج عنوان «فرستاده وزير كشور» در اصفهان، آورد: از سكوت خبري روزهاي اول فروردين دولت تا فرستاده ويژه وزير كشور به اصفهان. حالا ديگر اختلاف ميان دولت و شوراي نگهبان بر سر رد صلاحيت و ابطال آراي مينو خالقي، منتخب مردم اصفهان عيان شده است. از ابتداي انتخابات دولت و وزارت كشور چالش‌هاي زيادي را با شوراي نگهبان از سر گذراند اما هيچ يك از مقامات ساختمان فاطمي، حتي در حساس‌ترين شرايط و بر سر رد صلاحيت‌هاي گسترده هم در اظهارنظرهايشان از واژه «اختلاف» در توصيف رابطه‌شان با شوراي نگهبان استفاده نكردند و واژه «تعامل» بيشترين كاربرد را در ادبيات مجريان انتخابات داشت، حالا اما انتخابات برگزار شد و با وجود رد صلاحيت‌هاي گسترده توسط شوراي نگهبان حاميان دولت توانستند سال ٩٤ را با يك پيروزي مهم و سياسي به پايان برسانند؛ پيروزي كه به باور بسياري خوني تازه در كالبد دولت زير فشار حسن روحاني بود و دولت در آخرين سال كاري خود حالا با دست بالاتري مي‌تواند بسياري از مطالبات را پيگيري كند. 

اين روزنامه با انتخاب عنوان جناحي نبوده و نيستم، نوشت: آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ادامه ديدارهاي نوروزي خود، افزود: تاكنون عضو هيچ جناح و جرياني نبوده‌ام و فقط عضو حزب جمهوري اسلامي بودم كه فراجناحي بود و زماني كه احساس كرديم دارد جناحي مي‌شود، با آيت‌الله خامنه‌اي خدمت امام (ره) رفتيم و نامه نوشتيم و فتيله آن را پايين كشيديم.

روزنامه اعتماد با بررسي عنوان دليل ندارد رد صلاحيتم كنند، مي نويسد: محمود احمدي‌نژاد، برخي گمانه زني‌ها درباره احتمال رد صلاحيتش براي حضور در انتخابات آينده رياست‌جمهوري را رد كرده و گفته شوراي نگهبان دليلي براي ردصلاحيت من ندارد. احمدي‌نژاد انتشار اين گمانه زني‌ها را «خبرسازي» و «عمليات رواني» مخالفان براي نااميد كردن طرفدارانش عنوان كرده و گفته است: «واقعا چه دليلي دارد كه شوراي نگهبان بنده را رد كند؟»
«دو كافه و يك كتابفروشي پلمب شد»، «ديدار استراتژيك ظريف در باكو»، «مرتضوي اسامي دريافت كنندگان پول را اعلام نكرد»، «علي اكبر صالحي: منتقدان برجام قانع شدني نيستند» و «شكوري راد: ريزش ها و رويش هاي اصلاحات» از ديگر عنوان هاي اين روزنامه است.


ایران: اتحاد مسئولان زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی است

تهران- ایرنا- روزنامه ایران تیتر نخست خود را به دیدار روز گذشته رهبر انقلاب و جمعی از مسوولان نظام اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا، این روزنامه در شماره روز پنجشنبه اشاره کرد، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب ظهر روز گذشته در دیدار عیدانه جمعی از اعضای هیأت دولت، هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، مسئولان عالی دستگاه قضایی و مسئولان برخی نهادها ضمن تشکر از مسئولان بویژه تلاش ها و زحمات دولت محترم در جهت پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، «همدلی و همزبانی» و «اتحاد مسئولان کشور» را برای اجرای این سیاست ها بسیار مهم ارزیابی و تأکید کردند: قرارگاه مرکزی اقتصاد مقاومتی باید با فرماندهی دولت و شخص معاون اول رئیس جمهوری، ضمن جلب همکاری و کمک همه دستگاه ها و رصد دقیق عملکرد و حرکت بخش های مختلف و حمایت جدی از تولید داخلی، زمینه ساز اقدام همه جانبه و فراگیر به منظور تحقق «اقدام و عمل» در اقتصاد مقاومتی شود.
عکس نخست این روزنامه نیز به گفت وگوی رضا کیانیان مدیر کاخ جشنواره جهانی فیلم فجر اختصاص دارد. 

در این مطلب آمده کیانیان با تأکید بر اینکه ایران تمام امکانات مادی و معنوی را دارد تا بتواند به یک قطب بین المللی در سینمای شرق تبدیل شود، افزود: جدا کردن بخش بین الملل از بخش ملی فستیوال فجر باعث شد این بخش زندگی دیگری را آغاز کند.
همدلی قوا؛ رمزگشای اقتصاد مقاومتی از حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور عنوان بخش اول دفتر روزنامه ایران است که در آن اشاره شده هبر معظم انقلاب در دیدار روز گذشته خود با جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام مثل همیشه مسائلی را تبیین کردند که برای دستگاه های مختلف کشور راهگشا است. آنچه در بیانات دیروز ایشان برجسته بود، تأکید بر ضرورت حفظ همدلی و همزبانی بین مسئولان کشور و تمرکز بیشتر بر وحدت بود.

القای اختلاف مسئولان به زیان منافع ملی است، امیدبه حل موضوع منتخب سوم اصفهان با رایزنی، زندگی از نگاه نخستین دانشمند شهید هسته ای، پروین خدمتگزار واقعی فوتبال است، حساب مزد در کتاب قانون، واردات محصولات کشاورزی محدود شد، پلیس سوئیس دفتر رئیس فیفا را بازرسی کرد، اولویت های دولت برای سال 95 و اجرای اقتصاد مقاومتی، تقاضای 3 بانک خارجی برای فعالیت درمناطق آزاد ایران، رونمایی از دستاوردهای جدید در روز ملی فناوری هسته ای، 11 برنامه ویژه دولت برای رونق تولید، همدلی قوا؛ رمزگشای اقتصاد مقاومتی، برد شیرین تراکتور مقابل پاختاکور و مذاکره با عربستان برای گره گشایی از تعلیق سفر حج از دیگر تیترهای مطالب روزنامه ایران است.

جام جم مطرح كرد: توافق روي كاغذ، بدعهدي در عمل

تهران- ايرنا- روزنامه جام جم در شماره پنجشنبه 19 فروردين نوشت: باراك اوباما، رييس‌جمهور آمريكا هفته گذشته، سه ماه پس از اجراي توافق هسته‌اي وين، تهران را متهم كرد كه به آنچه «روح برجام» لقب داده، پايبند نيست. اين اظهارات پس از آن ايراد شد كه واشنگتن فشارها بر كشورمان را به بهانه رزمايش اخير موشكي، تشديد كرده بود.

روزنامه جام جم با اشاره به عنوان «حل مشكلات مردم»، در تشريح تيتر يك به نقل از رهبر معظم انقلاب آورد: من از هر اقدامي كه در دولت، مجلس و قوه قضاييه، در جهت منافع مردم و گشايش امور و حل مشكلات مردم باشد، جداً حمايت خواهم كرد، اما مهم اين است كه احساس شود كاري كه انجام مي‌گيرد، براي منافع ملي مفيد و لازم است.
«نگراني‌ هاي يك اسباب‌كشي فرهنگي»، از ديگر عنوان هاي روزنامه جام جم است، در تشريح اين عنوان مي خوانيم: دوري مسافت، ريزش مخاطب، انتقال سخت كتاب به حومه شهر، نبود امكانات نمايشگاهي در سال اول ميزباني، رفت و آمد غرفه‌داران و بسياري دلايل ديگر؛ اينها بخشي از دغدغه‌هاي ناشران است درباره اسباب‌كشي نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران از مصلا به شهرآفتاب. البته در اين ميان برخي هم معتقدند هر تغييري با مقاومت مواجه مي‌شود و تغيير مكان نمايشگاه لازم و اجتناب‌ناپذير است.

اين روزنامه با انتخاب عنوان «بيكاري قد كشيد»، مي نويسد: گزارش جديد مركز آمار درباره نرخ بيكاري نشان مي‌دهد در زمستان 94 نرخ بيكاري كشور به 11.8 درصد رسيد كه از بهار 92 تاكنون بالاترين نرخ فصلي بيكاري محسوب مي‌شود. براساس گزارش مركز آمار، تعداد بيكاران كشور در زمستان 94 نسبت به فصل قبل از آن 240 هزار نفر بيشتر شده و در مقابل، تعداد شاغلان 470 هزار نفر كمتر شده و نرخ بيكاري نيز حدود 1.1 درصد بيشتر شده‌است.

روزنامه جام جم همچنين در صفحه نخست به بررسي عنوان هاي «آقاي كارگردان، مرغ همسايه غاز نيست»، «قصه «دوردست ها» پيچيده تر مي شود» ،«فكر نمي كردم جان سالم به در ببرم» و «قاتل سپهر كوچولو رواني نبود» پرداخت و در ضميمه چمدان عنوان «سير تا پياز سفرهاي نوروزي» را برجسته كرد.
اين روزنامه در ستون يادداشت عنوان هاي «بازگشت هسته‌اي در صورت نقض برجام» و «تغيير تدريجي شاخص‌هاي نمايشگاه كتاب» را به ترتيب به قلم سيد محمد علي حسيني سخنگوي پيشين وزارت خارجه و دكتر محسن پرويز رئيس 4 دوره نمايشگاه كتاب تهران انتشار داد.كيهان: اتكا به توانايي خودمان به جاي اعتماد به آمريكا

تهران- ايرنا- روزنامه كيهان تيتر نخست خود را به سخنراني رهبر معظم انقلاب در ديدار با جمعي از مسوولان قواي سه گانه اختصاص داده است.

به گزارش ايرنا، اين روزنامه در شماره روز پنجشنبه نوشت : حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي روز گذشته در ديدار عيدانه جمعي از اعضاي هيئت دولت، هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي، مسئولان عالي دستگاه قضايي و مسئولان برخي نهادها ضمن تشكر از مسئولان به ويژه تلاش‌ها و زحمات دولت محترم در جهت پيگيري اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي، «همدلي و هم‌زباني» و «اتحاد مسئولان كشور» را براي اجراي اين سياست‌ها بسيار مهم ارزيابي و تأكيد كردند: قرارگاه مركزي اقتصاد مقاومتي بايد با فرماندهي دولت و شخص معاون اول رئيس جمهور، ضمن جلب همكاري و كمك همه دستگاه‌ها و رصد دقيق عملكرد و حركت بخش‌هاي مختلف و حمايت جدي از توليد داخلي، زمينه‌ساز اقدام همه‌جانبه و فراگير به منظور تحقق «اقدام و عمل» در اقتصاد مقاومتي شود.
عكس نخست اين روزنامه به برخي اعتراض ها در فرانسه اختصاص دارد. در اين مطلب كيهان اشاره شده شرايط سخت معيشتي شهرهاي فرانسه را به شورش و آشوب كشاند.

جلوي ضرر را از هر جا بگيري استفاده است، عنوان يادداشت روز كيهان است كه به قلم جعفر بلوري نوشته شده و در آن آمده است:« ماجراجويي» برخي كشورهاي عربي منطقه عليه «ايران» و «مقاومت منطقه»، يكي از مهمترين مسائلي است كه همزمان با روي كار آمدن دولت آقاي روحاني، در حوزه سياست خارجي و منطقه‌اي ما نمود بسيار جدي پيدا كرده است.

انفجار به موقع! كمربند انتحاري 30 داعشي را هلاك كرد، ارتش سوريه تكفيري جگرخوار را به جهنم فرستاد، ويكي ليكس: اسناد پاناما دستپخت جرج سوروس و آمريكاست، تعجب نيويورك تايمز از واردات تجملي در روزگار تحريم ايران، هافينگتون پست: از نظر آمريكا روح برجام يعني براندازي نظام ايران و اقتصاد كشور با وجود اجراي برجام همچنان بي‌رونق است از ديگر تيترهاي اين روزنامه است. شرق به نقل از آيت الله هاشمي رفسنجاني: برخي ظرفيت رقابت انتخاباتي را نداشتند

تهران- ايرنا- روزنامه شرق در شماره پنجشنبه 19 فروردين از قول رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ديدار اخير وي با نمايندگان مجلس خبرگان رهبري نوشت: متاسفانه برخي كه ظرفيت رقابت‌هاي انتخاباتي را نداشتند، به توهين به ملت روي آوردند كه اين نيز در مجموع به ضرر نظام تمام مي‌شود.

امروز، «احمدي نژاد: چرا بايد رد صلاحيت شوم؟» عنوان نخست روزنامه شرق بود كه زير اين عنوان آمده است: محمود احمدي‌نژاد، برخي گمانه‌زني‌ها درباره احتمال رد صلاحيتش توسط شوراي نگهبان براي حضور در انتخابات آينده رياست‌جمهوري را رد كرده و گفته است شوراي نگهبان دليلي براي رد صلاحيت او ندارد. ...احمدي‌نژاد انتشار اين گمانه‌زني‌ها را خبرسازي و عمليات رواني مخالفان براي نااميدكردن طرفدارانش عنوان كرده و گفته است: واقعا چه دليلي دارد كه شوراي نگهبان بنده را رد كند؟

روزنامه شرق با انتشار گزارشي زير عنوان «اتحاد منافاتي با اختلاف سليقه ندارد»، به نقل از رهبر انقلاب در ديدار بهاري با جمعي از اعضاي هيات دولت، هيات‌رييسه مجلس شوراي اسلامي، مسوولان عالي دستگاه قضايي و مسوولان برخي نهادها، نوشت: جمهوري اسلامي ايران همواره از امتياز وحدت ملي برخوردار بوده است اما در كنار وحدت ملي، بايد اتحاد و همدلي مسئولان نيز وجود داشته باشد و اين اتحاد، منافاتي با اختلاف سليقه‌ها و ديدگاه‌ها ندارد.

اين روزنامه با اشاره به عنوان انتخابات ٧ اسفند فرهنگ سياسي كشور را بالاتر برد، آورد: علي شكوري ‌راد دبيركل «اتحاد ملت» به بيان تحليل خود از انتخابات هفتم اسفند پرداخت و گفت: يكي از نكاتي كه كلاس انتخابات هفتم اسفند را بالا برد، فهرستي‌رأي‌دادن مردم بود. مردم به فهرست‌‌ها اعتماد كردند، آنها از ما بروشور سوابق و ويژگي‌هاي نامزدها را نمي‌خواستند، بلكه فهرست واحدمان را مي‌خواستند، كه به فهرست اعتماد كرده بودند. اين فرهنگ بالاتر از دوره‌هاي قبل است و مي‌تواند فرهنگ سياسي ما را براي آينده ارتقا دهد. اين انتخابات بر اساس شناخت بيشتر و هدف‌گيري درست به نتيجه رسيد. آنچه اهميت دارد اين است كه مردم مي‌دانستند از اين انتخابات چه مي‌خواهند و مي‌دانستند چه چيزهايي را نمي‌خواهند.

اين روزنامه زير عنوانِ «برخي ظرفيت رقابت انتخاباتي را نداشتند»، از قول رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ديدار اخير وي با نمايندگان مجلس خبرگان رهبري نوشت: متاسفانه برخي كه ظرفيت رقابت‌هاي انتخاباتي را نداشتند، به توهين به ملت روي آوردند كه اين نيز در مجموع به ضرر نظام تمام مي‌شود.

روزنامه شرق همچنين در صفحه نخست عنوان هاي «رييس جمهوري: تحقق اقتصاد مقاومتي در گرو اخلاق، فرهنگ و همدلي است»، « حميد حسيني از ٢ استراتژي بزرگ سعودي‌ها خبر داد: حمله عربستان به بازارهاي نفتي»، «رياست مجلس دهم در انتظار رايزني عارف و لاريجاني»، «ترافيك سنگين ديپلماتيك در پايتخت»، «شكايت ١١ عضو شوراي پايتخت از هيأت‌رئيسه» و «روايت سرنوشت «پزشك احمدي» در سالگرد دستگيري» را منتشر كرد و در ستون سرمقاله «مسير كشورهاي متمدن» به قلم «احمد حاتمي‌يزد» مديرعامل پيشين بانك صادرات را آورد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار