کد خبر: ۷۵۶۲۳
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
صفحات اول روزنامه های امروز
شما می توانید صفحه اول روزنامه های فرهنگی و سیاسی و ورزشی صبح کشور را در به همراه خلاصه عناوین و اخبار روزنامه های منتخب را تا قبل از ساعت 13 در این صفحه مشاهده کنید.اطلاعات از قول رئيس جمهوري: تفكر افراطي بزرگترين خطر براي جامعه است

تهران- ايرنا- روزنامه اطلاعات در شماره شنبه 21 فروردين در تشريح تيتر يك، نوشت: رئيس جمهوري در مراسم بزرگداشت روز ملي فناوري هسته‌اي گفت:... فكر افراطي به ما مي‌گويد به هيچ كس و حتي همسايگان و دوستان خود هم اعتماد نكنيد، اما انديشه اعتدالي به ما مي‌گويد رويكرد ما بايد رويكرد معتدل باشد، به گونه اي كه هم با دنيا حرف بزنيم و هم بايد براي خوداتكايي و خودكفايي تلاش كنيم‌.

اين روزنامه با انتشار عنوان دكتر ايرواني: قوه قضائيه بي‌رحمانه با مفسدان اقتصادي برخورد كند، آورد: محمد جواد ايرواني گفت: در قوه قضائيه فعاليت‌هاي خوبي براي شفافيت در حوزه اقتصاد صورت گرفته است‌، اما بايد بي رحمانه با مفسدان اقتصادي هم برخورد كند. به گزارش ايرنا، اين عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام ديروز در سخنان پيش از خطبه‌هاي نمازجمعه تهران به تبيين ديدگاه‌هاي خود در زمينه اقتصاد مقاومتي پرداخت و افزود: در قوه قضائيه كارهايي كه به شفافيت مي‌انجامد مثل طرح كاداستر درحال انجام است كه اين موضوع سوءاستفاده در نقل و انتقالات و تصرفات منابع طبيعي را كاهش مي‌دهد و بايد در مبارزه با مفاسد اقتصادي هم سازمان يافته عمل كرد.

روزنامه اطلاعات با درج عنوان نشست سران ايران، روسيه و جمهوري آذربايجان برگزار مي‌شود، نوشت: محمد جواد ظريف، سرگئي لاوروف و المار ممديارف در بيانيه مطبوعاتي مشترك براي گفتگو به منظور تمهيد برگزاري نخستين نشست سه جانبه سران سه كشور توافق كردند. به گزارش ايرنا، وزراي خارجه جمهوري اسلامي‌ايران، روسيه و آذربايجان روز پنجشنبه بيانيه مطبوعاتي مصوب نشست سه جانبه سه طرف در باكو را منتشر كردند. در اين بيانيه بر اهميت نشست سه جانبه و نقش آن در تعميق گفتگو و تعامل كشورها پيرامون مسائل منطقه اي و بين‌المللي تاكيد شده است.

اقتصاد مقاومتي راهكار اساسي محروميت زدايي در كشور است، ديگر عنوان اين روزنامه به شمار مي رود كه در تشريح اين مطلب مي خوانيم: راهكار اساسي رفع محروميت در كشور، نسخه شفابخشي است كه رهبر معظم انقلاب در قالب اقتصاد مقاومتي ارائه دادند. حجت الاسلام والمسلمين سيد ابراهيم رئيسي توليت آستان قدس رضوي در ديدار با اعضاي هيات امنا، رئيس و مديران كميته امداد امام خميني (ره) با بيان اين مطلب بر اجراي فرمان رهبر معظم انقلاب در زمينه اقتصاد مقاومتي به منظور رفع محروميت در كشور تاكيد كرد.

روزنامه اطلاعات با بررسي عنوان اختصاص 1000 ميليارد تومان تسهيلات ارزان قيمت به واحدهاي توليدي راكد، آورد: سخنگوي دولت جزئيات ماموريت جديد اقتصادي دولت به استانداران براي احياي واحدهاي توليدي راكد با تسهيلات 10درصدي را تشريح كرد و گفت: بدهي دولت به بانك‌ها سال 96صفر مي‌شود. به گزارش تسنيم، محمد باقر نوبخت در يك گفتگوي تلويزيوني با بيان اينكه جمهوري اسلامي ايران براي احياي سهميه خود در اوپك از همه اهرم ها استفاده مي كند، گفت: برخي از كشورها با استفاده از فرصت تحريم جمهوري اسلامي ايران، توليد و عرضه نفت خود را افزايش دادند.
«روسيه: از گزينه حزب الله براي رياست جمهوري لبنان حمايت مي كنيم»، ديگر عنوان صفحه نخست اين روزنامه است. 


اعتماد در گفت و گو با اكبر تركان: دوره احمدي‌نژاد تمام شده‌است

تهران- ايرنا- روزنامه اعتماد در شماره شنبه 21 فروردين در تشريح تيتر يك در گفت و گو با عضو شوراي مركزي حزب اعتدال و توسعه، نوشت: مهم اين است كه تفكر احمدي‌نژادي در انتخابات حضور داشته باشد حال اينكه اين تفكر را چه فردي نمايندگي كند در درجه بعدي اهميت قرار مي‌گيرد. به نظر من دوره شخص او تمام شده است. شخص او مهره سوخته است اما تفكر او باقي مانده است.

اين روزنامه با انتخاب عنوان هفتم اسفند به سه روايت، مي نويسد: فاطمه صادقي، احمد نقيب‌زاده و عباس عبدي در مناظره‌ «اعتماد» از سه منظر متفاوت انتخابات ٩٤ را تحليل مي‌كنند. فاطمه صادقي، نويسنده و استاد سابق علوم سياسي دانشگاه تهران بر همين اساس مشروعيت سياسي دولت روحاني را نوعي «مشروعيت اضطراري» مي‌داند كه همواره بيم آن هست كه احساس سرخوردگي نيروهاي حامي اين دولت را تهديد كند. عباس عبدي، تحليلگر سياسي اما از زاويه‌اي ديگر به نتايج انتخابات اخير پرداخت. او كه در بخشي از اظهارات خود سعي كرد به صورت‌بندي علل شكست اصولگرايان بپردازد، يكي از مهم‌ترين عوامل آن را درك پيشامدرني آنها از مقوله وحدت دانست. احمد نقيب‌زاده، استاد جامعه‌شناسي سياسي دانشگاه تهران با مقايسه انقلاب اسلامي ايران در سال ١٩٧٩ و انقلاب كبير فرانسه در سال ١٧٨٩ معتقد است در هر دوي اين انقلاب‌ها طبقه متوسط نقش تعيين‌كننده‌اي داشته است.

روزنامه اعتماد با درج عنوان اموال زنجاني در «تركيه» و «تاجيكستان» به نفتي‌ها رسيد، آورد: در آخرين روزهاي هفته‌اي كه گذشت، جلسه‌اي با حضور متهم نفتي، مسوولان شركت نفت و نماينده دادستاني برگزار مي‌شود تا زنجاني از اموالي بگويد كه در «تركيه» و «تاجيكستان» مدت‌ها به نام او بوده اما به سرنوشت نامعلومي دچار شده‌اند. سرنوشتي كه به گفته وكيل زنجاني با حكم اعدام او در كشورهاي همسايه رقم خورده، حالا ديگر فرصت خوبي براي نجات او است. نجات از تصاحب اموال خارجي از سوي برخي از امانتداران او و رهايي از چوبه دار. انتقال اموال اما براي نخستين بار نيست كه متهم نفتي تصميم به آن مي‌گيرد. از همان آغاز زمان بازداشت، بابك زنجاني اموال داخلي خود را طي وكالتنامه‌اي به مسوولان نفت مي‌دهد تا آنچه از آن به عنوان حسن نيت تعبير شده را به جاي آورد. حسن‌نيتي كه البته با ارزشگذاري اموال از سوي دادستاني مي‌رفت كه روي واقعيت به خود بگيرد، و با اعلام ارزشگذاري دو هزار و ششصد ميلياردي هم به جبران بدهي‌ها نزديك‌تر مي‌شد اما با ورود به مرحله مزايده وضعيت جديدي را به خود ديد؛ وضعيتي كه او را ناچار به انتقال اموال خارجي خود نيز كرد، حكايت از كافي نبودن اموال داخلي براي جبران بدهي‌هاي شركت نفت داشت.

اين روزنامه با انتشار عنوان اما و اگرهاي واگذاري پر سر و صداي موزه هنرهاي معاصر، نوشت: آنهايي كه اخبار مربوط به حوزه هنرهاي تجسمي را در اين يكي، دو روز دنبال كرده‌اند، از صبح روز پنجشنبه به يكباره با حجم وسيعي از تكذيبيه‌ها از سوي مسوولان دولتي مواجه شدند كه در واكنش به انتشار خبري در فضاي مجازي صورت مي‌گرفت. واكنش‌هايي كه اگر چه در بعضي از آنها هيچ اشاره‌اي به اصل ماجرا و اين خبر مربوط به آن نشده بود، با تكرارها و تاكيدها روي جمله‌هاي مشتركي مثل «واگذاري موزه هنرهاي معاصر تهران به بنياد رودكي از نظر قانوني عملي نيست» يا «شايعه انتقال موزه به بنياد رودكي صحت ندارد»، در نهايت مي‌شد حدس زد كه ماجرا از چه قرار است. بعد از تكذيب دوباره خبر واگذاري موزه به بنياد رودكي توسط علي مرادخاني، اين‌بار نوبت روابط معاونت امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بود كه با تاييد و تكرار دوباره حرف‌هاي مرادخاني سه‌گانه تكذيب معاونت هنري را در بازه زماني چندساعته رقم بزند.

روزنامه اعتماد با بررسي عنوان روحاني: نبايد ترس را بيفشانيم و درو كنيم، مي نويسد: حسن روحاني روز پنجشنبه در مراسم رونمايي از ١٢ دستاورد هسته‌اي گفت: امسال ٢٠ فرورديني است كه جهان به صلح آميز بودن برنامه هسته‌اي ايران اذعان و اعتراف كرده است، امسال ٢٠ فرورديني است كه دنيا همكاري با ايران را در زمينه فناوري هسته‌اي آغاز كرده است. وي با بيان اينكه ما بايد در ارتباط صحيح و درست با همه جهان به ويژه دوستان و همسايگان‌مان باشيم و از اين ارتباط بهره بگيريم و بهره بدهيم نه اينكه ترس را بيفشانيم و درو كنيم، ابراز داشت: درشت‌گويي و حرف‌هاي بي‌پايه كه هنر نيست. امروز فرصت بسيار خوبي برجام براي ملت ما به وجود آورد. امروز رهبري رهبر انقلاب و هدايت‌هاي معظم‌له فرصت خوبي براي ما به وجود آورده است.ابتكار بررسي كرد: گرفتن ماهي انتخاباتي از آب گل آلود شكست

تهران- ايرنا- روزنامه ابتكار در شماره شنبه 21 فروردين در تشريح تيتر يك، مي نويسد: به نظر مي‌رسد برخي حاميان احمدي‌نژاد قصد دارند با حفظ فضاي انتخاباتي، وي را به عرصه سياسي با هدف انتخابات رياست جمهوري 96 بازگردانند.

اين روزنامه با انتخاب عنوان «امانت داران» بابك پول ها را نمي دهند!، در گفت و گو با رسول كوهپايه‌زاده وكيل مدافع بابك زنجاني، نوشت: بعد از اينكه راي سنگين و اشد مجازات صادر و اعلام شد افرادي كه در كشورهاي خارجي امانت‌دار بابك زنجاني هستند فرصت را بسيار ذي‌قيمت شمردند و توانستند به اموال وي تعرض كنند. به عبارتي اموال را «بالا كشيدند». من به عنوان وكيل بابك زنجاني و شخصي كه شاهد جزييات اين پرونده است بعد از اين ماجرا، افراد به ظاهر امانت‌دار اموال بابك زنجاني ديگر جواب سلام ما را هم نمي‌دادند. به عبارتي نافع اصلي راي صادره نه شركت نفت، نه دستگاه قضايي و نه مردم هستند بلكه اين مساله بهترين فرصت براي سوء استفاده‌كنندگان و تعرض به اموال موكل به شمار مي‌رود.

روزنامه ابتكار با انتشار عنوان انفجار مهيب منزل مسكوني و مرگ 3 نفر در مشهد، آورد: مديرعامل سازمان آتش نشاني مشهد گفت: انفجار يك منزل مسكوني در اين شهر سه كشته و هفت مصدوم برجاي گذاشت. به گزارش ايرنا، آتشپاد دوم حسن جعفري گفت: اين انفجار كه بامداد جمعه در منزل مسكوني يك طبقه اي در بلوار بهمن رخ داد، سه منزل مجاور انفجار نيز بين 50 تا 90 درصد تخريب و شيشه هاي بيش از20 منزل و دو دستگاه خودرو سواري پرايد نيز شكسته شده است. وي با اشاره به اعزام 21 آتش نشان به همراه هفت خودرو عملياتي به محل حادثه، افزود: بر اثر اين انفجار ساكنان منزل پشت كانون انفجار كه يك زوج جوان و كودك بودند در دم جان باختند. جعفري ادامه داد: مالك ساختمان اصلي، كه مردي 40 ساله بود، نيز دچار سوختگي شده و شش نفر از ساكنان منازل مجاور نيز به دليل مصدوميت راهي بيمارستان شدند. وي با بيان اينكه عمليات كاوش همچنان ادامه دارد، گفت: بر اساس بررسي هاي اوليه نشت گاز شهري اين انفجار را موجب شد ولي علت دقيق وقوع آن در دست بررسي است.

اين روزنامه با درج عنوان جويندگان بخشش، نوشت: فرخنده جبارزادگان شخصي است كه بيش از 12 سال است براي آزاد سازي زندانيان جرائم غير عمد به خصوص قتل از خانه اي به خانه ديگر و از زنداني به زندان ديگر مي رود. وي كه خود را مددجوي افتخاري مي نامد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي روزنامه «ابتكار» مي‌گويد: كار اصلي كه انجام مي‌دهم گرفتن رضايت از خانواده ها است، خانواده هايي كه به هردليلي دچار آسيب شده اند. هرچند ما قتل هاي خيلي سنگين و پرحاشيه را به عهده نمي‌گيريم. بيشتر روي رضايت براي افراد زير 18 سال تمركز مي كنيم. جبارزادگان كه تنها بر روي رضايت براي پرونده‌هاي قتل فعاليت نمي‌كند و بخشي از فعاليت هاي خود را نيز براي جمع‌آوري ديه براي زندانيان ديه اختصاص داده است، مي‌افزايد: سال 94 براي ما سال خوبي بود و به جرات مي توانم بگويم در 60 درصد مراجعاتمان توانستيم رضايت را جلب كنيم و از اعدام جلوگيري كرده‌ايم.

روزنامه ابتكار با بررسي عنوان روحاني: فرصت حاصله از برجام دائمي نيست، مي نويسد: روحاني در مراسم گراميداشت دهمين سالگرد روز هسته‌اي و بزرگداشت ياد شهداي انقلاب اسلامي،‌ دفاع مقدس و شهداي هسته‌اي ايران طي سخناني اظهار كرد: شهداي هسته‌اي براي عظمت كشور از جان خود گذشتند و افتخاراتي علمي و فناوري را در كشور جاودانه ساختند. روحاني با تاكيد بر اينكه فرصت حاصله از برجام دائمي نيست اظهار كرد: فرصتي كه برجام براي ما به وجود آورده است همانطور كه ابر بالاي سر دائمي نيست، دائمي و ابدي نيست. برجام امروز فرصتي بزرگ براي ملت ما در زمينه جذب فناوري، مسائل اقتصادي، تعامل با جهان، جذب سرمايه ‌گذاري و وحدت و اتحاد بيشتر در درون كشور به وجود آورده است و چنانچه خداي نكرده عده اي معدودي موفق شدند و نگذاشتند كه ما به خوبي از اين فرصت استفاده كنيم اين فرصت ديگر بازنخواهد گشت.

اين روزنامه سرمقاله را به عنوان «وقتي ديوار محروميت آوار مي شود» به قلم محمدعلي وكيلي اختصاص داد و يادداشت هاي امروز را با عنوان هاي «در آرزوي نام نوبهار»، «خود برتربيني سياسي آفت سلامت سياسي» و «ريشه نابساماني ها كجاست؟» به ترتيب با قلم «محسن جعفري مذهب، عضو هيات علمي سازمان اسناد و كتابخانه ملي»، «آيت پيمان، فعال سياسي» و «حسن روانشيد، روزنامه نگار» منتشر كرد.
«انتقال موزه هنرهاي معاصر به بنياد رودكي منتفي شد» ديگر عنوان روزنامه ابتكار است.

آرمان مطرح كرد: رازهاي ساكن پلاك 12

تهران-ايرنا- روزنامه آرمان در شماره شنبه 21 فروردين، نوشت: چهارشنبه شب اتومبيل هاي آشنايي در كوچه پلاك 12 پارك شده بودند، همه بودند، از هر طيف و حزب اصلاح‌طلبي و اعتدالگرايي كه در تصميم‌گيري‌ها موثر هستند افرادي براي عيد ديدني با عبدا... نوري آمده بودند...صاحبخانه در طي سال‌ها در جهت استحكام و تحقق آرمان هاي اصلاح‌طلبي انجام داده است، آنچه از سكوت او آغاز و به محبوبيتش رسيد.

اين روزنامه با اشاره به عنوان فرصت برجام دائمي نيست، در تشريح تيتر يك به نقل از رئيس جمهوري، آورد: فرصتي كه برجام براي وحدت، پيشرفت و تعامل آفريد، دائمي و ابدي نيست. برجام امروز يك فرصت بزرگ، براي ملت ما در زمينه جذب فناوري، مسائل اقتصادي، تعامل با جهان، جذب سرمايه‌گذاري و در مهم‌تر از همه تقويت وحدت و اتحاد در درون كشور است. اگر خداي ناكرده عده معدودي موفق شوند و نگذارند ما به خوبي از اين فرصت استفاده كنيم، اين فرصت باز نمي‌گردد. ما امروز بايد همه هنرمندي خودمان را به‌كار ببريم و از فرصت به وجود آمده براي پيشرفت و تعالي كشور، استفاده كنيم.

ما كار خودمان را مي كنيم!، از ديگر عنوان هاي روزنامه آرمان است، در تشريح اين خبر مي خوانيم: محمود احمدي‌نژاد سوار بر اسبي خاكستري در راه است. او كه در دوران رياست‌جمهوري اش هم مرد سفر بود، نخستين مقصدش در آغاز سال نو را خوزستان انتخاب كرد. مردي كه روزگاري، براي اندك افراد به علاوه صندلي‌هاي خالي سخنراني مي‌كرد، پنجشنبه براي مردمي حرف زد كه مدام او را تشويق مي‌كردند و در ميان كلامش از او سوال مي‌پرسيدند. شايد جنجالي‌ترين سوالي كه مي‌شد از او پرسيد، سوال از آمدن يا نيامدنش به عرصه انتخابات سال 96 بود. اما پاسخ احمدي‌نژاد را با يادآوري ادبيات منحصر به فردش، مي‌توان حدس زد. او گفت: «شما كار خود را بكنيد، ما هم كار خود را مي‌كنيم!»

اين روزنامه با انتخاب عنوان رايزني‌هاي ديپلماتيك ظريف در باكو، مي نويسد: محمد جواد ظريف وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران روز چهارشنبه در صدر يك هيات بلند پايه ديپلماتيك راهي باكو پايتخت جمهوري آذربايجان شد تا در نشست سه جانبه‌اي با حضور همتايان روسي و آذربايجاني خود شركت كند. ظريف علاوه بر ديدارهاي فشرده و رايزني‌هاي ديپلماتيك با مقام‌هاي آذربايجان، با سرگئي لاوروف همتاي روسي اش نيز مذاكرات دو جانبه‌اي داشت. ظريف روز پنجشنبه در ديدار با الهام علي اف رئيس‌جمهوري آذربايجان گفت: سياست قطعي جمهوري اسلامي ايران در گسترش روابط با جمهوري آذربايجان و ديگر همسايگان است.

روزنامه آرمان با درج عنوان مجلس زعما در انتظار رئيس، نوشت: چه كسي رئيس مي‌شود؟ آيت‌ا... هاشمي يا آيت‌ا... اميني؟ علي لاريجاني يا محمدرضا عارف؟ دو كرسي خالي هر روز بر منتخبان دو مجلس خبرگان و شوراي اسلامي چشمك مي‌زند. دو كرسي كه در 37 سال پس از انقلاب اسلامي افراد داراي وزن سياسي و علمي بالايي بر آن تكيه زدند و اكنون دلسوزان اميدوار هستند كه اين روند ادامه پيدا كند. كمتر شخصيتي است كه تمايل به رياست آيت‌ا... هاشمي نداشته باشد و آناني كه در دوره قبل مخالفت خود را با نوشتن نام آيت‌ا... يزدي نمايان ساختند اكنون با خلأ كانديدا مواجه هستند و سكوت را بر هر مولفه ديگري ترجيح مي‌دهند.
اين روزنامه همچنين در صفحه نخست به بررسي عنوان هاي «بازگشت معتادان مهاجر»، «ليست اموال خارجي زنجاني در وزارت نفت»، «3‌ نفر‌ كشته و 11‌نفر مصدوم شدند» و «وزير نيرو: تشديد غارت آب در دولت قبل» پرداخت.
روزنامه آرمان در ستون يادداشت هاي اختصاصي عنوان «فصل جديد روابط ايران و ايتاليا» را به قلم علي اكبر فرازي و در ستون سرمقاله عنوان «پوتين، كامرون و داستان پاناما» نوشته صادق زيبا كلام را به چاپ رساند.


اميد بزرگ به بورس 95، تيتر يك دنياي اقتصاد

تهران- ايرنا- روزنامه دنياي اقتصاد در شماره شنبه 21 فروردين در توضيح تيتر يك، نوشت: معاملات بازار سهام در سال 95 در شرايطي آغاز شده كه بورس تهران با رونق زمستاني، توانست بهترين عملكرد بازارهاي كشورمان در سال گذشته را تجربه كند.

اين روزنامه با درج عنوان فرصت برجام دائمي نيست، آورد: حسن روحاني، رئيس‌جمهوري در مراسم بزرگداشت روز فناوري هسته‌اي به سخنان اين روزهاي منتقدان برجام پاسخ داد. او برجام را فرصتي بزرگ براي تحقق سريع‌تر اقتصاد مقاومتي دانست و تاكيد كرد: «مي‌خواهم نكته‌اي را بگويم. هرچند ممكن است لحن و عبارت به‌گونه‌اي باشد كه برخي فكر كنند در اين زمينه افراط و تفريطي وجود دارد. فرصتي كه برجام براي وحدت، پيشرفت و تعامل آفريد، دائمي و ابدي نيست.»

روزنامه دنياي اقتصاد با انتشار عنوان چراغ سبز به ساخت‌وساز، نوشت: سه محرك براي بازگشت سازنده‌ها به بازار مسكن در ابتداي سال جديد در تهران رونمايي شد. با تصميم مديريت شهري پايتخت، در سال جاري نرخ ريالي عوارض ساخت‌و‌ساز مسكوني بدون اعمال افزايش، براساس تعرفه‌هاي سال 94 محاسبه مي‌شود. حداقل 10 درصد هزينه ساخت را عوارض شهرداري تشكيل مي‌دهد.از طرفي، «دريافت عوارض تعليق از ساختمان‌هاي نيمه‌كاره» و «كاهش زمان صدور پروانه» به عنوان دو چراغ سبز ديگر براي تحريك سرمايه‌گذاران به خارج كردن بازار ملك از ركود، در حال حاضر روشن شده است.اقدامات جديد، تيراژ ساخت مسكن را صعودي مي‌كند.

اين روزنامه با انتخاب عنوان پشت صحنه تحريم دلاري، آورد: يكي از بحث‌هاي تازه مطرح شده در حاشيه برجام، موضوع تحريم نقل‌وانتقالات دلاري است. بر سر اوليه يا ثانويه بودن تحريم آن دسته از پرداخت‌هاي بين‌المللي با مبدا و مقصد خارج از آمريكا كه تسويه آنها در اين كشور انجام مي‌شود ( U-Turn دلاري) اختلاف‌نظرهايي وجود دارد. «دنياي‌اقتصاد» در گزارشي تحليلي سعي كرده با تبيين مفهوم « U-Turn دلاري» از پشت صحنه اين نوع از تحريم و حواشي آن رونمايي كند. اصولا آيا با برداشته شدن تحريم‌ U-Turn دلاري آمريكا، ايران همواره و در همه شرايط منتفع خواهد شد؟

روزنامه دنياي اقتصاد با تحليل عنوان فرجام دو نسل اقتصاد در 2016، نوشت: صندوق بين‌المللي پول طبق روال هر ساله پيش‌بيني خود از اقتصاد جهان در سال جاري ميلادي را در فصل بهار منتشر كرده است. در اين گزارش كه دو فصل از آن منتشر شده و اين هفته به‌طور كامل منتشر خواهد شد، به دو نسل از اقتصادهاي جهان اشاره شده و با تحليل وضعيت آنها توصيه‌هاي صندوق براي برون‌رفت از مشكل هريك ارائه شده است. بر اين اساس، به نسل اقتصادهاي نوظهور كه با مشكل كندي جريان ورودي سرمايه مواجهند، افزايش ذخاير ارزهاي خارجي، كاهش بدهي‌هاي خارجي و انعطاف بيشتر در نرخ ارز توصيه شده است. 
اين روزنامه در ستون سرمقاله عنوان «شروط ثمردهي سرمايه خارجي» را به قلم محسن جلال‌پور منتشر كرد.


روزنامه ايران در گفت و گو با معاون مسكن و ساختمان وزير راه و شهرسازي: سند دوم ساختمان‌ها الزامي مي‌شود

تهران – ايرنا- شش هزارو صد و هشتادو چهارمين شماره روزنامه ايران گفت و گو با معاون مسكن و ساختمان وزير راه و شهرسازي با تيتر سند دوم ساختمان‌ها الزامي مي‌شود را به عنوان خبر نخست خود انتخاب كرده است.

به گزارش ايرنا، در بخشي از اين گفت و گو آمده است: 
معاون وزير راه و شهرسازي با تأكيد بر اينكه متوليان بخش مسكن افزايش كيفيت ساختمان‌سازي را در دستور كار دارند گفت: براي پايان دادن به ساخت و سازهاي بي‌ضابطه وزارت راه و شهرسازي دستورالعمل «تضمين بهره‌برداري 10 ساله ساختمان‌هاي نوساز» را براي تصويب و اجرا به هيأت دولت ارائه كرد.
حامد مظاهريان در گفت‌وگو با «ايران» در توضيح جزئيات طرح تضمين كيفيت ساخت و ساز افزود: در اين طرح مالك و سازنده طرح ساختماني مكلف مي‌شوند قبل از شروع به ساخت، بيمه‌نامه مسئوليت دريافت و قبل از فروش آپارتمان‌ها، ضمانت‌نامه
10 ساله به ازاي هر واحد مسكوني تهيه كنند كه بر اساس آن سازنده‌ها با استناد به سند فني كاركرد درست ساختمان‌ها را براي خريداران تضمين و هر نوع خسارت ناشي از نقص در ساخت را براي خريدار بيمه خواهند كرد. تصميم وزارت راه و شهرسازي براي قانونمند كردن كيفي‌سازي در ساختمان‌ها از آنجا كه در سال‌هاي اخير كيفيت ساخت و سازها و ورود سازندگان بي‌تجربه و غيرحرفه‌اي به اين بازار افزايش يافته مي‌تواند عاملي براي جلوگيري از اجحاف در حق خريداران مسكن بويژه واحد‌هاي نوساز باشد تا با اين قانون همچنين از هدر رفتن بخش زيادي از سرمايه ملي به حداقل برسد. در صورت تصويب طرح تضمين كيفيت ساختمان‌ها از سوي دولت خريد و فروش آپارتمان‌هاي نوسازعلاوه‌بر سند ثبت محضري به سند دومي نيز مجهز مي‌شود كه به موجب آن كاركرد درست و بدون عيب و نقص واحد مسكوني هم از سوي سازنده و هم از سوي فروشنده آن واحد براي خريدار تضمين و بيمه خواهد شد.

اين روزنامه همچنين سخنان رئيس جمهوري در مراسم بزرگداشت روز ملي فناوري هسته‌اي با تيتربرجام فرصتي بزرگ براي تحقق سريع‌تر اقتصاد مقاومتي است را نيز به عنوان خبر ديگر خود در صفحه نخست آورده است.
در بخشي از اين خبر آمده است:
رئيس جمهوري در مراسم بزرگداشت روز ملي فناوري هسته‌اي، بار ديگر سياست خارجي دولت يازدهم را تشريح كرد؛ سياستي كه همزمان با پيشبرد قدرت نرم و قدرت سخت، دنبال مي‌شود. حجت‌الاسلام حسن روحاني، با اشاره به اينكه مبناي كار دولت، تعامل بوده است، بر اين نكته نيز تأكيد كرد كه تعامل به معناي اعتماد نيست. وي همچنين برجام را فرصتي دانست كه همچون ابرها، گذرنده است، از اين رو بايد از اين فرصت نهايت بهره را برد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني رياست جمهوري، رئيس جمهوري در ابتداي سخنان خود، با قدرداني و سپاس از همه‌انديشمندان و دانشمنداني كه براي ارتقاي جايگاه ايران اسلامي تلاش مي كنند، اعتدال را بناي انديشه اسلامي و اساس پيشرفت كشور دانست و تأكيد كرد: دستاوردهاي جهاني ايران اسلامي، نتيجه تفكر اعتدالي و تعامل مقتدرانه است. روحاني با گراميداشت ياد و خاطره شهيدان انقلاب اسلامي، دوران دفاع مقدس و به ويژه شهداي هسته اي اظهار كرد: شهيدان بزرگوار هسته‌اي براي عظمت كشور از جان خود گذشتند و افتخارات علمي و فناوري را در اين كشور جاودانه ساختند.

گفت‌وگوي ايران با كارگر فضاي سبز كه از 2 امتحان امانتداري سربلند بيرون آمد موضوع عكس نخست اين روزنامه است.
در بخشي از خبر مربوط به اين عكس آمده است : 
كارگر امانتدار فضاي سبز شهرداري كوهسار ساوجبلاغ كه با پيدا كردن كيف ميلياردي آن را به صاحبش بازگردانده بود با بيان اينكه رسم امانتداري را از پدر و مادرش آموخته است گفت اگر صدبار ديگر در اين مسير قرار بگيرم از اين امتحان سربلند بيرون خواهم آمد.رسول نوري كارگر 38 ساله كه تاكنون دوبار كيف پر از پول و جواهرات و اسناد را به صاحب شان بازگردانده است در گفت‌وگو با خبرنگار گروه زندگي روزنامه ايران ماجراي پيدا كردن كيف‌ها و همچنين صاحبان آنها را تشريح كرد.

وي با بيان اينكه از 10 سال قبل در شهرداري كوهسار مشغول به كار شده است گفت: پدرم كارگر كوره آجرپزي بود و هميشه به ما تأكيد مي‌كرد كه كسب روزي حلال بسيار سخت است. از اينكه پدرم با تلاش زياد و كار كردن در كنار آتش زندگي را اداره مي‌كرد به او افتخار مي‌كرديم. بعد از خدمت سربازي از آنجاكه شغلي نداشتم به محلي كه كارگران فصلي جمع مي‌شدند مي رفتم و به عنوان كارگر ساختماني كار مي‌كردم. يكي از روزها وقتي منتظر كار بوديم شهردار وقت كوهسار به ميان ما آمد و پيشنهاد كار داد. بلافاصله پذيرفتم و از آن روز به بعد در مجموعه فضاي سبز شهرداري كوهسار مشغول به كار شدم. از همان روز نخست با خود عهد كردم كه بايد يك كارگر امانتدار باشم و چيزي را كه پدرم هميشه به من تأكيد مي‌كرد اجرا كنم. روزهايي كه مشغول به كار شدم پسر دومم به دنيا آمد 13 سال قبل از آن پسر اولم به دنيا آمده بود. زندگي را در خانه پدري ام آغاز كرديم و سالها است كه هر روز صبح زود از نظر آباد به كوهسار مي‌آيم و مشغول به كار مي‌شوم.

اعتراف كامرون به صحت افشاگري «اسناد پاناما»: سهامدارشركت صوري پدرم بودم، نه نقد كردم نه به سخره گرفتم، فاني به‌ديدار خانواده‌ آموزگارفداكار خاش رفت، قرارداد برانكو براي2‌سال ديگر تمديدشد، معاون ستاد كل نيروهاي مسلح: موضوع موشكي ايران هرگز قابل مذاكره با خارجي ها نيست، ضرورت بازانديشي در قوانين حوزه زنان و خانواده و شكوفايي هسته‌اي زير فشار تهديدها ديگر عناوين روزنامه ايران در صفحه نخست امروز شنبه است.


روايت جام جم از حراج جان عابران

تهران- ايرنا- روزنامه جام جم در شماره شنبه 21 فروردين در تشريح تيتر يك، نوشت: «شهر خانه شهروندان است؛ اما جاي امني براي رفت‌وآمد آنها نيست». اين اتفاق را آمار 11 ماهه پليس راهور از مرگ و مير عابران پياده در سوانح ترافيكي تائيد مي‌كند؛ آماري كه مقايسه‌اش با كشورهاي موفق آب پاكي را مي‌ريزد روي دست آنهايي كه فكر مي‌كنند براي رفت‌وآمد ايمن شهروندان در معابر سنگ‌تمام گذاشته‌اند.

اين روزنامه با انتشار عنوان 10 درصد اشتباه طبيعي است!، آورد: حذف يارانه ثروتمندان از جمله كارهاي پر حاشيه دولت بود كه اعتراض فراواني به همراه داشت. برخي اعتراض‌كنندگان عنوان مي‌كردند، اين پول حق همه مردم ايران است و بايد بين همه تقسيم شود. برخي هم مي‌گفتند، حتما در بررسي اموال اشتباهي صورت گرفته و ما دارايي زيادي نداريم كه از ليست يارانه‌بگيران حذف شويم. احمد ميدري، معاون رفاه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي به جام‌جم گفته است: ضريب خطاي ده درصد براي كار به اين بزرگي طبيعي است و در صورت اعتراض مجددا مورد بررسي قرار مي‌گيرد. گفت‌وگوي ما را با اين مقام دولتي در خصوص هدفمندي يارانه‌ها بخوانيد.

روزنامه جام جم با انتخاب عنوان «لباهنگ» خندوانه در گام پاياني، نوشت: فينال بخش لباهنگ برنامه خندوانه پنجشنبه شب گذشته با اجراهاي متفاوت از سه شركت‌كننده راه‌يافته به مرحله پاياني اين مسابقه روي آنتن رفت. در اين برنامه ارشا اقدسي، اميرعلي نبويان و اشكان خطيبي وارد گود رقابت شده و هر كدام يك آهنگ را لب‌خواني كردند. در ابتدا اشكان خطيبي روي صحنه آمد و يكي از آهنگ‌هاي محسن چاوشي را لب‌خواني كرد. پس از خطيبي و نمايش پشت صحنه رقبايش، اميرعلي نبويان وارد صحنه شد و به همراه فتومديايي كه پشت سرش نمايش داده مي‌شد او نيز گلچيني از چند قطعه محسن چاوشي را اجرا كرد.

همكاري‌هاي علمي رسانه ملي با راديو و تلويزيون آلمان، عنوان ديگر اين روزنامه است، در اين مطلب مي خوانيم: رئيس شبكه تلويزيوني ZDF آلمان و تيم همراه وي، چهارشنبه با رئيس رسانه ملي ديدار و گفت‌وگو كردند. به گزارش روابط عمومي صداوسيما، در اين ديدار، محمد سرافراز، رئيس رسانه ملي با اشاره به امكانات صداوسيما در توليد برنامه و بخصوص برنامه‌هاي مستند اظهار كرد: رسانه ‌ملي جمهوري اسلامي ايران از شهرك بزرگ سينمايي برخوردار است كه در آن نماهاي مربوط به بخش‌هايي از تاريخ ايران ساخته شده و قابليت بهره‌برداري در توليد محتواهاي مختلف را دارد. وي در ادامه به برخورداري رسانه ملي از دانشگاه رسانه‌اي اشاره و تصريح كرد: در دانشگاه صداوسيما، در رشته‌هاي مختلف راديويي و تلويزيوني دانشجو پذيرفته مي‌شود و ما آماده‌ايم همكاري‌هاي علمي با راديو و تلويزيون آلمان داشته باشيم.

روزنامه جام جم با درج عنوان تركيه در‌ آغوش رژيم صهيونيستي، آورد: دولت آنكارا مي‌گويد به پيشرفت‌هايي در مسير توافق با اسرائيل براي ازسرگيري روابط دست يافته است. روابط اين دو كشور در سال‌هاي گذشته نوسانات زيادي داشته است. به طوري كه از دو متحد قديمي به دو دشمن و حال دوباره به دو دوست محتاط، تغيير وضعيت مي‌دهند. پيش‌تر اسرائيل و تركيه هريك براي برقراري مجدد روابط شرط‌هايي را گذاشته بودند. هنوز روشن نيست تا چه ميزان اين شرط‌ها در قراردادهايي كه امضاء مي‌شود قابل تحقق است. 
اين روزنامه يادداشت هاي «بازار كار مقاومتي» و «متغيرهاي عادي‌سازي روابط آنكارا ـ تل‌آويو» را به ترتيب به قلم سيداحسان خاندوزي كارشناس اقتصادي و احمد كاظم‌زاده كارشناس مسائل غرب آسيا منتشر كرد.

روزنامه جام جم در ضميمه قاب كوچك عنوان «روزگار خوش برنامه هاي تركيبي» را برجسته كرد.
«شايعه يا مرثيه»، «اينجا مهار استرس حرف اول را مي زند»، «مادر، قرباني جنايت مستانه پسر» و «بهروز بقايي: جنگيدن با زندگي با نفع هيچ كس نيست» از ديگر عنوان هاي صفحه نخست اين روزنامه است.جوان: دولت گفتمان موازي اقتصاد مقاومتي نتراشد

تهران- ايرنا- روزنامه جوان در شماره شنبه 21 فروردين در تشريح تيتر يك، نوشت: نگاهي به عملكرد دولت از زمان ابلاغ سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي بيانگر آن است كه تلاش تيم اقتصادي و رسانه‌اي دولت بر گفتمان‌سازي موازي در حوزه اقتصاد استوار شده است كه اگر سهوي بوده بايد از آن اجتناب كرد و اگر عمدي بوده بايد بازخواست و پيگيري شود.

اين روزنامه با بررسي عنوان بابك فهرست خارجي داد، آورد: بابك زنجاني كه اين روزها خود را در يك قدمي طناب دار مي‌بيند، به منظور تسويه بدهي، فهرست اموال خارجي را خود به همراه يك وكالت بلاعزل به شركت نفت داد تا از اين طريق بتواند از كابوس اعدام رهايي يابد، اما بايد ديد اين اقدام وي همچون وعده‌هاي پيشينش دروغ است يا اينكه صحت دارد. 
روزنامه جوان با درج عنوان سردار جزايري: دستگاه ديپلماسي به گستاخي كري پاسخ دهد، نوشت: معاون ستاد كل نيروهاي مسلح با تأكيد بر لزوم موضع‌گيري به موقع و قاطع دستگاه ديپلماسي كشور در قبال گستاخي مقامات امريكايي گفت: براي چندمين بار مي‌گوييم قدرت موشكي غيرقابل مذاكره و خط قرمز ايران اسلامي است. به گزارش فارس، سردار سيدمسعود جزايري در واكنش به اظهارات وزير خارجه امريكا پس از ديدار با اعضاي شوراي همكاري خليج فارس مبني بر آمادگي براي همكاري با ايران در حل‌و‌فصل موضوع آزمايش‌هاي موشكي اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران دكترين و راهبردهاي دفاعي بازدارنده و امنيت‌ساز خود را مستقل از خواست و نيت قدرت‌هاي مستكبر و بيگانگان طراحي و دنبال مي‌كند و اجازه دخالت به احدي در اين زمينه نخواهد داد.

غيبت «نام‌هاي بزرگ» امريكا در اسناد پاناما، ديگر عنوان اين روزنامه است، در تشريح اين مطلب مي خوانيم: نام هيچ كدام از مقام‌هاي بلند پايه امريكايي در 11.5 ميليون سند مالي كه هفته پيش دهها تن از مقام‌هاي بلند پايه كشورهاي مختلف را در معرض اتهامات مالي قرار داد، وجود ندارد. برخي منابع مي‌گويند غيبت نام‌هاي امريكايي‌ها در 2هزار و 600 گيگابايت اسناد مالي پاناما به خاطر اين است كه در داخل امريكا «فرگريزگاه‌هاي مالياتي» وجود دارد و امريكايي‌ها نيازي به استفاده از خدمات شركت موساك فونسكا (Mossack Fonseca) براي پيدا كردن گريزگاه‌هاي مالياتي ندارند ولي انتشار برخي نام‌هاي غيرمعروف از داخل امريكا در اسناد پاناما، اين فرضيه را با ابهام روبه‌رو كرده است.

روزنامه جوان با انتشار عنوان بازگشت آشكار اردوغان به دامان تل‌‏آويو، آورد: چند سال است كه ديگر حناي نمايش‌هاي ضد‌اسرائيلي حزب حاكم ‏تركيه رنگ باخته است و همه مي‌دانند كه حتي در اوج به ظاهر ‏اختلافات طرفين، ‏روابط امنيتي گرم دو طرف ادامه داشته است. ‏حالا مقام‏هاي آنكارا آشكارا از پيشرفت در عادي‏سازي (بهتر است بخوانيم آشكارسازي مجدد و ‏پايان نمايش قهر) روابط ‏ديپلماتيك خود با رژيم صهيونيستي خبر مي‏دهند.

يك مقام وزارت خارجه تركيه گفت كه مذاكرات هيئت‌هاي اعزامي اين كشور و اسرائيل در مورد عادي‌سازي روابط پيشرفت قابل ملاحظه‌اي داشته ‏و دو طرف به دستيابي به توافق نهايي نزديك شده‌اند.
«هجوم الاغ به هويت هاي عروسكي!» و «اينجا كام پزشك و بيمار هر دو شيرين مي شود» ديگر عنوان هاي صفحه نخست اين روزنامه است.
روزنامه جوان در ستون يادداشت عنوان هاي « پيشرفت علمي را فداي«نمي توانيم» نكنيم» به قلم محمد جواد اخوان، «چرخش 180 درجه اردوغان از داووس» نوشته نعمان رحيمي، «ايدز و بي برنامگي دولت ها!» به قلم محمدرضا هاديلو و «تيراندازي مدال المپيك مي گيرد اگر...» نوشته فريدون حسن را منتشر كرد.


روزنامه كيهان با اشاره به سخنان جان كري در بحرين: رونمايي آمريكا از برجام 2 ، مهار قدرت منطقه‌اي ايران

تهران – ايرنا- روزنامه كيهان در بيست و يك هزارو سيصدو چهاردهمين شماره خود سخنان جان كري در بحرين با تيتررونمايي آمريكا از برجام 2 ، مهار قدرت منطقه‌اي ايران، را به عنوان خبر نخست انتخاب كرده است.

به گزارش ايرنا، در بخشي از اين خبر آمده است:
وزير خارجه آمريكا كه به بحرين رفته بود، مهار قدرت منطقه‌اي ايران را گام بعدي آمريكا پس از توافق هسته‌اي عنوان كرد.
به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، وزير خارجه آمريكا با تأكيد بر اينكه چالش‌ها در روابط با ايران همچنان باقي است هدف باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا از ديدار با سران كشورهاي عرب خليج فارس را در نشست كمپ ديويد، بررسي چگونگي حركت پس از توافق هسته‌اي و پيگيري تغيير رفتارهاي ايران در رابطه با فعاليت‌هاي ديگر تهران اعلام كرد.
جان كري در نشست خبري با همتاي بحريني خود در منامه پايتخت بحرين گفت: هيچ كسي ادعا و وانمود نكرد كه (با توافق هسته‌اي با ايران) ديگر چالش‌هايي كه مي‌دانستيم وجود دارد به يك باره برطرف شود.
كري افزود: بنابراين ما اكنون اميدواريم به علت اينكه توافق هسته‌اي را پشت سر گذاشته‌ايم، مسائل ديگر در كانون گفتگوهاي ما قرار گيرد. البته ما كاملا روشن و شفاف گفته‌ايم هر جايي كه قطعنامه شوراي امنيت همچنان نقض شود يا فعاليت‌هاي اخلال‌گرانه در اين منطقه ادامه داشته باشد يا فعاليت‌ها با هدف ايجاد ناامني و اخلال در كشور ديگري انجام شود، ما با كشورهاي منطقه در تلاش‌ها براي محافظت از امنيت و منافع درازمدت منطقه متحد هستيم و همچنين در تلاش‌هاي دوستان و متحدانمان در دفاع از كشورهاي خود، در كنار آنها ايستاده‌ايم.

اين روزنامه در ستون يادداشت روز به قلم حسين شمسيان مقاله «پروستريكاي اسلامي وجود ندارد» شهيد سيد مرتضي آويني با تيتردريغ از فراموشي لاله‌ها را به رشته تحرير در آورده است.
دربخشي از اين خبر آمده است: 
«عالم درگير حادثه عظيم تحولي است كه همه چيز را دگرگون خواهد كرد و اين تحول، خلاف اين دو قرن گذشته، نه از درون تكنولوژي، كه از عمق روح مجرد انسان برخاسته است، استمرار اين تحول هرگز موكول به آن نيست كه تجربه تشكيل نظام حكومتي اسلام در ايران به توفيق كامل بينجامد؛ اين امري است كه به مرزهاي محدود نمي‌ماند و اگر رنسانس، توجه بشر را از آسمان به زمين بازگرداند، اين تحول بار ديگر بشر را متوجه آسمان خواهد كرد. اين راهي است كه انسان فردا خواهد پيمود و چه بخواهد چه نخواهد، لاييسم و اومانيسم در همه صورت‌هاي آن محكوم به شكست هستند...غرب دوران تاريخي خويش را طي كرده است و اكنون رو به سوي اضمحلال و فروپاشي دارد. غرب و شرق سياسي هر دو مظاهر تاريخي اومانيسم بوده‌اند و اكنون دوران اومانيسم به سر رسيده. رفع تباين ايدئولوژيك شرق و غرب سياسي نيز از نشانه‌هاي تاريخي اين حقيقت است. اكنون انسان بار ديگر از زمين و نفس خويش روي‌گردانده است و به عالم معنا و آسمان توجه يافته و اين مستلزم انقلاب و تحولي ديگر است خلاف آنچه در رنسانس روي داد. انسان يك بار ديگر تولد يافته است و عصري ديگر آغاز شده و كره زمين پاي در آخرين مرحله تاريخ پيش از پايان نهاده است. فتلقي ادم من ربه كلمات فتاب عليه... »*

روزنامه كيهان همچنين در ستون اخبار ويژه با تيتر بازي با آمار شغل درست نمي‌كند به معضل بيكاري در كشورمان پرداخته است.
در بخشي از اين خبر آمده است: 
با وجود وعده‌هاي 2 ساله دولت درباره كاهش نرخ بيكاري و رساندن آن به نرخ تك‌رقمي (زير 10 درصد)، اين نرخ در سال 94 افزايش يافت.
به گزارش روزنامه‌هاي اعتماد و شرق و به نقل از گزارش مركز آمار، نرخ بيكاري در سال 94 با چهاردهم درصد افزايش نسبت به سال 93، به 11 درصد رسيد. دولت در سال 93 ادعا كرده بود نرخ بيكاري را كاهش داده و در سال 94 اين نرخ را به زير 10 مي‌رساند.
براساس اين گزارش در سال 94 شهرنشين‌ها بيشتر از روستاييان زير تيغ بيكاري بودند. نرخ بيكاري براي سال 1394 در مناطق شهري كشور 12/2 و در نقاط روستايي 8/1 درصد گزارش شده است.
گزارش مركز آمار نشان مي‌دهد، 9 استان كشور نرخ بيكاري تك‌رقمي و 22 استان نرخ بيكاري دورقمي را در سال گذشته تجربه كرده‌اند؛ در حالي كه در سال 93 حدود 19 استان نرخ بيكاري دورقمي داشته‌اند. 19 استان كشور داراي نرخ بيكاري بالاتر از ميانگين (11درصد) هستند.

پرورش دانشجويان هواخواه آمريكا، آيت‌الله امامي كاشاني در خطبه‌هاي نماز جمعه تهران: مردم نياز به شغل دارند نه اينكه پولي بدهيم تا كالايي خريداري كنند، شهر هيت آزاد شد، ثبت‌نام مددجويان بهزيستي و برخي افراد نيازمند در مسكن مهر پرند و هشتگرد امكان‌پذير شد و رشوه 4 ميليارد دلاري آل‌سعود به مصر براي قطع شبكه تلويزيوني حزب‌الله ديگر عناوين خبري روزنامه كيهان در شماره امروز شنبه است.
شرق به نقل از رئيس جمهوري: درشت‌گويي و زدن حرفِ ‌بي‌فايده هنر نيست

تهران-ايرنا- روزنامه شرق در شماره شنبه 21 فروردين در تشريح تيتر يك، به نقل از حسن روحاني نوشت: ما بايد از ارتباط صحيح و درست با همه جهان به‌ويژه همسايگان، استفاده و بهره‌برداري كنيم و بهره بدهيم نه اينكه ترس و رعب را بيفشانده و ترس و رعب درو كنيم، اينكه هنر نيست. درشت‌گويي و حرف‌هاي بي‌پايه‌زدن كه هنر نيست.

اين روزنامه با اشاره به عنوان ٤ نامزد براي صندلي ساختمان سئول، آورد: ١١ ارديبهشت قرار است روزي باشد كه فوتبال ايران پس از هشت‌سال‌ونيم با رئيسي جديد به كار خود ادامه دهد؛ هر چند در روزهاي گذشته اخباري مبني بر احتمال تعويق انتخابات به گوش رسيده؛ اما هم مديركل حراست وزارت ورزش و جوانان و هم علي كفاشيان تأكيد كردند در صورت تعويق، باز هم انتخابات با همين چهار نامزد فعلي برگزار خواهد شد.

روزنامه شرق در گفت و گو با محمدرضا باهنر دبيركل جامعه اسلامي مهندسين با عنوان «ما به سهم‌مان راضي بوديم» درباره انتخابات مجلس دهم و ميزان رضايت تشكل ها از سهم خويش در انتخابات پرداخت. با هنر درباره ميزان رضايت خود از اين امر گفت: ما به سهم‌مان راضي بوديم، اگر شما راضي نبوديد ما بوديم.
اين روزنامه با انتخاب عنوان من نوكرتر هستم، از قول محمود احمدي نژاد رئيس مجلس نهم و دهم مي نويسد: من از شما دو خواهش كنم، اول اينكه شماها همه ١٦ سيلندر و دو سوپاپ هستيد و من تك‌سيلندر. من مخلص همه شما هستم مي‌خواهم با هم به آمل بياييم. دوم اينكه وقتي امام ما با آن عظمت فرمودند من خادم ملت هستم، و رهبري عزيزمان با آن عظمت فرمود من نوكر مردم هستم، من چه مي‌توانم بگويم، من مي‌خواهم بگويم كه من نوكرتر هستم، پس اجازه بدهيد من كار خود را كه سخنراني است انجام دهم و چند دعا كنم.

روزنامه شرق با درج عنوان خطر روي كار آمدن دوباره پوپوليسم، نوشت: بهروز هادي‌زنوز، اقتصاددان، در گفت‌وگوي خود با «شرق» با هشدار نسبت به بازگشت پوپوليسم در ايران يادآور مي‌شود: «الگوي محرز پوپوليسم در ايران به نام محمود احمدي‌نژاد ثبت شده و اگر قرار است جايزه‌اي داده شود بايد به ايشان بدهند... پوپوليسم اقتصادي و سياسي بسيار خطرناك است؛ چون ماهيتا ضدمردمي است و پشت آن برخلاف ادعايش نظامي‌گري نهفته است. در پشت سرشان هم فساد مالي بزرگي نهفته است...»

اين روزنامه همچنين در صفحه نخست به بررسي عنوان هاي «ديدار رئيس مجلس با مراجع قم»، «رايزني براي حل بحران قره‌باغ و سوريه»، «پريناز ايزديار:«ابد و يك روز» واقع‌نمايي محض است»، «كامران عدل: ديگر به ديدن گالري‌ها نمي‌روم» و «همسر مرتضي آويني: تصويري كه مطابق ميلشان بود قاب گرفتند و بزرگ كردند» پرداخت و در ستون سرمقاله عنوان ««گروتسكِ» احمدي‌نژاد» نوشته احمد غلامي را به چاپ رساند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار