کد خبر: ۸۴۱۷۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یاداشت:

دبیر کل موسسه حرا و استاد دانشگاه علم و صنعت ایران در مقاله ایی مصادف با بزرگداشت فاجعه منا اینگونه قلم به رشته تحریر آوردند:

حرا - اکثر مسلمین جهان به وضوح می دانند که مسجدالاقصی تحت تصرف و اشغال غیرقانونی رژیم جنایتکار صهیونیستی است، اما بسیاری از مسلمین از درک این مسئله عاجز اند و یا نمی خواهند بدانند که مسجدالحرام نیز تحت تصرف جنایتکاران قبیله وحشی آل سعود با نام و ظاهر اسلامی است، و ضروری است برای آزاد سازی هر دوی این مکانهای مقدس، مسلمانان جهان اقدام جدی و شایسته انجام دهند. البته باید به این دو مکان مقدس مسجد النبی را که در اشغال آل سعود است نیز اضافه نمود.
اینکه وهابیون آل سعود بعد از تسلط بر عربستان و حرمین شریفین در سال 1975خود را خادمان حرمین شریفین می دانند شاید برای انسانهای ساده لوح و نادان قابل پذیرش باشد، اما اکثریت مسلمانان چنین تصوری ندارند و به جای خادم حرمین الهی باید آنها را خادمان آمریکا و اسرائیل دانست که  این توصیفات درخور و شان آنها خواهد بود. ایا می توان به جنایتکارانی که دست شان به خون مسلمانان بی گناه کشورهای مختلف آلوده است و فجایع سالهای 1366 و 1394 مکه و منی را ایجاد و هزاران زائر خدا را به خاک و خون کشیده اند لقب خادم حرمین داد؟  
حدود 100 سال پیش بود که مکه و مدینه به تصرف بادیه نشینان نجدی (بنی سعود) درآمد. این بادیه نشینان به تحریک انگلیس ابتدا به تضعیف دولت عثمانی پرداختند و فتنه انگیزی بریتانیا موفق شد تا از عثمانی فقط یک عنصر ضعیفی برجای بگذارد و با حمایت های مالی زیاد توانست ارزشهای فرهنگی و دینی تکفیری خود را در شبه جزیره عربستان تحمیل نماید. برخی از جنایات هولناک این قوم نجدی بعد از سیطره بر مکه و مدینه شامل هتک حرمت و تخریب بناهای تاریخی و مذهبی و قتل عام و تجاوزات بی شماری است که در مکه و مدینه نمودند و تنها هدف آن هتک حرمت و پایمال کردن حرمت و شرافت مسلمانان بود . تمامی این افعال دون شان مسلمانان تنها در یک طرز تفکر غیر اسلامی و قرون وسطایی وهابیت وجود دارد،  و هر کس خلاف این نظر را داشته باشد از دید آنها کافر برشمرده می شود. 
بر اساس قانون اساسی سعودی که توسط فهدابن العزیز به ملت عربستان در مارس 1992 تحمیل شد، پادشاهی عربستان سعودی در ظاهر با نام اسلام در این کشور مستقر شد و  تعهد کرد که کتاب خدا و سنت پیامبر اسلام قانون و اساس اداره حکومت باشد.  تحت شرایط ماده 1 از فصل 2 بند پنجم قانون مذکور، دولت و اداره کشور در این نظام پادشاهی دست خاندان سعودی خواهد بود و حکومت به فرزندان پادشاه موسس دست به دست خواهد گشت!
این در حالی است که در طول 1300 سال قبل از آن هیچ حاکمی هرگز جرات و جسارت تغییر نام این منطقه را نداشته است، اما در طی این 100 سال اخیر این اعراب نجدی چنین گستاخی را نموده اند . آیا نمی توان تصور کرد که بر این مبنا اگر اسرائیل زمانی مستقیما این سر زمین  وحی را تحت تصرف خود درآورد می تواند نام آنرا عربستان یهودی بگذارد؟ آیا این مسئله قابل پذیرش خواهد بود؟ 
   این مسئله دقیقا توسط بریتانیا در فلسطین اشغالی و مسجدالاقصی نیز رخ داده است و دست اندرکاران مربوطه این مسئله را در بیت المقدس  و دیگر بخش های فلسطین اشغالی تئوریزه کرده اند . آیا واضح تر از اعتراف دیوید بن گوریون اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی وجود دارد که آشکارا گفته بود خط مقدم دفاعی رژیم صهیونیستی عربستان سعودی است؟ این اعتراف اتحاد پنهانی آل سعود و آل یهود را در پشت پرده اثبات می کند. 
مسلمین جهان باید درک درستی از حقایق جوامع خود داشته باشند و کورکورانه زندگی کردن را کنار بگذارند . وقتی خداوند رحمن امت اسلامی را بهترین امت می خواند بی تردید مسئولیت بسیار خطیر و مهمی را بر دوش مسلمانان جهان قرار می دهد . ما مسلمین جهان با سهل انگاری در برابر مسائل، قطعا در برابر خداوند بزرگ و کتاب الهی نمی توانیم پاسخگو باشیم زیرا که مدعی امت واحد و مسلمانی هستیم ولی هیچ یک به مسئولیت ها و وظایف خطیر مسلمانی عمل نمی کنیم . به همان اندازه که برای مسلمانان جهان اشغال بودن مسجدالاقصی اهمیت دارد بی شک به همان میزان نیز تحت اشغال بودن حریم امن نبوی و خانه امن الهی نیز باید در اولویت توجه قرار بگیرد . آن زمان که این روشنگری ها در سطح وسیع  انجام شود و جهان اسلام را تحت تاثیر قرار دهد و مسلمانان را از خواب غفلت بیدار کند، آنگاه می توان برای رها سازی سرزمین های مقدس و امن الهی اقدام قاطع نمود انشاالله.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار