کد خبر: ۹۷۲۴۸
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مهندس مهدیار نوری رضایی- عضو شورای جوانان موسسه حرا
همانطور که مقام معظم رهبری در نخستین روز سال در حرم مطهر رضوی (ع) اشاره به دستاوردهای نظام اسلامی کردند و فرمودند نظام اسلامی دستاوردها و خدمات زیادی داشته است و در این دوران سی و هشت ساله، هرگاه مدیریت ها ضعیف بوده است این گرفتاری ها به وجود می آید، لذا تمام همّ و غمّ رییس جمهور آینده باید حل مشکلات مردم از طریق مدیریت انقلابی و کارآمد باشد.


حرا- همانطور که مقام معظم رهبری در نخستین روز سال در حرم مطهر رضوی (ع) اشاره به دستاوردهای نظام اسلامی کردند و فرمودند نظام اسلامی دستاوردها و خدمات زیادی داشته است و در این دوران سی و هشت ساله، هرگاه مدیریت ها ضعیف بوده است این گرفتاری ها به وجود می آید، لذا تمام همّ و غمّ رییس جمهور آینده باید حل مشکلات مردم از طریق مدیریت انقلابی و کارآمد باشد.خداوند متعال در آیه بیستم از سوره ی صاد درباره حضرت داود (ع) می فرمایند: «وَشَدَدْنَا مُلْكَهُ وَآتَيْنَاهُ الْحِكْمَةَ وَفَصْلَ الْخِطَابِ»؛ و فرمانروایی و حکومت او را استوار داشتیم و به او حکمت و داوری عادلانه و فیصله بخش عطا کردیم.

 داشتن کلام عادلانه و فیصله بخش و داشتن قدرت تشخیص حق از باطل از ویژگی های مهم نامزد ریاست جمهوری باید باشد. توجه کردن به آرمان های اصیل جمهوری اسلامی و خط مقدس امام راحل (ره) از مواردی است که باید به آن توجه کرد. جمهوری اسلامی، محصول انقلاب اسلامی است. 

در واقع این نظام سیاسی برپا شده است، تا مبانی اسلام ناب محمدی (ص) تحقق پیدا کند. سه رکن اساسی انقلاب اسلامی از ابتدا تاکنون عدالت، آزادی و استقلال بوده است. این سه، تنها یک کلمه نیستند بلکه یک بسته ای هستند که نظام سیاسی یک جامعه را مردم سالار می کند. وقتی که در همه سیاست گذاری ها و برنامه ریزی ها این سه باهم وجود داشته باشند، بنیان های حاکمیتی مستحکم می شود. در طول تاریخ معاصر، همواره عدالت، استقلال و آزادی مورد تقاضای ملت ما بوده است. 

 نامزد ریاست جمهوری در ادبیات و گفتمانش بایستی هر سه این مفاهیم را پوشش دهد تا منافع تمام اقشار جامعه، از طبقات پایین تا بالا، محقق شود. اگر برنامه یک دولت فقط بر روی آزادی باشد، باعث تنش و بی ثباتی در جامعه می شود. اگر فقط روی عدالت باشد، تعارض به وجود می آید و برای استقلال هم به همین گونه. وقتی عنوان می شود «عدالت»، یک قشر گسترده ای از محرومین، فقرا و طبقات پایین وجود دارند که برای آن ها عدالت از هرچیزی واجب تر است.

 وقتی بیان می شود «آزادی»، طبقه متوسط گسترده ای را شامل می شود که متقاضی آن هستند. برای طبقات بالای جامعه نیز «استقلال»، گردش اقتصادی و رشد اقتصادی از همه چیز مهمتر است. به همین دلیل اگر هر کدام از این سه رکن حذف شود، یک بخشی از جامعه حذف می شود. طبقات پایین سبد رای بالایی دارند. طبقه متوسط، قدرت فکر و اندیشه دارد و می تواند از یک دولتی حمایت کند یا آن را پایین بکشد و طبقه بالا، قدرت اقتصادی دارد. لذا هر سه این طبقات باید مورد توجه نامزد ریاست جمهوری باشد.

مقام معظم رهبری شعار امسال را «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» قرار دادند. تمام اهداف و سیاست گذاری ها بایستی در جهت تحقق این شعار باشد. تمام وزارت خانه ها، نهادها و تشکل ها باید در جهت تولید ثروت و اشتغال در سایه اقتصاد مقاومتی حرکت کنند. باید از تمام ظرفیت های نظام فارغ از نگاه حزبی و جناحی استفاده کرد و از هرگونه رفتار حاشیه ای و چند قطبی کردن جامعه پرهیز شود. برنامه ها باید کاملا شفاف و مبتنی بر سرمایه های داخلی باشد و از هر گونه فضاسازی های کاذب و تنش زا بایستی خودداری نمود. امیدواریم دولت آینده، دولت قوی و قدرتمند بوده و پاسخگوی نیاز های تمام آحاد جامعه باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار