کد خبر: ۹۹۷۴۸
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دکتر شهرام محمدنژاد ـ دبیر کل موسسه فرهنگی ـ اجتماعی(حرا)


حرا- سفر اخیر دونالد ترامپ (رییس جمهور آمریکا) به منطقه غرب آسیا و دوشیدن 500 میلیارد دلاری "گاو های شیرده منطقه" حکایت از زبونی ارتجاع عرب و یغما گری امپریالیسم و صهیونیسم بین الملل دارد.حکام سعودی خود را در افق خصومت سرسختانه ایی در قبال جمهوری اسلامی ایران قرار داده اند . آنها در ظاهر مسلمان اند و اما در باطن مستخدم امپریالیزم و صهیونیزم هستند . جبهه عربی-صهیونیستی و امپریالیستی و وابستگان آنها مواضع خود را کم و بیش در قبال بیداری اسلامی جمهوری اسلامی ایران نشان داده اند . اگر گذشته رفتاری آنها شاخصی برای پی بردن به ماهیت آنها باشد، می توان به سادگی سخنان ضدایرانی ترامپ را هم از همین منظر تحلیل نمود.

پر واضح است که مشکل مسلمانان، امپریالیزم و صهیونیزم نیست. آنها دشمنان قسم خورده آگاهی اسلامی هستند و با بروز و ظهور اسلام اساسا تضاد ماهوی دارند . مشکل اصلی مسلمانان حکومتهای ارتجایی مانند عربستان سعودی است که ظاهرا مسلمان و ذاتا ماهیت ضد اسلامی دارند . این همان ذات حقیر آنهاست که در این دوره 38 ساله جمهوری اسلامی ایران، بیشترین توان خود را برای ارعاب و ترس و توطئه پنهان و آشکارعلیه ایران اسلامی هزینه کرده اند . 

در شروع تحولات انقلاب اسلامی ایران، تحلیلگران غرب از تجزیه و تحلیل دقیق اوضاع سیاسی-اجتماعی ایران عاجز بودند و سرمایه گذاری مضاعفی بر روی شاه ایران نمودند تا راهگشای موثری برای حفظ منافع منطقه ایی آنها باشد، غافل از آنکه آگاهی مردم پیش از تحلیل های آنها شکل گرفته بود . 

در اواخر  سال 1395 یک کنفرانس بین المللی به منظور حمایت از انتفاظه فلسطین در ایران برگزار شد، و این اولین بار نیست که جمهوری اسلامی ایران بر بازپس گیری حق مسلم فلسطینی ها اقدام می کند. بدیهی است که چنین حرکتی فقط از یک دولت مستقل اسلامی و انقلابی برمی اید. 

از سوی دیگر رژیم های مرتجع منطقه نمی توانند تحمل کنند که یک دولت اسلامی غیر عرب مدعی آزادی مردم فلسطین باشد و منافع اربابان آنها در منطقه توسط آن دولت به خطر افتد. بدیهی است که اگر مشکلات منطقه ایی ایجاد شده توسط آنها و اربابانشان  به دست یک نظام اسلامی مستقل و غیر عربی همانند ایران حل شود، آنوقت کشورهای دیگر منطقه هم که مطیع انها  هستند دیگر قابل مهار نخواهند بود و ارتجاع منطقه باید زوال خود را پیش بینی کند. 

از این رو یک هجوم همه جانبه فکری و اعتقادی توسط عربستان سعودی بر افکار عمومی انجام می شود. آنها از طریق تزریق پولهای نفت به منظور ترویج افکار خود بر افکار عمومی فشار وارد می کنند، و در رسانه ها و دانشگاهها سعی دارند که بر همگان بقبولانند که ایران یک تفکر شیعه مطرود است و ایرانیان را عموما  زرتشتی و آتش پرست و شیعه را فرقه ایی انحرافی که متولی آن در ایران صفویان بودند در اذهان عمومی معرفی کنند . این یک شیوه تبلیغاتی علیه نفوذ فکری شیعی به رهبری ایران در کشورهای منطقه است . 

در جهان امروز و در پرتو انقلاب اسلامی، یک مدل از جمهوری دارای استقلال واقعی تولید شده است . این نوع استقلال در مقابل انواع دخالت های خارجی که بر علیه نظام و عقاید و باورهای مردم باشد بواسطه حضور مردم ایران بیمه شده است و این دقیقا نکته ای است که آمریکا و امپریالیزم و صهیونیزم تحمل آنرا ندارند و در صدد اند که این نقطه قوت نظام جمهوری اسلامی را تضعیف کنند و اصلی به نام دولت و ملت را از هم جدا نمایند. ارتجاع عرب بواسطه صدور این انقلاب مردمی به سراسر جهان، در صدد ضربه زدن به آن به بهانه " دخالت در امور کشورهای دیگر" است و با حمایت آمریکا و انگلیس افکار عمومی را تخطئه  وعلیه بنیان مردمی حکومت ایران گام بر می دارد. این در حالی است که در ایران هیچ یک از قدرت های امپریالیستی پایگاه نظامی ندارند ولی در کشورهای عربی به وفور این پایگاهها یافت می شود. . امضای قراردادهای متعدد تسلیحاتی عربستان سعودی با اربابان خود دقیقا نشان دهنده وحشت واقعی ایی است که از نظام اسلامی ایران احساس می کنند.

 سوال اینجاست که چرا عربستان سعودی به ظاهر مسلمان اینقدر از ایران اسلامی هراس دارد! و چرا از دشمنان آشکار اسلام که صهیونیست ها باشند هراسی ندارد؟ سیاستی که هم اکنون عربستان سعودی در پیش گرفته یک سیاست کاملا آشناست! همان سیاستی که اربابان امپریالیستی اش سابقا در ایران و شاه ایران در پیش گرفته بودند و بعد از فروپاشی پایگاهشان در ایران از طریق عراق  و جنگ طلبی های منطقه ایی منافع خود را دنبال کردند و هم اکنون هم نوبت عربستان سعودی است که بعد از خوش خدمتی به اربابان آمریکایی و صهیونیستی، مهره سوخته شود و به قبرستان جنایتکاران تاریخ بپیوندد. ان شاءالله . 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار