کد خبر: ۱۱۰۱۲۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مراسم رونمایی از سردیس شهدای هسته‌ای با حضور مسئولان و خانواده این شهدای گرانقدر در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، سردیس چهار شهید هسته‌ای؛ شهید علیمحمدی، شهید شهریاری، شهید احمدی روشن و شهید مجید شریف واقفی امروز یکشنبه پنجم آذرماه سال جاری با حضور مسئولان دانشگاه و خانواده شهید احمدی روشن و شهید واقفی رونمایی شد.

فتوحی رئیس دانشگاه شریف در این مراسم که در آستانه سالگرد شهادت دکتر مجید شهریاری برگزار شد در سخنانی با اشاره به اینکه موضوع قرار دادن تندیس شهدای شریف در رأس اهداف مراسم پنجاهمین سال دانشگاه صنعتی شریف بود گفت: امروز شاهد رونمایی از سردیس چهار شهید هسته‌ای؛ دکتر شهریاری، دکترعلیمحمدی، مهندس مجید شریف و مهندس احمدی روشن هستیم. امیدواریم بتوانیم روهروی این شهدا که شهدای علم و فناوری و دانش هم محسوب می شوند باشیم.

رئیس دانشگاه شریف در ادامه به نقل از رهبر انقلاب اسلامی که در سال 1374 در دانشگاه صنعتی شریف حضور داشت بیان کرد: ایشان در زمان حضور در دانشگاه صنعتی شریف به دو بعد اساسی دانشگاه یعنی بعد علمی و بعد مذهبی و فرهنگی تاکید داشت. ما امیدوار هستیم دانشگاه صنعتی شریف نیز که همواره در دو جنبه علم و اخلاق زبانزد بوده بتواند در راستای تحقق اهداف متعالی خود گام بردارد.

در ادامه این مراسم مادر شهید احمدی روشن ضمن تشکر و قدردانی از مسئولان، اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف گفت: این اقدام دانشگاه شریف سبب زنده نگه داشتن یاد شهدای هسته‌ای شده و بی شک با چنین اقداماتی راه این شهدای گرانقدر، پر رهرو خواهد شد.

خواهر شهید واقفی نیز در سخنانی اظهار داشت: حضور ما در این جمع از برکت شهدایی است که خونشان را در راه اهداف اسلام و مسلمین ریخته شد. وی افزود؛ امیدوارم بتوانیم رهروی این شهدای عزیز باشیم و دانشگاه صنعتی شریف نیز بتواند همچون گذشته در حوزه های علم و فناوری در کشور و دنیا پیشتاز باشد.

مجید شریف واقفی، دانش آموخته مهندسی برق دانشگاه صنعتی آریامهر که پس از انقلاب به نام این شهید مزین شد از اعضای مسلمان سازمان مجاهدین بود که به دلیل مخالفت با انحراف سازمان و تلاش برای حفظ هویت اسلامی آن در 16 اردیبهشت ماه 1354 توسط جریان نفاق به شهادت رسید.

دکتر مسعود علیمحمدی، دانش آموخته دکتری فیزیک ذرات بنیادی دانشگاه صنعتی شریف و استاد فیزیک دانشگاه تهران در دی ماه 1388 با انفجار بمب تعبیه شده در مقابل منزلش به شهادت رسید.

دکتر مجید شهریاری دوره کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی هسته‌ای در دانشگاه صنعتی شریف گذرانده و پس از اخذ دکتری این رشته از دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان، عضو هیات علمی آن دانشگاه و سپس به عنوان استاد دانشکده مهندسی هسته ای دانشگاه شهید بهشتی فعالیت داشت، هشتم آذرماه 1389 حین عزیمت به دانشگاه با انفجار بمبی که به خودرو وی نصب شده بود به شهادت رسید.

مصطفی احمدی روشن، دانش آموخته کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف و از مدیران تاسیسات هسته ای نطنز نیز 21دی ماه 1390در دومین سالگرد ترور شهید علیمحمدی در اثر انفجار بمبی که به خودرو وی متصل شده بود، به شهادت رسید.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار