کد خبر: ۱۳۹۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دکتر شهرام محمدنژاد


آیا سرانجام جنگ در سوریه به پایان خواهد رسید؟ جواب شاید ان شاالله باشد. نکته اصلی اینجاست که پروژه رژیم منحوس صهیونیستی برای تغییر حاکمیت کشور سوریه اساساً با شکست روبرو شده است. در طول سالهای 2018 و 2019 اتحاد سه کشور ایران، روسیه و ترکیه روند صلح هدایت شده و مستمری را به آرامی در منطقه ایجاد کرده و عوامل  بی ثبات کننده منطقه ای (سعودی ها، آمریکا و صهیونیست ها) را از متن به حاشیه رانده است. در 19 دسامبر 2018 دونالد ترامپ خروج فوری 2000 نیروی آمریکایی را از سوریه اعلام کرد و این امربه نوبه ی خود حذف آمریکا از نفوذ در آینده سوریه و به بیانی دیگر خروج از تعیین روند جنگ و صلح در سوریه بلکه در منطقه بود که برای یک ابر قدرت شکست بزرگ تلقی می شود! عربستان سعودی نیز که منبع اصلی تامین مالی تکفیری ها و داعشی ها  می باشد، به صورت تحقیر آمیزی از تعیین آینده سوریه کنار گذاشته شده است. شاهزاده جنایت پیشه ای چون بن سلمان در بسیاری از ایدئولوژی های خود به شکست رسیده و جای سوال است که چرا این دلقک سیاسی هنوز بر مسند قدرت تکیه زده است! حمایت های رژیم منحوس سعودی از داعش و دیگر گروه های منتسب به آن در راستای ایجاد خلافت های بد نام و جنایتکار و ایجاد رعب و وحشت در منطقه به غیر از شکست، چیزی برای سعودی ها و همپیمانان آنها به ارمغان نیاورده است. گروگان گرفتن حریری، ایجاد روابط خصمانه با قطر،  جنایات هولناک نسل کشی و کودک کشی در بحرین و هم چنین قتل هولناک خاشقچی، حماقت های رژیم پلید سعودی را برای جهانیان به اثبات رسانده است. اگر چه تمام اینها راهبردهای کوتاه مدت صهیونیست ها است که توسط سعودی ها انجام شده است، اما در آینده ای نه چندان دور این تل آویو است که بزرگترین بازنده منطقه و جهان خواهد بود. شایان ذکر است که تغییر رژیم دمشق هدفی کوچک برای صهیونیست ها در جهت از بین بردن جمهوری اسلامی ایران تلقی می شد. Gwenyth Todd عضو سابق شورای عالی امنیت ملی آمریکا که همانند ریچارد پرل و پل ولفوویتز از نو محافظه کاران اسرائیلی تلقی می شوند، در مصاحبه ای در 14 دسامبر گذشته علت تهاجم آمریکا به عراق را پر کردن عراق از نیروهای آمریکایی جهت تغییر رژیم ایران و ایجاد شرایط مناسب برای اسرائیل عنوان کرده است. جنگ در سوریه نیز با همین هدف توسط همین ایدئولوژیست ها تدوین شده است. جفری فلتمن، تئوری پرداز و رهبر ایجاد جنگ داخلی در سوریه از سوی نومحافظه کاران صهیونیستی , عقیده داشت این جنگ با سرنگون کردن دولت بشار اسد، می بایست شرایط را برای استقرار رژیمی که بتواند در دراز مدت همراستای صهیونیست ها، جمهوری اسلامی ایران را نابود کند، مهیا نماید. به گفته ویکی لیکس، فلتمن به همراه بندربن سلطان در سال 2008 نزدیک به 2 بیلیون دلار در راستای یک استراتژی دو گانه جمع آوری نمودند تا با حمایت از جنبش های به اصطلاح مدنی  هزینه آموزش نیروهای شبه نظامی به منظور سرنگونی نظام اسدنمایند. بهار عربی 2011 بهانه مناسبی برای شورشیان ایجاد کرد تا با صحنه سازی ها و شورش های آزادی خواهانه و ایجاد تنش و درگیری کار را به تیراندازی و جنگ مسلحانه بکشانند که نتیجه و عواقب آن سوریه فعلی شده است.
 برنامه صهیونیست ها در سوریه به دو دلیل ناکام ماند، اول اینکه اکثریت مردم سوریه فریب های افراط گرایانه  مدعیان دروغین دموکراسی و آشوب طلب را تشخیص دادند و حامی دولت قانونی خود باقی ماندند، و ثانیا، کشورهای ایران، روسیه و نیروهای مقاومت حزب الله لبنان به حمایت از دولت اسد پیوستند. در اصل هر سه اینها می دانستند سقوط سوریه زنگ خطری برای منطقه و آنان خواهد بود. فرایند شکست صهیونیست ها زمانی تکمیل شد که جنگنده های صهیونیستی در 17 سپتامبر 2018 هواپیمای روسی را برای فریب دادن پدافند هوایی سوریه که توسط سامانه S-400 کنترل می شود ساقط نمودند، و در راستای این فریبکاری، دولت روسیه حمایت های خود از سوریه را تشدید کرد و نیرنگ صهیونیستها به سرعت آشکار گردید. علاوه بر شکست های ایدئولوژیک صهیونیست ها، خطرات بالقوه دیگری که آنها را تهدید می کند تقویت جبهه مقاومت خصوصا حماس و حزب الله در منطقه است و با توجه به شکست های پیاپی صهیونیست ها و ایجاد روحیه مبارزه در کشورهای مختلف منطقه، احساس خطر عمیقی از تحولات منطقه ای درآنها به وجود آمده است. ایجاد اندیشه مقاومت در منطقه و شکست استراتژی های صهیونیست ها و عوامل آنها در سوریه، عراق، افغانستان، یمن، فلسطین و ... همه و همه هشداری جدی برای صهیونیست ها است. نه افغانستان، نه عراق و نه سوریه هیچ کدام مبدل به یک پایگاه نظامی بزرگ برای از بین بردن نظام مقدس جمهوری اسلامی نشده است و نقشه متوهمانه آنها که به نام «7 کشور در 5 سال» به منظور تسخیر این کشورها در طول 5 سال بود را از میان برده است. 
صهیونیست ها نتوانستند انتقام شکست خود در سال 2006 از جبهه مقاومت را بگیرند و سرخورده تر از همیشه به دنبال نقشه های متوهمانه و وحشیانه ای هستند که بتوانند به نحوی افراط گرایان صهیونیست را آرام نمایند. 
اگر چه امید است که به زودی جنگ سوریه به پایان برسد، اما تخاصم صهیونیست ها با اسلام و مسلمین مادامی که این رژیم نژادپرست به قبرستان تاریخ بپیوندد همچنان ادامه خواهد داشت. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار