کد خبر: ۱۴۲۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دکتر شهرام محمدنژاد

در سال 2008 میلادی، یک یهودی صهیونیست به نام Barre Seid که در ایالات متحده آمریکا زندگی می کند، چکی را بالغ بر 17 میلیون دلار برای تامین هزینه های 28 میلیون نسخه از یک فیلم مستند صادر نمود که فرضیه اصلی آن وجه تشابه اسلام با نازیسم و هدف گذاری آن معرفی اسلام به عنوان خطری برای اروپا بوده است . جالب است که شرکت پخش این سی دی ها Clarion Fund ارتباط مستقیمی با شرکت اسرائیلی Aish HaTorah دارد . Clarion به عنوان یک سازمان خارجی و غیر انتفاعی در ایالات متحده به ثبت رسیده است . این مسئله در فضای مناقشات انتخاباتی جان مک کین و باراک اوباما نیز به رسانه ها کشیده شد. تمامی این تلاشهای مذبوحانه که برای گسترش ترس و تنفر از مسلمانان طراحی شده بود، باید مخفیانه انجام می شد . خوشبختانه برای بسیاری از مسلمانان جهان اینگونه برنامه ریزی و مخفی کاری های آنها آشکار شده و اقدامات مناسبی هم بر ضد این اسلام هراسی صورت پذیرفت. 
همه می دانیم که در حال حاضر چهره مسلمانان در آمریکا بسیار ترسناک جلوه داده شده است . تعداد زیادی از رای دهندگان سفید پوست نژاد پرست که به ترامپ رای داده اند بخاطر خشم خود از مسلمانان و دیگر اقلیت ها در رای گیری های ریاست جمهوری آمریکا ترامپ را انتخاب نمودند . از سوی دیگر، بسیاری از مسلمانان امریکا علاقه مند به پیروزی کلینتون بودند، زیرا که او حتی در برخی از تریبون های تبلیغاتی انتخاباتی در جمع مسلمانان با حجاب وارد می شد . عمل فراموش نشدنی آن وکیل پاکستانی دانشگاه هاروارد که در گردهمایی دموکراتها با یک بروشور کوچکی با بیان این مطالب که: " جناب ترامپ اجازه بدهید از شما بپرسم که آیا شما اصلا قانون اساسی ایالات متحده آمریکا را خوانده اید؟ من خوشحال می شوم یک کپی از آنرا به شما بدهم" هنوز هم در ذهن بسیاری از مردم جهان نقش بسته است.
برای کسانی که دنباله روی تفکرات اسلام هراسی هستند اصلا بمباران و کشتار مسلمانان در سراسر جهان اهمیت ندارد، و مهم نیست که هیلاری کلینتون هم معتقد بود که ایران اسلامی را باید از بین ببرد! و حتی مهم نیست که تمام نو محافظه کارانی که مسئول فاجعه عراق بودند هم از کلینتون حمایت می کردند، اصلا اهمیتی ندارد که فلسطین و حقوق مردم آن جایگاهی در جامعه جهانی نداشته باشد. برای برخی از مسلمانان آمریکایی, ملاحظات داخلی مسلمانان مهمتر است تا اینگونه مسائل در جوامع اسلامی . اکثر  مسلمانان آمریکا بر این باوراند که ریشه نفرتی که علیه آنان در آمریکا بوجود آمده را باید در توطئه های صهیونیستها جست و جو کرد . آنها دریافته اند که مجلات و کتابها و رسانه های مختلفی اعم از سایت ها و فیلم ها و رادیو ها و ماهواره ها و حتی آزمایشگاهها و اندیشکده های مختلفی با بودجه های صهیونیست ها  در راستای گسترش اسلام هراسی و معرفی مسلمانان به عنوان یک تهدید هدف گذاری شده اند. 
افراد و گروههای بسیاری در جهان و در راستای ترویج افکار صهیونیسم و در جهت تخریب اسلام و ایجاد اسلام هراسی فعالیت می کنند . به عنوان مثال: در طول یک دهه, از 11 سپتامبر 2001 تا 2011، ایالات متحده  برنامه های متعدد ی به منظور ایجاد و سازماندهی و نقش آفرینی گروهک های ضد مسلمانان را اجرا نموده است . آمار نشان می دهد که در مجموع بیش از پنجاه میلیون دلار برای این طرحها اختصاص یافته که بیش از نیمی از آن توسط صهیونیستی بنام Barre Seid تامین شده است . این یهودی صهیونیست مدرک افتخاری از دانشگاه Bar-Ilan را به خاطر بسیاری از فعالیت ها و آثار ضد اسلامی خود در راستای تقویت موقعیت اسرائیل در جهان دریافت نموده است.  چنین افرادی اسلام را بزرگترین چالش در جهت نهاد غیر قانونی و غیر اخلاقی صهیونیست در جهان می دانند . حق هم دارند . دستورات اسلام مبتنی بر آزادی خواهی و عدم پیروی از ظلم و ستم و طاغوت و برقراری عدل است و اساسا موجودیت صهیونیست بر مدار طغیان و جنایت  استوار شده است. اینطور هم نیست که بتوان در برابر دیگر بی عدالتی ها در غرب و تقسیم طبقاتی طیف کارگر و سفیدپوستان به اصطلاح متمدن و نژاد پرست بی تفاوت بود. بطور کلی تاریخ امپریالیست غربی رویکردی نژادپرستانه داشته و میراث امپراتوری های جهانخوار به شمار می رود. اما آنچه که مشخص است اسلام هراسی و گسترش آن و تلاش برای توسعه خشونت علیه  مسلمانان توسط یک طیف خاص و مصمم سازماندهی و مدیریت می شود که این خود برای حذف اندیشه های اسلامی در راستای بی عدالتی های موجود و افزایش اختلافات در جهت منافع صهیونیستها انجام می پذیرد. نمونه بارز آن دیدارهای متعدد سران اسرائیل در خفا و اشکار با نازی هایی است که صهیونیستها مدعی اند که آنها پایه گذار و حامیان جنایات علیه یهودیان هستند. البته  در این وادی اسلام گرایان افراطی هم وجود دارند که می توانند آنها را در جهت منافعشان یاری نمایند . این امر نیز خود یک معضل اجتماعی در جوامع مسلمان آمریکای شمالی است که زندگی خود را از سایر مسلمانان جهان جدا نموده اند. آنها استدلال می کنند که سلامت و رفاه شان نسبت به رنجهای مسلمانان یمن ، لبنان ،سوریه ،لیبی ،چچن ،برمه ،افغانستان ،فلسطین و کشمیر در اولویت است. از سوی دیگر حمایتهای آشکار و پنهان صهیونیست ها از رژیم فاسد سعودی بر همه مسلمانان و ازادیخواهان به اثبات رسیده است.  کمک های اشکار صهیونیستها  به تروریست های بین المللی داعش شامل سلاح، مهمات و تامین منابع  مالی و اطلاعاتی بر کسی پوشیده نیست. این موارد دقیقا اظهارات وزیر دفاع سابق این رژیم در 4 نوامبر 2016 بود که معتقد بود که نیازی به پنهان کاری در این زمینه ها نیست. از سوی دیگر رژیم صهیونیستی و متحدانش تلاش زیادی دارند تا ایران و حزب الله لبنان و حماس را با صرف هزینه های بسیار به گروههای تروریستی مانند داعش، القاعده و طالبان برای افکار عمومی شبیه سازی نما یند. پنتاگون حزب الله را سازمان تروریستی نوع A می داند و این درحالی است که حزب الله تا کنون هیچ نوع  اقدامی علیه آمریکا نداشته است. از سوی دیگر کشورهایی مانند عربستان سعودی که حامیان اصلی تروریسم و از متحدین آمریکا هستند باعث قربانی شدن هزاران انسان در حملات تروریستی 11 سپتامبر بوده اند . 
نکته دیگری که وجود دارد این است که مسلمانان نباید از صهیونیسم لیبرال و محافظه کاران فریب بخورند . اینکه مثلا گروه های امنیتی به پلیس خوب و بد تقسیم می شوند باعث از بین رفتن بسیاری از تفکرات در مورد حقایق می شود . صهیونیسم هم همین است . صهیونیسم بد و خوب وجود ندارد . اینکه جان استوارت به عنوان یک صهیونیست لیبرال از فلسطینی ها دفاع می کند و از اسرائیل انتقاد می کند، باید از او پرسید چرا در مورد غارت سرزمین های اشغالی هیچ اظهار نظری نمی کند؟ باید در مقابل دولت آپارتاید  ایستاد تا بتوان با آن مقابله کرد . اینکه ما بگوییم به یهودیان آموزش می دهیم تا در آینده متعهد به برچیدن ساختار صهیونیزم باشند، تفکر غلطی است . امنیت یهودیان برخلاف تفکر و عملکرد صهیونیست ها هیچ ارتباطی با شهرک سازی و یهودی سازی و اسرائیل ندارد. صهیونیسم یک تهدید جدی برای مسلمانان است و فقط ارتباط به قشر خاصی از مسلمانان ندارد . ایجاد نفاق و درگیری در نقاط مختلف دنیا و دامن زدن به اختلافات فرقه ایی و قومی یکی از اساسی ترین عوامل بقا و دوام رژیم منحوس صهیونیستی است که باید مسلمانان سراسر دنیا به آن با دید باز بنگرند . اگر رژیم آپارتاید صهیونیستی حمایت های مالی مستقیم و غیر مستقیم مردم دنیا و آمریکا را از دست بدهد دیگر تضمینی برای بقای خود و طول عمر طولانی تر از این نخواهد داشت . 
علاوه بر اینها نقش امپریالیزم هم نباید نادیده گرفته شود . تنها با تمرکز بر روی تفکرات صهیونیستی نباید از حامیان و ریشه ی تفکرات آنها که همان امپریالیزم است غافل شویم . همانطوری که سید حسن نصرالله در صحبت های خود تاکید نموده است، لزوما تنها این اسرائیلی ها نیستند که غرب را کنترل می کنند. درست است که قدرت زیادی دارند اما اگر غربی ها نباشند که حمایت مالی و سیاسی کنند، عملا اسرائیل محو و نابود خواهد شد. غربی ها آنچه را که در منافع مالی و سرمایه داری درک می کنند به آنها انگیزه ی حمایتی می دهد . آن چیزی که تفاوت بین آنهاست، این است که صهیونیست ها می خواهند تسلط و سیطره مسلمانان بر منابع مالی را محو نمایند، در حالیکه غربی ها تمایل دارند آنرا مدیریت و کنترل کنند . رویکرد هر دو در نهایت سلطه طلبی است اما فرزند نامشروع بریتانیا و آمریکا بسیار عجول تر از پدر و مادر خویش می خواهد عمل نماید. تدبیر در راستای ریشه کن کردن نفوذ سیاسی آنها و تضعیف در عملکرد و گفتمان غربی ها منجر به تضعیف هم زمان امپریالیزم و نظام سرمایه داری شده است.  همین امر مبنای توطئه و راه اندازی جنگ ها و  گرفتاریهای بسیار در سراسر جهان شده است . صهیونیزم فقط یک جنبه از واقعیت غرب است که مسلمانان با آن روبرو هستند . بر مسلمانان واجب است که با بینش سیاسی و زمان سنجی دقیق دارای راهبرهای دقیق سیاسی  باشند تا نه نتها بتوانند با تهدیدات صهیونیسم بلکه با راهبرد ها و خط فکری که صهیونیست را تغذیه می کند مبارزه کنند . از این رو تعامل مسلمانان در تمامی حوزه های زندگی در غرب و همچنین تقویت گفتمان مذاهب و ادیان، کاری بسیار بشر دوستانه و پر اهمیت در شرایط کنونی می باشد. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار