کد خبر: ۱۵۱۴۵۴
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دکتر شهرام محمدنژاد
تخمین زده شده است که بیش از هفده میلیون یمنی در معرض گرسنگی و سوء تغذیه قرار دارند و 3.3 میلیون از آنها مادران باردار و کودکانی هستند که دچار سوء تغذیه حاد هستند.

برای هیچ کسی عجیب نیست که بنی سعود در راس فجیع ترین جنایات حال حاضر بشریت قرار داد. متولیان خانه خدا خود هیچ رنگ و بوی خدایی نبرده و متاسفانه روز به روز برای قدرت طلبی جنایات هولناک تری انجام میدهد. بارز ترین آنها جنگ علیه یمن است که علارقم بیش از 4 سال درگیری، ده ها هزار یمنی از درگیری های هوایی، بمباران ها، جنایات جنگی قحطی و بیماری کشته شده اند. به گفته یکی از معاونین اسبق وزارت امورخارجه آمریکا، آنها هیچ علاقه ایی به جلوگیری از کشتار عمدی غیر نظامیان و از بین بردن زیر ساخت های حیاتی یمنی ها نظیر اب شرب و بهداشت آنها ندارند! 
تخمین زده شده است که بیش از هفده میلیون یمنی در معرض گرسنگی و سوء تغذیه قرار دارند و 3.3 میلیون از آنها مادران باردار و کودکانی هستند که دچار سوء تغذیه حاد هستند. تا نوامبر 2018 بیش از 85000 هزار کودک جان خود را بر اثر گرسنگی از دست داده اند و کشتی های جنگی سعودی اجازه رسیدن کمک های بشر دوستانه را به سواحل یمن نمی دهند! گذشته از این درگیری های خونین، عربستان سعودی اجازه ورود و استقرار نیروهای بیشتری به آمریکایی ها تحت عنوان نیروهای بازدارندگی علیه ایران را داده است در صورتی که ایران به اذعان همه کشورها هیچ جنگ و کشتاری در منطقه را نه بوجود آورده و نه برای جنگ افروزی اقدامی کرده است. کمتر نهاد حقوق بشری به اعدام 37 منتقد به حکومت سعودی ها در عربستان پرداخت و این درحالی است که آنها هیچ گونه اقدام خشونت آمیزی علیه سلطنت سعودی ها انجام نداده بودند! جرم آنها همانند آن جوان 17 ساله (سعید محمد ساکافی) شرکت در تجمع اعتراضی بود که به اتهام سر دادن شعار علیه پادشاهی به اعدام محکوم شدند. 11 نفر دیگر هم که از اقلیت شیعه بودند به جاسوسی برای ایران متهم شدند. ذخیره کردن فیلم کشتار شیعیان توسط نیروهای سعودی باعث جدا شدن سر از تن آنها شد! نه تنها شیعیان بلکه بسیاری از عالمان سنی معترض به نحوه عملکرد بن سلمان سالیان سال است که در زندان های سعودی زندانی شده اند. بارز ترین آنها در سال 2017 بود که چندین محقق اهل تسنن به تهامات رسیدگی نشده تا کنون در زندان های سعودی هستند. سلمان العوده که عضو ارشد اتحادیه بین المللی علمای مسلمان نیز بوده، به دلیل انتقاد صریح از رفتارهای جنایت کارانه رژیم سعودی در قبال قطر ار ژانویه 2018 در زندان انفرادی به سر می برد و برای او دادخواست اعدام صادر شده است. علی العماری امیر القرنی دو دانشمند اهل تسنن دیگر هستند که از تعریف و تمجید برای خاندان سلطنتی خودداری کرده و در مجامع مختلف بین المللی خواستار بررسی جنایات جنگی سعودی ها شده بودند و هر دو به اتهام نوشتن مقاله علیه نظام سعودی در زندان هستند و دادخواست اعدام برای آنها نیز صادر شده است. در همه اینها اتهامات مشابهی در جریان است و همه آنها با تروریستی خطاب کردن سیاست های سعودی به سرنوشت های مشابهی دچار شده اند. این درحالی است که با جنایات مختلفی که سعودی ها در کارنامه خود در جوامع بین المللی دارند همچنان سعی دارند خود را به عنوان بستر «اسلام متعادل» به دنیا معرفی کنند. حتی خانم سارا لی ویستون – مدیر اجرایی بخش غرب آسیا و شمال آفریقا و دیده بان حقوق بشر- به صورت بسیار کنایه آمیزی اظهار داشته است که : چگونه دولت عربستان دستورالعمل های افراطی خود را تحت پوشش اعتدال گرایی به صورت پوچ و واهی دنبال می کند!
سعودی ها با تلقی اعتدال برای خود دیگر اهل سنت و شیعیان را افراطی خطاب می کنند کار تا جایی پیش می رود که در ماه می 2017 بن سلمان در کنار ترامپ در مراسم افتتاحیه «مرکز جهانی مبارزه با ایدئولوژی افراطی» قرار می گیرد! در همین حال عبدالکریم عیسی، رئیس مجمع جهانی مسلمانان که یک مجمع مضحک ساخته و پرداخته سعودی هاست آشکارا خواستار همکاری با صهیونیست ها شده است و حتی شخصا با رونالدرلودر، رئیس ارشد یکی از سازمان های صهیونیستی جهان در این خصوص گفت و گو کرده است. آنها حتی با صراحت اعلان مفتی اعظم عبدالعزیز العلای الشیخ تصمیم دارند در سال 2020 هیئت صهیونیستی را به عربستان دعوت کنند و صراحتا فتوای "مبارزه با اسرائیل ممنوع است" را اعلام کنند.
برخلاف آنچه رسانه های غربی مطرح می کنند و بر خلاف تصور تحلیل گران غربی، آنچه در جهان اسلام یا اصطلاحا غرب آسیا در جریان است و باعث این همه کشتار و قتل عام و جنایات است مسئله شکاف میان اهل تسنن و شیعیان نیست، بلکه اسلام گرایی افراطی و تلقی نابجا برای تشدید برخورد تمدن ها است. درگیری اصلی بخاطر تفکر امپریالیستی است که خواهان تسلط بیشتر بر جهان اسلام و تسخیر بیشتر امت های اسلامی با تفکرات نظام سرمایه داری است. شاید بزرگترین جنایتی که سعودی ها در این جهت نقش آفرینی می کنند اتحاد امپریالیستی سعودی ها با صهیونیست هاست که در این بین وهابیت نقش اصلی را ایفاد می کند. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار