کد خبر: ۱۵۲۱۵۶
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ماندگاری:
حجت‌الاسلام ماندگاری گفت: کسانی که امروز توان دفاع از ولایت فقیه را دارند و در این زمینه کوتاهی می‌کنند باید بدانند مورد توجه حضرت زهرا (س) نخواهند بود زیرا مکتب دفاعی ایشان جهاد تا شهادت است.

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، مراسم بدرقه فاطمه (س) با حرکت دسته عزاداری عزاداران هیأت الرضا (ع) از میدان فردوسی عصر امروز چهارشنبه ۹ بهمن‌ماه آغاز شد و با تجمع عزاداران در میدان امام خمینی (ره) با سخنرانی حجت‌الاسلام ماندگاری و مدیحه‌سرایی عبدالرضا هلالی‌، حمید علیمی، حسین سیب‌سرخی و ابراهیم رحیمی برگزار شد.

براساس این گزارش حجت‌الاسلام ماندگاری در این مراسم اظهار داشت: بعد از عملیات کربلای پنج جمعی از رزمندگان به دیدار امام خمینی (ره) رفتند امام به ابراز احساسات آنها پاسخ داد اما بدون سخنرانی مراسم را ترک کرد. رزمندگان از ایشان درخواست کردند تا سخنرانی داشته باشند اما امام به حاج احمد فرمودند: وقتی این جوانان را می‌بینم که این شور و شوق را دارند بغض گلویم را می‌گیرد که اگر آنها در مدینه بودند به حضرت زهرا (س) جسارت نمی‌شد.

وی ادامه داد: مکتب دفاعیه حضرت زهرا (س) نشان می‌دهد حتی یک زن نیز می‌تواند از ولی، دین خدا و ارزش‌ها یک نفره دفاع کند به همین جهت فرزندش که وظیفه قیام جهانی را دارد می‌فرماید الگوی من حضرت زهرا (س) است.

ماندگاری با طرح این سؤال که مکتب دفاع حضرت زهرا (س) چیست، تصریح کرد: براساس این مکتب دفاع از ولایت نه محدودیت جنسی، نه محدودیت سنی و نه محدودیت جسمی دارد. یعنی یک زن نیز می‌تواند از ولی خود دفاع کند و یا علی‌اصغر شش ماهه هم می‌تواند مدافع ولایت باشد.

این سخنران مذهبی با بیان اینکه ما پیرو مکتب حضرت زهرا (س) در دفاع از ولایت هستیم، گفت: اگر حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس، شهید همدانی، شهید کاظمی و یا دیگر شهدا برای ما عزیز هستند به این خاطر است که الگوی آنها حضرت زهرا (س) بود که حتی بعد از آنکه مجروح شد و فرزندش را هم از دست داد باز هم از ولایت دفاع کرد.

وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا (س) در یک روز سه مرحله دفاع و عملیات برای ولایت انجام داد، گفت: اگر امروز شعار یا زهرا، یا حیدر و یا حسین سر می‌دهیم باید همراه با شعور باشد و از مکتب دفاعیه حضرت زهرا (س) پیروی کنیم که در این مکتب دفاع از ولایت با زبان، مال، آبرو و حتی گریه و تک‌تک اعضای بدن باید انجام شود.

ماندگاری تصریح کرد: حضرت زهرا (س) با آخرین ابزار خود یعنی وصیت‌نامه هم از ولایت دفاع کرد تا اگر ۱۴۰۰ سال بعد افرادی گفتند: مگر می‌شود به دختر پیامبر (س) جسارت کرد به آنها بگوییم اگر این اتفاق رخ نداد چرا حضرت زهرا (س) وصیت کرد ایشان را مخفیانه تشییع و تدفین کنند. این وصیت‌نامه تا ابد مهر مظلومیت امیرالمؤمنین علی (ع) را زنده نگه می‌دارد.

این سخنران مذهبی افزود: امروز هم کسانی که می‌توانند از ولایت فقیه دفاع کنند اما در این امر کوتاهی می‌کنند باید بدانند مورد توجه حضرت زهرا (س) نخواهند بود زیرا مکتب دفاعیه ایشان جهاد تا شهادت است برای همین ایشان شهید شد تا دست ولایت بسته نشود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار