کد خبر: ۱۶۲۹۱۱
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سانسور واکسیناسیون سالمندان
شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان، آغاز واکسیناسیون سالمندان و جانبازان و کارکنان آسایشگاه‌ها در ایران را پوشش ندادند.

از شایعه تا واقعیت: از روز پنج شنبه و در ادامه فاز اول واکسیناسیون علیه بیماری کوویو19، واکسیناسیون سالمندان و جانبازان و کارکنان آسایشگاه‌ها عملا در آسایشگاه سالمندان کهریزک آغاز شد.


 

اتفاقی که به سرعت در صدر اخبار رسانه‌های داخلی قرار گرفت و تصاویر آن در شبکه‌های اجتماعی نیز منتشر شد.
 

اما این اتفاق مهم هیچ بازتابی در شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان نداشت. نتایج بررسی  اینستاگرام این شبکه‌های مدعی آزادی بیان نشان می‌دهد که هیچ کدام، این خبر خوب و مثبت ایران را پوشش ندادند و در عوض اخبار منفی کرونایی از ایران را در هر نقطه ای از کشور که باشد در رسانه‌های شان برجسته کرده‌اند.

 

BBC فارسی

این رسانه در روز پنج شنبه چهار پست اینستاگرامی درباره کرونا منتشر کرد که ۳ پست آن با جهتگیری منفی درباره کرونا در ایران بود و یک خبر مثبت درباره کرونا در آمریکا.

BBC فارسی همچنین هیچ اشاره ای به شروع واکسیناسیون سالمندان در ایران نکرد. 

ایران اینترنشنال

دیگر رسانه لندنی که با پول سعودی‌ها اداره می‌شود، هیچ خبری درباره آغاز واکسیناسیون سالمندان و جانبازان ایران منتشر نکرد و در رابطه با کرونا در ایران در روز پنج شنبه به انتشار اظهارنظر کیانوش جهانپور اکتفا کرد.

 

منوتو

منوتو نیز در روز پنج شنبه نزدیک به ۵۰ پست اینستاگرامی منتشر کرد که در هیچ کدام از آن ها خبر مهمی چون آغاز واکسیناسیون سالمندان و جانبازان ایران دیده نمی‌شود.


 

رادیو فردا

رادیو فردا، رسانه وابسته به آمریکا نیز همانند صدای آمریکا هر دو، اخبار شروع  واکسیناسیون سالمندان در ایران را بایکوت کردند. رادیو فردا در عین حال طبق روال روزانه خود به  انتشار اخبار منفی علیه ایران ادامه داد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار