کد خبر: ۱۶۳۲۷۳
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یک نماینده ادوار مجلس قطع زنجیره تواصی را عامل غرض‌ورزی دشمنان برای غارت منابع و منافع کشور برشمرد و گفت: عدم تطبیق جریانات سیاسی با محتوای فرهنگ حق و عدالت مانع پیشبرد رشته تواصی است.

حجت الاسلام احمد سالک در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح مبانی تواصی به حق و صبر که در بیانات اخیر مقام معظم رهبری به آن اشاره شده بود پرداخت و گفت: در تواصی به حق و تواصی به صبر به سه محور باید توجه کرد؛ اول، شناخت عمیق فرهنگ سفارش و توصیه به حق و صبر است. تواصی به حق و صبر را باید با نگاهی علمی و دقیق شناخت. حق، مجموعه‌ای از برنامه‌های الهی جهت ارتقا و کمال‌یابی برای هر انسانی که خود را تحت محتوای فرهنگی و دینی قرار بدهد.

سالک با بیان اینکه مردم و جامعه منطبق با فرهنگ صبر، محور دوم مسیر تواصی است، اظهار کرد: مخاطب کلام الهی مبنی بر حفظ تواصی به حق و صبر که مقام معظم رهبری استمرار بر آن را توصیه کردند، مردم هستند. فرهنگ صبر، یعنی مبارزه و شکیبایی برای حرکت‌هایی که بتوانند جامعه را از فقر، فساد و سایر مشکلات نجات دهد.

وی مسئولین نظام جمهوری اسلامی را سومین محور مسیر عمل به تواصی دانست و تاکید کرد: مسئولین باید با خودسازی، خود را با موازین حق و صبر انطباق دهند و در هر جایگاهی که هستند با شکیبایی و در نظر گرفتن حق کارها را پیش ببرند.

این نماینده ادوار مجلس ادامه داد: اگر مردم اعتراضاتی دارند، به علت بی عدالتی هاست. وقتی جامعه، تبعیض و تجاوز به حقوقش را می‌بیند به علت عدم اجرای حق و عدالت است. روشن است عملکرد مسئولین در حل مسائل کشور، با اجرای حق و عدالت انطباق نداشته است که امروز با مشکلات این چنینی مواجهیم.

سالک با تاکید بر اینکه اجرای ارزش‌های الهی مثل صداقت، اخلاص، شفافیت و رعایت حقوق مردم در ابعاد مختلف ضروری است بیان کرد: مسئولین باید با بررسی مجموعه نیازمندی‌های جامعه در بخش حاکمیتی، عملی منطبق با حق و صبر انجام دهند که نیاز جامعه را رفع کند. مسئولین بیش از همه در قبال اجرا و عمل به حق و صبر، در جایگاه مواخذه هستند، بنابراین اولین کسانی هستند که باید به سخنان مقام معظم رهبری لباس عمل بپوشانند.

این نماینده ادوار مجلس، عدم توجه به اجرای حق و صبر را سرآغار بسیاری از مشکلات دانست و تاکید کرد: اگر تواصی به حق و صبر اجرا و عملی نشود، دشمن طمع پیدا می‌کند که منافع و منابع ملت را غارت کند؛ در حالی که اگر به این امر مهم توجه کافی شود کسی چنین اجازه‌ای به خود نخواهد داد.

وی هر جریان سیاسی که خود را با محتوای فرهنگ حق و عدالت تطبیق ندهد مانع پیشبرد مسیر تواصی برشمرد و خاطرنشان کرد: مردم با بصیرت می‌بینند که جریان‌های سیاسی و تشکل‌های مختلف بد عمل کردند یا خوب؛ به قوانین عمل کردند یا نه، از سخنان مقام معظم رهبری اطاعت کردند یا سرپیچی. جامعه تشخیص می‌دهد کدام جریان نسبت به بیانات رهبر انقلاب شعاری برخورد می‌کند و کدام جریان به آنها عمل می‌کند.

سالک گفت: امروز می‌بینم برخی جریان‌های داخلی آنچه رسانه‌های بیگانه و معاند مطرح می‌کنند را عنوان می‌کنند. افرادی که حرف‌هایشان بیش از دشمنان دین و کشور به مسیر حق و عدالت ضربه زده و می‌زند، منافع آمریکا و اسرائیل را دنبال می‌کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار