کد خبر: ۱۶۳۵۰۱
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
منتقد سینما و تلویزیون با بیان اینکه فصل دوم «گاندو» یک سر و گردن از فصل نخست جلوتر بود گفت: دولت آشنا به رکن چهارم دموکراسی و مدعی فضای معتدل، طاقتش به اندازه بچه‌دموکرات‌ها هم نیست.

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، روزنامه وطن‌امروز گفت‌وگویی با محمد‌تقی فهیم، منتقد سینما و تلویزیون درباره فصل دوم سریال«گاندو» انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید. 
فصل دوم «گاندو» یک سر و گردن از فصل نخست جلوتر بود

- سال‌هاست مخاطبان سریال‌ها عادت کرده‌اند در فصل دوم سریال‌های پرطرفدار به نسبت فصل نخست با یک افت محسوسی مواجه شوند.

- به جرأت می‌توان گفت برخلاف رویه، فصل دوم سریال «گاندو» نسبت به فصل نخست از کیفیت بهتری در همه بخش‌ها برخوردار بود و از نظر موضوع، مضمون، مؤلفه‌‌های فنی و حتی رویکردهای پژوهشی یک سر و گردن از فصل نخست جلوتر بود. 

- «گاندو ۲» بهترین اثر جواد افشار در کارنامه کاری‌اش محسوب می‌شود.

سرآمد بازیگران «گاندو» وحید رهبانی است

- نباید از ایفای نقش تاثیرگذار و متمرکز بازیگران نقش‌های ماموران امنیتی به سادگی بگذریم، بازیگرانی که با هدایت صحیح کارگردان کار بخوبی توانسته‌اند از پس نقش‌های‌شان برآیند.

- ما در این مجموعه شاهد هستیم بازیگران جوانی چون پندار اکبری به یک بلوغ بازیگری رسیده‌اند که در این میان باید گفت سرآمد بازیگران «گاندو» وحید رهبانی است.

- این بازیگر حوزه تئاتر بخوبی توانسته است با بهره‌گیری از تکنیک‌های بازیگری، یک مامور امنیتی باور‌پذیر و دوست‌داشتنی را به تصویر بکشد؛ مامور امنیتی‌ای که علاوه بر جدی بودن شخصیت خود، رابطه عاطفی و خوبی با زیردستانش برقرار کرده است. 

طاقت دولت مدعی فضای معتدل اندازه بچه‌دموکرات‌ها هم نیست!

- هیچ رخدادی برای ما منتقدان دردناک‌تر از سانسورهای دولتی سلیقه‌ای نیست.

- دولت آشنا به رکن چهارم دموکراسی و مدعی فضای معتدل، طاقتش به اندازه بچه‌دموکرات‌ها هم نیست.

- سال‌هاست از ساخت و نمایش فیلم‌های آمریکایی‌ای که به قلب سنا می‌زنند و رئیس‌جمهورها را به صلابه می‌کشند تعریف و تمجید کرده‌ایم تا شاید خودمان به نقطه‌ای برسیم که در نقد درون ساختار سیاسی ارتقا یابیم.

گاندو در راستای تقویت اعتماد عمومی خوش درخشید

- گاندو به عنوان مدلی از نمایش که درون سیستم به پاکسازی می‌پردازد، امیدواری‌هایی را برای افزایش اعتماد به نفس برنامه‌سازان و سینمایی‌ها ایجاد کرد.

- این سریال در راستای تقویت اعتماد عمومی خوش درخشید و بالاخره جسارت و شهامت در ورود به زوایای تاریک گعده نفوذی‌ها، قدرت آقازاده‌ها، واداده‌ها و رویزیونیست‌ها را به نمایش گذاشت.

با توقف پخش گاندو تحمل ضعیف آقایان به حد اعلا خودنمایی کرد

- گاندو در عین اهمیت در حوزه سیاست و ریاست و وطن‌فروشی، ارزش‌های دراماتیک عامه‌پسندی هم داشت و این می‌توانست برای جلب توده‌ها و خواص مردد در مشارکت‌ها موثر واقع شود.

- کوته‌بینی و فقدان درک از کار رسانه و نمایش منتقدانه و نه براندازانه در سال‌های گذشته مانع از کارکرد درست و نهادینه رسانه و سینما شده است و حالا با توقف پخش گاندو، تیر بدفهمی و تحمل ضعیف آقایان به حد اعلا خودنمایی کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار