کد خبر: ۱۶۳۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در ترکیه
سی‌وپنج مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش و همکاری با آن در دوازده استان ترکیه بازداشت شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای امنیتی ترکیه امروز (سه‌شنبه) ۳۵ مظنون به عضویت و همکاری با گروه تروریستی داعش را در نقاط مختلفی از این کشور بازداشت کردند.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح»، پلیس ترکیه در پی دستور دادستانی این کشور برای بازداشت تعدادی از مظنونان به همکاری با داعش، به‌صورت همزمان عملیات‌هایی را در دوازده استان از جمله استانبول  انجام داد.

یک منبع امنیتی می‌گوید که افراد بازداشت شده با تروریست‌های حاضر در مناطق درگیری (عراق و سوریه) در ارتباط بوده و برای انجام عملیات‌های تروریستی برنامه‌ریزی می‌کردند.

بر اساس این گزارش، از محل اختفای مظنون‌های بازداشت‌شده - که در میان آنها اتباع سوری، ازبکستانی، قرقیزستانی و عراقی نیز حضور دارند - اسناد مختلف و دستگاه‌های دیجیتال کشف و ضبط شده است.

پلیس ترکیه همچنین یک ماه قبل چهارده مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش و همکاری با آن در شهرهای مختلف ترکیه بازداشت کرد. (جزئیات بیشتر)

چندی پیش نیز، وزارت کشور ترکیه از بازداشت شخصی که خود را «امیر» گروه تروریستی داعش در این کشور نامیده بود، خبر داد.

از زمان آغاز عملیات‌های ضد تروریستی ترکیه علیه داعش در سوریه، اعضای این گروه به عملیات در داخل خاک این کشور روی آورده و طبق آمار دولتی تاکنون بیش از ۳۰۰ ترکیه‌ای در حملات تروریستی داعش کشته شده‌اند.

طبق آماری که دولت ترکیه منتشر کرده، این کشور تاکنون بیش از ۸۶۰۰ مظنون داعشی را بازداشت کرده که از این میان ۷۵۰۰ عضو خارجی آنها را به کشورهایشان بازگردانده و هنوز نیز بیش از ۱۱۴۰ داعشی خارجی در زندان‌های ترکیه بازداشت هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار