کد خبر: ۱۶۴۰۸۳
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
صهیونیست‌ها عامل مشکلات دنیا
دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا با بیان اینکه جوانان و دانشجویان باید مردم را از جنایت‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا آگاه کنند، گفت: مسلمانان باید توافق میان برخی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کنند.

محمد حسین عطایی دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا در گفت وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس گفت: امسال دومین سالی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا، روز قدس به شکل دیگری برگزار می شود.

* بعد از کرونا هم باید از فضای مجازی برای حمایت از فلسطین استفاده کرد

وی ادامه داد: هر کسی تجربه متفاوتی از حضور در راهپیمایی های روز قدس دارد و از اینکه ناچاریم روز قدس را صرفاً در فضای مجازی برگزار کنیم خوشحال نیستیم. ولی سالها بود که فلسطین اشغالی مخارج خود را برای فضای مجازی و تکنولوژی رسانه ای چندین برابر کرده بود و این ویروس کر‌ونا باعث شد که حضورمان را در فضای مجازی برای روز قدس افزایش بدهیم، که ان شاء الله پس از بهبودی وضعیت کرونا فعالیت های روز قدس به راهپیمایی های حضوری، محدود نشود.

* مردم کشورهای غربی دیگر به رسانه ها و سیاستمداران خود اعتماد و تمایلی ندارند

عطایی تاکید کرد: رسانه ها و سیاستمداران عالم غرب، برای حمایت از رژیم ظالم صهیونیستی، دست به هر اقدامی زدند و امروزه می بینیم که مردم عالم غرب دیگر به رسانه ها و سیاستمداران عالم غرب هیچ اعتمادی و تمایلی ندارند.  

وی گفت: در انگلیس جهت تماشای تلویزیون مردم باید سالی ۱۵۹ پوند که حدوداً ۵ میلیون تومان هست پرداخت کنند که توسط bbc جمع می شود. بعد مردم می بینند که پایگاه خبری اصلی کشورشان در مقابل ظلم سکوت می کند و از ظالمینی مثل آمریکا، رژیم صهیونیستی، آل سعود، ترامپ و ... طرفداری می کند. مردم در غرب از دروغ ها، سیاست ها و شعارهای پوچ و تو خالی سازمان ملل خسته شده اند.

* مخاطبان bbc و رسانه های دولتی در انگلیس کم شده است

دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا تاکید کرد: امروز در انگلیس مخاطبان رسانه bbc و رسانه های دولتی کم شده است ولی رسانه برخی انجمن های دانشگاه ها، پادکست های اینترنتی، صفحات یوتیوبی، و برخی رسانه هایی که به دولت وابسته نیست، افزایش پیدا کرده است.

عطایی افزود: انگلیس ادعای حقوق بشر و رعایت حریم خصوصی دیگران را دارد. اما در عمل می بینیم که پلیس هر وقت خواست موبایل یا لپ تاپ کسی را می گیرد و به اطلاعات آن (که مثلاً encrypted هست) به راحتی دسترسی پیدا می کند. بعد از طریق همین اطلاعاتی که به صورت غیرقانونی دسترسی پیدا کرده  برای افرادی پرونده سازی می کند.

* نقش یک شرکت صهیونیستی در سرقت اطلاعات مردم در غرب

وی اظهار داشت: اکنون یک شرکت اسراییلی به نام cellebrite دستگاهی تولید کرده که با آن اطلاعات موبایلها و دستگاه ها را هک می کند. این دستگاه توسط پلیس در کشورهای مختلف خریداری شده و اکنون در حال استفاده است. شک ندارم که تمامی اطلاعات که پلیس در برخی کشورهای غربی به آن دسترسی پیدا می کند توسط شرکت مذکور ثبت و ضبط می شود.

دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا  ادامه داد: رژیم صهیونیستی نهادها و فعالان سیاسی و‌ حقوق بشری که از فلسطین حمایت می کنند را تحت نظر می گیرد و وقتی این رویکرد را با افزایش بایگانی اطلاعات پیوند بزنند، برای این افراد پرونده سازی می کنند.

* ترامپ واقعیت تفکر آمریکایی است

وی گفت: بعضی ها به ترامپ نگاه می کنند و می گویند که چقدر او   پست و ظالم است. اما ترامپ واقعیت تفکر آمریکایی است و فقط روسای جمهور قبل از او مقداری مهارت بیشتری در بیان اظهارات خود داشتند اما در برخورد تفاوت چندانی نداشتند. 

* رژیم صهیونیستی باعث بسیاری از مشکلات دنیا شده است

عطایی اظهار داشت: چقدر مسخره است که رژیمی کشوری را غصب کند و هر سال به مردمی ظلم کند! بعد سازمان ملل اقدامی نکند. خب مشخصاً سازمان ملل کارایی خاصی ندارد. رژیم صهیونیستی مانند دزدان دریایی هستند که کشتی ای را دزدیده اند و سازمان ملل هم در مقابل این اقدام سکوت کرده است. رژیم صهیونیستی سرطانی است که باعث بسیاری از مشکلات دنیا شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی کشورهایی که عنوان «اسلامی» را با خود همراه دارند یکی از مقدمات اخلاقی اسلامی را حتی رعایت نمی کنند. مسلمانان باید این توافق هایی که بین برخی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی صورت گرفته را محکوم کنند.

عطایی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکا باید از دخالت در امورات منطقه دست بکشند. حمایت از رژیم صهیونیستی برای آمریکا خیلی هزینه داشته است. ترامپ برای اینکه از رژیم صهیونیستی حمایت کند مجبور شد دست به هر اقدامی بزند و نهایتاً مردم آمریکا او را برکنار کردند.

* جوانان باید مردم را از جنایت‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا آگاه کنند

وی در پایان گفت: ان شاء الله که جوانان با مطالعه و اطلاع رسانی صحیح مردم را از جرایم و جنایت های رژیم صهیونیستی و آمریکا، آگاه کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار